• Через насильницьку конфіскацію землі знову почалися зіткнення між селянами і поліцією

  • Четвер, 5 квітня 2007 року
 

За повідомленням радіо «Голос Америки», в південній провінції Китаю Гуандун знову сталося зіткнення між фермерами і властями. 17 селян було арештовано поліцією.

Як повідомляє газета «Джунхуа Гуншань Шибао», між фермерами села Шабей і властями міста Цонхуа були розбіжності в питанні компенсації за конфісковану у села землю.

За словами селян, влада конфіскувала і продала їхню землю для компанії нерухомості в 2004 р., але їм дали компенсацію за нормами 1993 року. Начальник села підписав документи на цю операцію не повідомляючи і не питаючи згоди місцевих жителів. 

У ніч 26 березня, кореспондент цієї газети отримав інформацію про зіткнення. Приїхавши, він побачив декілька сотень міліціонерів спеціального підрозділу і урядових службовців, які вже знаходилися в селі. Починалася насильницька конфіскація.

Місцеві жителі стояли перед міліціонерами і голосно з ними перемовлялися. Пізніше чиновники віддали наказ і поліція почала заарештовувати селян. Десятки будівельників під захистом поліції пішли по садах, вирубуючи яблуні, груші... всі дерева.

Під час зіткнення, кореспонденти були побиті поліцією разом з фермерами. Їхні камери відібрали і розбили.

До 13:00 години, 27 березня, поліція заарештувала 17 селян, зокрема одну 70-річну жінку.

ВУ інтерв'ю радіо «Голос Америки» спостерігач Чен Сяонун заявив, що такі випадки вже стали звичайними явищами. Центральна влада відібрала у місцевих чиновників більшість їхніх доходів, тому вони «вимушені» продавати землю народу. Тут замішані інтереси всього китайського комуністичного режиму.

Уряд Китаю постійно публічно говорить про те, що потрібно платити компенсацію за відібрані землі, але всім китайцям зрозуміло, що говорити, це одне, а в реальності все робиться зовсім по- іншому. Причина саме в тому, що місцеві чиновники знають, що їх ніхто не може покарати. Над владою в Китаї немає ані закону, ані контролю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...