• Китайці стають все більш цинічними

  • Неділя, 25 березня 2007 року
 
Китайська нація величезна і милосердна до людей. Завдяки традиційній китайській культурі, багато китайців доброзичливі та дбайливі за своєю природою.

Проте останнім часом китайці стають все більш байдужими і жорстокими по відношенню до інших. Ця байдужість почалася з розчищення снігу тільки перед власним будинком і дійшла до пасивного спостереження за тим, як вбивають людей, ні пальцем при цьому не поворушивши.

Літню людину з Сичуаня побили до смерті, але ніхто не вступався за неї

Вдень 26 лютого 2007 року в провінції Сичуань на сільськогосподарському ринку Цинлун сталася трагедія. У п'ятидесятирічного чоловіка вкрали гаманець, коли він зрозумів, що сталося, то велів злодюжці повернути йому гаманець, проте той обсипав його образливими зауваженнями і з такою силою штовхнув його ногою, що той впав на землю. Після цього злодій спокійно віддалився. Коли на місце події для допомоги літньому чоловікові приїхав лікар, той був уже мертвий.

Вся подія тривала декілька хвилин; проте люди просто стояли і спостерігали за ним. Ніхто не зрушився з місця, щоб допомогти літній людині.

Торговці розповіли, що з того часу, як два роки тому був побудований цей ринок, злодії поводяться зухвало, і ніхто не сміє їм суперечити.

Люди сміялися над немолодою жінкою, коли вона публічно зривала з себе одяг

23 січня 2007 року в провінції Хенань на залізничному вокзалі поліція перевірила і затримала триколісний мотоцикл немолодої жінки. Вона стверджувала, що вона - інвалід. Люди, що знаходилися на вокзалі, глумилися над нею, примушуючи її зняти одяг, щоб довести це. Розгнівана такими образами, жінка, плачучи, почала поступово знімати одяг на очах натовпу. Місцева поліція навіть не намагалася зупинити цю абсурдну сцену.

Немолода жінка в сльозах звинувачувала їх: «Мені 60 років, і у мене високий кров'яний тиск. Ці безсовісні люди свистіли і улюлюкали. Як я можу тепер підняти голову?»

Дівчинка-підліток готова зістрибнути з шостого поверху, роззяви глумляться над нею

2 січня 2007 року дівчинка на прізвище У, що стояла на підвіконні шостого поверху готелю на вулиці Саньшен в місті Ченду провінції Сичуань, була на межі самогубства; при цьому люди, що стояли внизу, підбурювали її на це.

Біля будівлі в цей час панували суєта і збудження. Деякі роззяви провокували: «Стрибай! Стрибай!» Інші діставали фотоапарати, щоб зняти це видовище, треті дзвонили своїм друзям, запрошуючи їх приїхати на місце події. А одна молода людина навіть сіла на підвіконня, граючи на гітарі, наспівуючи і спостерігаючи за цією сценою.

Місцеві репортери скористалися шансом, щоб узяти інтерв'ю у десятків свідків. Всі вони сказали, що працюють або живуть по сусідству, і дізнавшись, що хтось збирається викинутися з вікна, вирішили прийти подивитися. Деякі з них стояли і спостерігали за дівчинкою вже три години. «Я прийшла з ринку напроти цієї вулиці. Після того, як я почула про цю історію, з цікавості прийшла сюди подивитися, виплигне вона чи ні», - сказала одна жінка.

На щастя, дівчинку вмовили не здійснювати самогубство і повернутися назад у свою кімнату. Деякі роззяви незадоволено свистіли.

Натовп глумиться: чоловік стрибає з дев'ятого поверху

Проте не всім людям, які вирішили накласти на себе руки, везе. 9 січня молодий чоловік здійснив самогубство, зістрибнувши з дев'ятого поверху народної лікарні Хайнань. «Можливо, він насправді й не хотів стрибати з вікна. Це втручання і насмішки роззяв розлютили його!», - гнівно сказав один із свідків цієї сцени.

Об 11 годині 18 хвилин ранку чоловік підняв ногу і спробував зробити декілька рухів, щоб зістрибнути, що викликало рев роззяв, деякі навіть голосно закричали: «Давай, стрибай!»

Об 11 годині 20 хвилин молодий чоловік розсердивася. Правою рукою він тримався за віконну раму і, вказуючи лівою рукою на людей, які спостерігали за ним внизу, сказав щось, але ніхто не розчув його слів. Потім він раптом зістрибнув і розбився на смерть.

Подібний випадок також відбувся в місті Сянтань провінції Хунань у 2003 році і був знятий на плівку. Чоловік збирався виплигнути з вікна будівлі в Сянтані. У відповідь на крики людей: «Давай! Стрибай!» або «Я не можу дочекатися того моменту, коли він це зробить!», людина виплигнула з вікна і розбилася. Услід за цим знову пролунали збуджені крики з натовпу, що спостерігав за сценою.

Жінка стрибнула в річку під сміх роззяв

О 15:30 19 листопада 2006 року жінка стрибнула у водосховище на перетині вулиць Ляньчен і Університетська дорога в місті Сюйчан провінції Хенань. Сотні людей спостерігали за цією подією. Багато хто розмовляв і сміявся, спостерігаючи за тим, як пожежники рятують її.

Людяність під питанням

Тільки за один рік величезна кількість трагічних випадків сталася в провінціях Сичуань, Хайнань і Гуансі. Деякі люди опублікували свої коментарі в Інтернеті: «Коли холодність і байдужість цих свідків самогубств перетворюється на бездушність, а бездушність руйнує душу, ми не можемо не запитати: «Чому мораль цих людей звиродніла до такого ступеня, що вони, бачачи, що чиєсь життя знаходиться під загрозою, поводяться так черство?»

Деякі люди запитують: «Якби самовбивця, який виплигнув із вікна, був вашим родичем, батьком, чоловіком або сином, ви б теж побажали, щоб він зістрибнув?»

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...