• Китайські користувачі соціальної мережі MySpace повинні мовчати про три «Т», «Фалуньгун» і демократію

  • Субота, 12 травня 2007 року
 

Китайським користувачам соціальної мережі MySpace, що належить медіамагнатові Руперту Мердоку, радять не говорити про три «Т» (Тяньаньмень, Тайвань, Тибет), демократію і «Фалуньгун», а, на зразок своїх західних партнерів, зосередитися на музиці і базіканні навколо неї, якою зайняті щодня мільйони молодих людей.В той час, як медіамагнат Руперт Мердок зробив серйозну неофіційну пропозицію про купівлю компанії Dow Jones & Co, видавця провідної американської ділової газети The Wall Street Journal, значно менше уваги привернув запуск минулого тижня соціальної мережі MySpace в Китаї, відзначає 4 травня оглядач австралійської газети «Sydney Morning Herald» Ганна Саммерс (Anne Summers).

У раду компанії MySpace China входить дружина Мердока китайського походження Венді Ден (Wendi Deng), яка активно працювала з керівництвом корпорації News Corp, що належала йому, над пошуками можливості запустити сайт, не накликаючи на себе цензурних обмежень і політичного впливу, з якими зіткнулися інші західні інтернетні компанії Yahoo і Google.

Проте, вже з'явилися скарги, що сайт MySpace China значно відрізняється від західних версій. Як йдеться у пості (запису) від блоггера, що називає себе Chinese Coward, членам сайту пропонують повідомляти про «неналежну поведінку» інших. Визначення «неналежної поведінки» в мережі MySpace включає «загрозу національній безпеці, витік державних секретів», а також «ширення чуток або порушення громадського порядку» - звинувачення, які в сьогоднішньому Китаї використовуються для придушення свободи слова в Інтернеті і тягнуть за собою тривалі тюремні терміни.

Як повідомляє Вебпланета з посиланням на Texyt.com, із самого свого відкриття сайт MySpace China фільтрує «некоректну» інформацію. Якщо ввести в поле пошуку що-небудь про той же Тибет, то замість результатів буде лише повідомлення про те, що користувач шукає протиправну інформацію. Фільтруються і записи в блогах. Варто тільки згадати в тексті про незалежність Тайваню або про Далай-ламу, як з'явиться повідомлення з пропозицією прибрати некоректну інформацію і заново відправити запис до щоденника.

За інформацією «Міжнародної Амністії», компанія Yahoo підписала «Публічне завірення про самодисципліну в сфері Інтернету», що на практиці означає слідування драконівським правилам цензури і контролю, які діють у Китаї. У доповіді, опублікованій в травні 2006 року, ця правозахисна організація відзначила, що китайська версія пошукача Google впливає на користувачів у Китаї, обмежуючи результати пошуку з таких запитів, як права людини, політичні реформи, «Тяньаньмень» і «Фалуньгун».

Виконавчий директор провайдера інтернет-телефонії Skype Ніклас Зенстрем (Niklas Zennstrоm) визнав, що його компанія також вимушена застосовувати цензуру в Китаї, де фільтруються текстові повідомлення з такими словами, як Falun Gong або Dalai Lama.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...