• КПК заборонила кінофестиваль через фільм про «Велику культурну революцію»

  • Вівторок, 17 квітня 2007 року
 

Кінофестиваль документальних фільмів «Південна хмара», запланований з 6 по 12 квітня 2007 року в Китаї, був заборонений китайською компартією (КПК). Як повідомляється, один із документальних фільмів під назвою «Хоча я помер», який торкнувся теми «Великої культурної революції», був головною причиною заборони.

Фільм «Хоча я помер» розповідає про перші випадки вбивств учнями середньої школи своїх вчителів під час хаосу «Великої культурної революції».

5 серпня 1968 року головний герой фільму, заступник директора жіночої середньої школи при пекінському педагогічному університеті, вчителька Бян Джунйюн, була вбита в школі. Про це у фільмі розповідає її чоловік і режисер Бян Джунйюн. У цій школі вчилося багато дітей вищих чиновників КПК, у тому числі й дочка Ден Сяопіна, яка була однією з лідерів Хунвейбіна.

Режисер фільму відзначив, що «протягом 40 років я ніс цей хрест і тепер повинен розкрити дійсну картину. З болем у душі я знімав старим фотоапаратом події того часу. Скривавлений одяг, кал на одязі, розбитий годинник, що зупинився о 3 годині 40 хвилин, листи, настінні оголошення і т.д.».

Цей фільм мав усі шанси стати кращим, проте організатори кінофестивалю отримали заборону згори. Вони навіть відмовилися повідомити, яке саме відомство віддало наказ, сказали тільки, що заборона була у вигляді: «відкласти на невизначений час».

Китайський письменник Йюідіє прокоментував цей випадок сказавши, що хоча документальний фільм розповідає про давні події, все одно він був заборонений властями, з чого видно, наскільки сильно боїться КПК істини.

«Якщо вони дозволять китайцям розкрити справжню історію компартії, то законність її правління відразу ж буде поставлена під сумнів, що викличе тим самим опір народу», - сказав Йюідіє.

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...