• Екологічна криза озера Дунтін

  • Четвер, 25 січня 2007 року
 


Стаття російською

У стародавні часи озеро Дунтін називалося «Юньменцзе», воно перетинало провінції Хунань і Хубей, на півночі з'єднувалося з річкою Янцзи, а на півдні з 4-ма річками: Сянцзян, Цзи, Юаньцзян і Фен.

В давнину так описували це озеро: "За озером є озеро, в озері є гора, вода такого ж кольору, як і блакитне чисте небо". Це озеро називали «перше водоймище в Піднебесній». Назва «Дунтін» означає безсмертну гірську обитель Святих. В історії багато літераторів у своїх творах красиво та поетично описували його.

Озеро  Дунтін є другим за розміром прісним озером у Китаї. За останні роки від безперервного безконтрольного зливу в озеро відходів і бруду, було серйозно порушено екологічне середовище в озері,  якість води також серйозно погіршала.
Все менше й менше на озеро прилітають водоплавні птахи, різко скоротилася і кількість риби в ньому. Колись прекрасне озеро Дунтін поступово перетворюється на болото.

За статистикою в містах Іян, Юеян, Чанде, які оточують озеро Дунтін, розташовано 101 фабрику з виготовлення паперу.

Окрім небагатьох великих підприємств, які встановили в себе устаткування для очищення промислових стічних вод, більшість фабрик і підприємств не мають такого устаткування, тому відпрацьована вода практично без будь-якого очищення прямо стікає в озеро Дунтін, що абсолютно не відповідає нормативним вимогам.

 
 
 
 
Версія китайською: The Epoch Times
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...