• Китайський режим розглядає метеорологічну інформацію як державну таємницю

  • Понеділок, 12 лютого 2007 року
 

У січні Комуністична партія Китаю (КПК) оголосила про запровадження офіційної постанови "Розпорядження про управління метеорологічними спостереженнями", згідно з якою інформація про погоду суворо контролюватиметься.

Нове розпорядження передбачає заборону іноземним представникам і організаціям створювати пункти метеорологічних спостережень і вести спостереження в материковому Китаї без дозволу. Це розпорядження також поширюється на персонал державних органів. Порушники будуть звинувачені в шпигунстві.

Розпорядження вимагає підпорядкування від будь-кого, хто виконує метеорологічні спостереження на території Китаю або в його територіальних водах. Проте кордони вод, які лежать у межах китайських повноважень, не визначаються.

Ці нові заходи з обмеження метеорологічної інформації будуть включені в закони із захисту державних таємниць, внаслідок чого буде обмежений доступ до загальної інформації про погоду.

За даними одного зі звітів на державному вебсайті «Legal Net», з 2000 по 2006 роки 80 відсотків іноземних організацій, що виконували метеорологічні спостереження, робили це без дозволу.

У звіті також указано, що минулого року одне японське підприємство проводило метеорологічні спостереження в північно-західній провінції Китаю Сіньцзян. Проте не мовитися, яким чином це завдало шкоди Китаю.

Після набуття чинності нового розпорядження ці організації можуть бути звинувачені в порушенні державної безпеки. Передбачається, що чергова заборона матиме велике значення для державної політики.

У цей час Пекін вважає вимірювання місцевості в масштабі 1:50000 або вищому і використання супутникової системи місцевизначення (GPS) небезпечними для державних таємниць. Тому їхнє використання надзвичайно обмежене.

Жень Цзихуей. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...