• Мати затриманого християнського лідера арештована в Пекіні

  • Середа, 21 лютого 2007 року
 

КИТАЙ. Вранці 9 лютого, тоді як Хуа Хуейци, відомий борець за права людини і християнин, все ще знаходився під арештом, відділ громадської безпеки Пекіна заарештував його 77-річну матір Шуан Шуїн. Вони також погрожували заарештувати старшого брата Хуа.

26 січня сотні людей зібралися перед офісом пекінського Народного конгресу політичної консультативної конференції, бажаючи подати апеляцію. Міліція розігнала натовп і заарештувала Хуа Хуейци. 5 лютого відділення міліції району Чжаоян прислало сім'ї Хуа повістку про арешт. У ній повідомлялося: «О 6 годині ранку 27 січня Хуа Хуйци затриманий у звинуваченні в створенні перешкод правосуддю. В даний час Хуа знаходиться в центрі затримання Чжаоян». У повістці була відсутня інформація про те, як довго він знаходитиметься під арештом, також не вказувалися імена чиновників, відповідальних за це або дати, коли було порушено кримінальну справу.

Міліціонери зіпсували машину брата Хуа

Члени сім'ї Хуа розповіли «Великій Епосі», що відтоді, як Хуа був арештований, його батьки побували у всіх інстанціях з апеляцією у справі свого сина. 7 лютого заступник директора на прізвище Дун (ім'я невідоме) з районного відділення міліції Чунвень поїхав до матері Хуа і сказав: «Ми заарештували вашого молодшого сина. Ви можете бути впевненими, що коли-небудь ми заарештуємо і вашого старшого сина». Дун віддав їй «Повістку про поручництво і очікування засідання» і велів готуватися до суду. Батьки розповіли, що міліціонери порізали шини на машині старшого сина Хуа Хуейлінь.

Вранці 9 лютого Шуан і її чоловік Хуа Цзайчень приїхали в Правління району Чунвень для вираження протесту. Міліція заарештувала Шуан і відіслала Хуа Цзайчень назад додому. Опівдні міліція прислала повістку про арешт Шуан її сім'ї. Хуа Хуейлінь відмовився підписувати цю повістку.

Він розповів журналістові, що влада заарештувала його матір о 9 годині ранку і прислала повістку про арешт ближче до полудня: «Вони знесли наш будинок багато років тому. Але вони не проявляли такої ж швидкості, коли ми просили їх повернути наш будинок. Згідно із законом, ті, кому за 70, і ті, хто молодші 14 років, можуть уникнути кримінального покарання. Але вони заарештували мою 77-річну матір. Вони стають все більш і більш жорстокими».

Хуа Хуейлінь турбується, що в тюремній камері, набитій людьми, здоров'я його матері може погіршати. У його матері високий кров'яний тиск, діабет і проблеми з серцем, їй кілька разів на день потрібно вживати ліки. Вдень 9 лютого Хуа Хуейлінь привіз ліки своєї матері в центр затримання Чунвень, але йому не дозволили побачити її.

Новий етап переслідування

У цей же час декілька членів Сімейної церкви в Пекіні стверджували, що влада розповсюдила величезну кількість різних карикатур, що обмовляють Фалуньгун і християнство. Китайські християни виражають стурбованість, що арешт Хуа Хуейци стане початком додаткового переслідування цих духовних груп.

Хуа Хуейци був активним християнином у Пекіні, починаючи з 1990 рр., і невпинно поширював християнство в Китаї. Він став добре відомим владі після неодноразових виступів проти знищення общин Домашньої церкви в Китаї і багато років знаходився під наглядом міліції.

Чжао Цзифа. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...