• Візиту Ху Цзіньтао до Японії створюють перешкоди

  • Вівторок, 6 лютого 2007 року
 

Стаття російською 

Боротьба всередині Комуністичної партії Китаю продовжує посилюватися

Згідно з повідомленням японських ЗМІ від 23 січня Віце-президент Китаю Цзен Цінхун і державний радник Тан Цзясюань розповіли японським гостям, що цього року візит Президента КНР Ху Цзіньтао до Японії може не відбутися.
 

Раніше, в січні, Ху Цзіньтао особисто обіцяв у червні відвідати Японію. Те, що викликає занепокоєння у зв'язку із цими змінами  планів - це не відновлення спроб вирішення проблем в китайсько-японських відносинах, а боротьба, що все більше й більше розпалюється, за владу між двома фракціями в уряді КНР (Ху Цзіньтао і Вень Цзябао проти Цзян Цземіня і Цзен Цінхуна).  

Згідно з новинами Радіомовної корпорації Японії (NHK) 8 січня під час зустрічі з Акіхіро Ота в Пекіні, главою японської партії «Нова Комейто», Ху Цзіньтао схвалив перспективу зустрічі з прем'єр-міністром Шинзо Абе трохи згодом цього року. Проте через три дні під час зустрічі з японською парламентською делегацією, очолюваною колишнім міністром освіти Косака Кенцзі,  Цзен Цінхун і Тан Цзясюань вказали на те, що навряд чи Ху Цзіньтао відвідає Японію в поточному році.
 
Як повідомлялося, пояснення, дані Китаєм, обгрунтовувалися складністю організації візитів державних лідерів  до Японії двічі на рік, а також тим, що раніше, цього року, прем'єр-міністр Вень Цзябао вже погодив свій квітневий візит до Японії.

Згідно з коментарями Apple Daily News, відміна обіцянки Ху Цзіньтао, яка прозвучала з вуст  інших лідерів, тільки підтверджує припущення, що або Ху Цзіньтао ухвалив поспішне рішення, або він був вимушений відмовитися від свого рішення під тиском. Оскільки Ху Цзіньтао також є главою Робочого комітету Центрального відділу закордонних справ, поза сумнівом, він обізнаний про плани Вень Цзябао відвідати Японію. Неможливо припустити, щоб він не усвідомлював серйозності публічної обіцянки відвідати іноземну державу. Відміна цієї обіцянки, звичайно, могла б зашкодити його репутації.

У коментарі заявляється, що більше занепокоєння викликає факт втручання високопоставлених чиновників партії в рішення Ху Цзіньтао, державного лідера Китаю.
 
Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...