• У Китаї в гонитві за хутром з кішок і собак живцем знімають шкіру

  • Понеділок, 19 березня 2007 року
 

Всього лише за декілька років Китай перетворився на найбільшого в світі постачальника виробів з хутра. Багато міжнародних торговців хутром, промисловці й модельєри перенесли свою діяльність до Китаю, де є можливість використання дешевої робочої сили і відсутні закони, що охороняють тварин.
Досягнуте Китаєм домінуюче становище на хутровому ринку - в сферах виробництва виробів з хутра і роздрібної торгівлі - дорого обходиться хутровим тваринам. Очевидно, що в Китаї відсутні закони, які регламентують умови утримання і забою єнотовидних собак, лисиць, норок, кроликів і навіть собак та кішок, завдяки шкіркам яких розвинулася дуже високоприбуткова промисловість. Тоді як умови утримання тварин на хутрових фермах в країнах Заходу стали об'єктом критики з боку груп із захисту тварин, за наявними відомостями, умови утримання тварин і способи забою на китайських хутрових фермах набагато страхітливіші і жорстокіші.

Протягом останніх 12 років хутрова промисловість Китаю росла і розвивалася завдяки створенню численних ферм. Згідно із звітом Асоціації шкіряної промисловості Китаю, який був опублікований у січні 2005 р. і оновлений минулого місяця швейцарським товариством захисту тварин (ШТЗЖ) і міжнародною організацією "Турбота про дику природу" (далі "звіт ШТЗЖ"), кількість звіроферм у Китаї досягає 10 000, а 90 % шкур поставляється фермами, де працюють не більше 50 жінок.

Пушні звіроферми зосереджені на північному сході Китаю. На фермах у провінції Шаньдун міститься найбільша кількість тварин, за нею йде провінція Хейлунцзян і далі - Цзілінь. У провінції Хебей концентрується діяльність по збуту хутра. На ринку міста Шанцунь провінції Хебей щорічно продається 35 мільйонів хутряних шкірок, що складає понад 60 % всього об'єму цього ринку в Китаї. Ця інформація взята з офіційних документів китайської промисловості, процитованих у звіті ШТЗЖ.

Саме на ринку м. Шанцунь у лютому 2005 р. співробітниками швейцарського товариства захисту тварин був таємно знятий 14-хвилинний відеофільм, де показаний процес білування єнотовидних собак, лисиць та інших тварин, які ще живі і навіть чинять опір (див. на сайті animal-protection.net. ЗАСТЕРЕЖЕННЯ: містяться реалістичні кадри).

5 квітня 2005 р., через два місяці після розміщення відеофільму в Інтернеті, кореспондент видання "Новини Пекіна" досліджував обстановку на ринку м. Шанцунь. У повідомленні доповідача окружного відділу комітету пропаганди КПК стверджувалося, що сім або вісім років тому з живих звірів знімали шкірки, але в наші дні такого не могло статися. Проте кореспондент видання "Новини Пекіна" підтвердив, що на найбільшому ринку хутровини Китаю все ще продовжують знімати шкірки у більшості живих звірів.

Забій хутрових тварин в Китаї

Тварин знерухомлюють декількома сильними ударами по голові або ударами об землю. Як описується у звіті ШТЗЖ, звірі отримують поранення, б'ються в конвульсіях, судомах або прагнуть поповзти геть - в цьому також можна неодноразово переконатися при прогляданні відеофільму. До процесу зняття хутряної шкірки можуть приступити навіть тоді, коли тварина залишається при відчуттях або ж починає опам'ятовуватись.

" Тварини, які відчувають жахливі страждання і б'ються в агонії, знаходячись при відчуттях під час таких процедур, безнадійно намагаються захистити себе навіть після того, як шкірка вже повністю знята ... дихання, серцебиття ... і рухи повік помітні ще протягом 5-10 хвилин", - так описуються в звіті ШТЗЖ відеофільм і фотографії.

Міжнародна хутрова торгова федерація (МХТФ), членом якої є Китай, сприйняла звіт ШТЗЖ з незадоволенням, стверджуючи, що в звіті надмірно узагальнюються умови поводження з тваринами в Китаї. "Не буде правильним вважати, що хутрове звірівництво повсюди в Китаї організоване однаково", - так вважають представники МХТФ. Вони стверджують, що деякі звіроферми створені відповідно до західних стандартів. Умови поводження з тваринами в Китаї покращають тоді, коли звірівники зрозуміють, що якість шкірок стане кращою при впровадженні західних норм і правил турботи про тварин, і за допомогою такого навчання ситуація виправиться сама собою - така суть відповіді МХТФ.

В моді хутряне вбрання

Вироби з хутра в основному продаються в США, Європі або Японії як хутряні прикраси для пальт, рукавичок, дамських сумочок, іграшок, брелків і навіть для меблів. Згідно з цитатами із звіту міжнародної організації "Турбота про дику природу", комбінація хутра з шовком, шерстю, замшею і вичиненою шкірою і застосування нових процесів обробки матеріалів, таких як стрижка і в'язання, а також поява нових модних колірних відтінків привела до того, що застосування хутра досягло нових вершин за різноманітністю і багатогранністю.

