• Мати ллє сльози: сина-політика засудили до тюремного ув'язнення

  • Вівторок, 17 квітня 2007 року
 

27 березня 2007 року Чи Цзяньвей, член демократичної партії провінції Чжецзян, був звинувачений у «використанні культу з метою підірвати існуючий правопорядок». Районним судом Шанчен міста Ханчжоу провінції Чжецзян він був засуджений до трьох років ув'язнення.

Його 85-річна мати була така приголомшена цією новиною, що хотіла накласти на себе руки, зістрибнувши з високої будівлі. На щастя, друзі Чи встигли вчасно її зупинити.

 

Вона сказала кореспондентові Великої Епохи: «Я більше не можу жити... Мені важко дихати. Він мій єдиний син, я виховала його такою хорошою людиною, яким він і є і ось його так помилково звинувачують! Мені краще піти з ним у в'язницю».

Друзі Чи і його адвокат були обурені таким вироком, вважаючи його абсолютно безглуздим. Понад тисяча активістів демократії, включаючи Ван Дунхай, Чжу Юйфу, Лу Генсун, Жень Вейжень, Сюй Гуан і Ян Цзайсінь, 28 березня подали петицію протесту і почали збір пожертвувань для підтримки сім'ї Чи.

У жовтні 2006 року Чи був арештований міліціянтами у цивільному разом з Чжу Юйфу. Пізніше поліція при обшуку знайшла у нього вдома відео-диск «Дев'ять коментарів про комуністичну партію». Щоб зібрати докази проти Чи, поліція допитувала багато активістів: Цзінь Бяо, Ян Цзаньмін, Сюй Гуан і У Юаньмін. 21 листопада Чи звинуватили у «використанні псевдовчення з метою підірвати існуючий правопорядок».

Чжу Юйфу розповів «Великій Епосі», що він переконаний у цілковитій невинності Чи, що той не зробив нічого протизаконного. На його думку, Чи став жертвою політичного переслідування. Чжу також додав, що весь юридичний процес не відповідав законам країни, і результат вже був наперед відомий, ще до початку суду. Крім того, під час розслідування звинувачення своїми питаннями ввело в оману друзів Чи, щоб використовувати їхні свідчення.

Чжу продовжував: «Я бачив це все чітко і ясно і був страшно обурений. Судова система перетворилася на інструмент китайського режиму для зміцнення його диктатури. Законодавча система не допоможе Чи, тому ми, якщо у нас є совість, повинні йому допомогти і розділити його нещастя. Нам треба поклопотатися про його матір, підтримати її матеріально. Ми також сподіваємося, що добрі люди за кордоном протягнуть руку допомоги».

Фань Цзілян сказав: «У в'язниці я зустрічав практикуючих Фалуньгун, всі вони хороші люди, проте комуністичний режим впирається на своєму переслідуванні, застосовуючи дуже жорстокі заходи. Зараз навіть непрактикуючі Фалуньгун, такі як Чи Цзяньвей, все одно потрапляють у в'язницю, тільки через те, що у них була яка-небудь інформація про Фалуньгун.

Лу Генсун упевнений, що Чи засуджений до ув'язнення через те, що він поширював відеодиски, які містять інформацію про Фалуньгун. Такий судовий процес страждає відсутністю фундаментальних принципів, у нього немає як фактичних, так і юридичних перспектив. Немає ніяких доказів та відповідних юридичних документів. Немає свідчень свідків.

Лу додав, що Цзяньвей неодружений, живе зі своєю 85-річною матір'ю. Він хороший син. Після його арешту, мати не осушує очей, все сподівається, що їй повернуть сина. У неї немає бажання жити.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...