• Незважаючи на новий закон, в Китаї продовжується незаконне видаляння органів

  • Субота, 3 лютого 2007 року
 
 
Якщо ви вирушите до Китаю за трансплантатом, є дуже велика вірогідність, що орган, який вам пересадять, видалений у послідовника Фалуньгун без його згоди.

Даною інформацією поділився колишній член Парламенту м. Едмонтона пан Девід Кілгур під час проведення форуму минулого четверга в Едмонтоні на тему про незаконне видалення органів у Китаї і "трансплантаційний туризм".

"Людям кажуть, що органи видаляють у страчених ув'язнених і це - правда, - повідомляє пан Кілгур. - Деякі з них - засуджені злочинці, але більшість з цих ув'язнених - послідовники Фалуньгун, що не скоїли ніякого злочину, окрім як спроби жити за принципами Істина, Доброта і Терпіння".

Фалуньгун, медитативна практика з комплексами вправ, вперше представлена широкій громадськості в Китаї у 1992 р., налічує близько 100 мільйонів послідовників у всьому світі. У 1999 р. Комуністичною партією Китаю ця духовна практика була оголошена поза законом; послідовники Фалуньгун перетворилися на об'єкт для гонінь, внаслідок чого тисячі з них були поміщені у в'язниці, примусові трудові табори, і центри з ідеологічної обробки (центри "Промивання мозку").

У звіті, що вийшов минулого літа, Девід Кілгур та Девід Мейтас,  міжнародний адвокат у сфері прав людини, що проживає в м. Вінніпег, який також взяв участь в дискусії, пришли до висновку, що в Китаї органи в'язнів совісті, послідовників Фалуньгун, видаляють для продажу і без їхньої згоди.

"Ми впевнені, що масове видаляння органів у послідовників Фалуньгун відбувалося раніше, і продовжується до цього дня", - йдеться в доповіді.

Кілгур і Мейтас, які відвідали понад 20 країн, щоб ознайомити громадськість з результатами свого розслідування, планують опублікувати оновлену версію звіту, до якого увійдуть нові докази. На даний момент звіт доступний на 18 мовах.

З'ясувалося, що трансплантаційний бізнес в Китаї найбільш розвинений в порівнянні з іншими країнами, де також здійснюється незаконна пересадка органів, до того ж комуністичний режим робить це масштабним джерелом свого прибутку із залученням всіх державних органів влади.

Незважаючи на те, що  минулого червня, буквально за п'ять днів до публікації звіту Кілгура-Мейтаса в Китаї був прийнятий закон проти пересадки органів без згоди донорів, Мейтас відзначив, що так звана законодавча система в Китаї "значно політизується" разом зі всією системою, що знаходиться під контролем комуністичної партії.

Він говорить: "Ідея про можливість існування законодавчої системи, яка стане ефективною... ...поки існує одна пануюча комуністична партія в Китаї, це може відбутися лише в тому випадку, якщо Китай стане країною панування закону, а не панування комуністичної партії".

Звертаючись до питання про те, як можна на ділі застосувати отримані історією уроки, Мейтас сказав, що необхідно вжити запобіжних заходів проти того, щоб нові технології потрапляли до рук "жадібних і злих" людей.

"Нові методи дозволяють здійснювати більше як добрих справ, так і злих - це непорушна істина трансплантаційних технологій", - заявляє Мейтас.

Він також торкнувся питання про слухання справи в суді щодо факту, який стався раніше, розпалювання ненависті службовцями китайського консульства проти Фалуньгун, на якому він був присутній того дня. Він сказав, що необхідно серйозно поставитися до цього, інакше можуть бути серйозні наслідки.

В четвер вранці Мейтас і його колега пані Ширіш Чотолія опротестовували колишнє рішення генерального прокурора м. Альберта, що відмовився визнати винними офіційних осіб китайського консульства за фактом розпалювання ненависті. Співробітники консульства поширювали матеріали з наклепом на Фалуньгун учасникам конференції в Едмонтоні в липні 2004 р.

Офіційні особи з Відділу  розслідування злочинів на грунті нетерпимості поліції Едмонтона ідентифікували дану судову справу як порушення закону про нетерпимість, який забороняє "умисне розпалювання ненависті" проти "певних груп". Проте справа не отримала згоди генерального прокурора Альберти на початок процесу.

Очікується, що суддя ухвалить рішення в майбутньому місяці після розгляду справи.

"Незважаючи на рішення (судді), нам на практиці довелося вивчити урок, який полягає в тому, що такі заяви не можна ігнорувати, і нам необхідно діяти", - повідомив Мейтас під час форуму.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...