"В цілому хутро представлене в набагато більшій кількості показів у порівнянні з попередніми роками; дуже різноманітне за відтінками кольорів, формами і розмірами", - так в звіті Сі-Ен-Ен розхвалювалася популярність хутра на подіумі тижня високої моди в Нью-Йорку в лютому 2005 р. Проте для споживачів може залишитися непоміченим значне розширення використання хутра в модних тепер виробах, тому що прикраса з хутра не так впадає в очі, як дорогі шуби на повний зріст, що були у вжитку в минулі роки; до того ж відзначимо, що більшість людей відчуватимуть себе не в своїй тарілці, якщо стануть носити сьогодні такі шуби.

Згідно з відомостями Хутрової інформаційної ради США, приведеними в звіті міжнародної організації "Турбота про дику природу", об'єм продажів хутра в Америці в 2003 р. склав 1,8 млрд. доларів США. "Китай став провідним експортером в США виробів з хутра, покриваючи 40 % всієї величини імпорту США в 2004 р. - що еквівалентне 7,9 млн. доларів США", - повідомляється в звіті ШТЗЖ. Проте точні статистичні дані з цього виду імпорту отримати важко, тому що вбрання з хутра не фіксується яким-небудь особливим чином в митній декларації, як повідомляється в тому ж звіті ШТЗЖ.

Акції протесту у Вашингтоні і 35 містах по всьому світі

Антихутрове товариство м. Вашингтон, округ Колумбія - член Міжнародної антихутряної коаліції - засуджує застосування тісних дротяних кліток, де практично відсутній простір для переміщення тварини. Знаходячись в таких тісних апартаментах, тварини проявляють ознаки крайнього неспокою і патологічної поведінки, як наголошується у звіті міжнародної організації "Турбота про дику природу". Антихутряне товариство Вашингтона виражає особливий протест проти методів забою тварин, зокрема проти зняття шкірок з тіл живих звірів, "що перетворює хутрову промисловість Китаю на найбільш варварську в світі". Антихутряне товариство відносить такі форми поводження з тваринами до найстрахітливіших і таких, що викликають велике занепокоєння.

Антихутряне товариство також приголомшене частим використанням хутряних шкірок домашніх собак і кішок. Представники товариства заявляють, що за допомогою лазівок в митному законі і неправильної маркіровки вдається провезти такі шкірки в США, хоча це й суперечить американському законодавству. Предмети з хутра, оцінені менше ніж в 150 доларів США, не перевіряються митницею на збіг маркіровки із записом в митній декларації. Представники товариства стверджують, що нічого не підозрюючі відвідувачі магазинів купують товари з хутром собаки і кота. Вони стверджують, що навіть фабрика верхнього одягу м. Берлінгтон і універмаги Macy's, JC Penny, Nordstrom, Saks & Barneys продають хутро собаки під виглядом хутра іншої тварини або навіть як "штучне хутро".

За повідомленням добродійної організації "Турбота про дику природу", головний офіс якої знаходиться у Великобританії, 20 листопада 2006 р. Євросоюз ввів заборону на імпорт шкірок собак і котів. Організація "Турбота про дику природу" заявила, що щодня в Китаї забивають заради хутра 5 400 собак і кішок. "Китайські постачальники запропонували нам цілі смуги, складені з безлічі котячих шкірок, - шкірки в кожній смузі підібрані під колірні структури смугастого, рудого, чорно-білого, смугастого або білого кота", - стверджує керівник організації "Турбота про дику природу" професор Барбара Маас.

С метою виразити протест проти негуманних методів поводження з тваринами в хутровій промисловості Китаю члени Антихутряного товариства Вашингтона 13 лютого 2007 р. на згадку про тварин, що стали жертвами китайської хутрової промисловості, пронесли меморіальним мостом Тафта символічну труну в супроводі похоронної процесії, яка пройшла перед китайським посольством на Коннектікут авеню 2300. Ця демонстрація перед будівлею китайського посольства стала однією з численних акцій, що відбулися того дня в більш ніж 35 містах по всьому світі.

Документальний фільм про страхітливі методи забою тварин на ринку м. Шанцунь, знятий швейцарським товариством захисту тварин, часто згадується протестуючими як наочний доказ жорстокості, що панує в хутровій промисловості Китаю.

У Швейцарії та низці інших європейських країн хутрове звірівництво було заборонене з міркувань гуманності в ставлені до тварин. "Впродовж всього їх життя й у момент жахливої смерті цим тваринам було відмовлено в найскромнішій доброті", - пише дослідник звіту ШТЗЖ про умови поводження з тваринами на китайських хутрових звірофермах.

Світова хутрова промисловість

Згідно з відомостями Міжнародної хутрової торгової федерації, всесвітній об'єм продажів хутра в 2005 р. склав 12,8 млрд. доларів США, що вище на 9,1 % в порівнянні з 2004 р. У 1999 р. об'єм продажів склав всього лише 8,2 млрд. доларів США, і з кожним подальшим роком об'єм продажів хутра неухильно збільшувався.

Щоб нам стало хоч трохи зрозуміло, яке місце Китаю в хутровій промисловості, приведемо наступні дані: у сфері світового збуту виробів з норки частка Китаю складає 22,4 % від загального обороту і знаходиться на другому місці після Данії з її часткою збуту виробів з норки в 30,3 % за даними 2005 р. Згідно з оцінками Санді Паркер, в 2006 р. в Китаї вироблено 10 млн. шкірок норки, що вище на 25 % в порівнянні з 2005 р. Крім того, Китай став провідним світовим експортером шкірок лисиці і єнотовидного собаки, як повідомляється в звіті Санді Паркер.

Стаття англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...