• Гао Яоцзе: Я, лікар, не можу казати неправду

  • Понеділок, 26 лютого 2007 року
 

17-го лютого відома китайська активістка в галузі боротьби зі СНІДом, лікар на пенсії Гао Яоцзе, якій вже 80 років, сказала Бі-Бі-Бі, що чиновники раптом зняли спостереження з неї і дозволили поїхати у США отримати нагороду із захисту прав жінок від американського товариства жінок «Голос життя» за успіхи в галузі захисту прав хворих на  СНІД у Китаї, яка видається один раз на рік.

З початку лютого місцева влада провінції Хенань, щоб перешкодити Гао поїхати до Вашингтона отримати нагороду, взяла її під домашній арешт, не дозволивши їй зв'язуватися із зовнішнім світом, тільки дозволили її синам і дочкам приходити відвідувати її. За розпорядженням місцевої влади їй навіть відрізували телефонну лінію, і сказали, що відновлять зв'язок тільки тоді, коли вона пообіцяє не їхати в США отримувати нагороду.

Проте 17-го лютого ситуація змінилася. Заклики американської жіночої організації «Голос життя» і зарубіжних ЗМІ, примусили Ху Цзінтао дати спеціальні вказівки і дозволити їй їхати в США для отримання нагороди. Гао Яоцзе сказала, що віза в США у неї вже готова, 25-го лютого вона виїжджає.

Гао Яоцзе називають «першою людиною, яка бореться зі СНІДом у Китаї». Вона була відомим лікарем у відділенні акушерства та гінекології. У 1996 році вона почала приділяти увагу роботі профілактики СНІДу і становищу хворих на СНІД. У 2000 році зусиллями Гао та інших людей, як у провінції Хенань, так і в інших місцях по всій країні була розкрита трагедія розповсюдження СНІДу під час продажу крові та плазми, при недотриманні правил загальної санітарії.

Численні міжнародні організації високо цінили і нагороджували роботу Гао Яоцзе, яка звертається із закликом до людей звернути увагу на проблему СНІДу людей. Але раніше багато разів їй перешкоджали їхати за кордон отримувати нагороди. У 2001 році вона отримала нагороду від Всесвітньої Санітарної Ради ООН, у той час місцева влада відмовила їй у видачі паспорта. У 2003 році Гао отримала нагороду від уряду Філіппін, але через перешкоди від місцевої влади вона знову не змогла поїхати.

Недавно Гао заявляла, що вона хвилюється про те, що СНІД дуже швидко розповсюджується в континентальному Китаї, і причиною цього є не тільки безладне статеве життя людей, а найбільше це пов'язано із зараженням крові, що зберігається в сховищах крові для переливання.

Версія статті китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...