• Китай переповнений підробками дорогого одягу

  • Вівторок, 30 січня 2007 року
 
На китайському ринку одягу дуже багато підробок під відомі іноземні марки: за кордоном реєструється іноземна торгова марка, а одяг виготовляється у Китаї. Ціни на деякий такий одяг дуже високі, а результати перевірки її якості викликають у споживачів велике жалкування.

Пан Сюй, що повернувся з Італії, розповідає, що прожив в Італії три роки і не бачив там так багато закордонних марок одягу, як він побачив за один день у магазинах Пекіна. Один із ринкових реалізаторів сказав: «Одяг справжніх іноземних марок дуже дорогий, хто у нас його купуватиме? Наш одяг виготовляють китайські компанії, просто продаємо його з іноземними етикетками і все».

Директор компанії міста Хучжоу провінції Чжецьян, що працює з одягом, повідомив: «Зараз на ринку одягу є три види закордонних марок: перший - справжні іноземні марки; другий - одяг з іноземними етикетками, який у Китаї виготовляють підприємства, що украли договір з іноземні фірми; третій - одяг, що розробляється, виготовляється й продається в Китаї, а торгова марка просто реєструється за кордоном. Ось такого одягу на ринку 40%».

Директор однієї з фірм розповів, що була одна китайська торгова марка одягу, у якої були свої спеціалізовані магазини, але торгівля йшла не дуже добре. Потім вони поміняли свою марку на англійську назву, вдосконалили упаковку, написали вивіску, що одяг зроблений по італійському зразку, торгівля у них відразу ж пішла в гору, тепер кількість їхніх фірмових магазинів збільшилася вдвічі.

Він також розповів, що зараз у Цзянсі є фірми, які спеціалізуються на тому, що допомагають зареєструвати «фальшиву іноземну торгову марку». Деякі з них в Англії та Італії зареєстрували більше ста торгових марок і продають їх китайським компаніям. Це називається «комерція на торгових марках». Це такі марки, як, наприклад, LENO, MARIN, SLIAOT, ROMASTER, VERDUNTON, MARIANO, CRODEAR.

Директор фабрики одягу в Хебей, пан Лю, сказав, що будь-яку всесвітньо відому марку одягу можна замовити в передмісті міста Жунчен провінції Хубей. Недавно в списку замовлень він бачив одяг однієї дуже відомої французької фірми за ціною 200 юанів за штуку, у Пекіні й Шанхаї її продають за 7000 юанів.

В одязі, що підпільно виготовляється, міститься велика кількість формальдегіду, пряжі міститься менше, ніж належить. Вона не відповідає ніяким стандартам. В опублікованих міністерством промисловості і торгівлі результатах перевірки якості одягу мовиться, що на ринку в Гуанчжоу було вибірково перевірено сто партій одягу, з якого 80% не відповідає стандартам, а в деяких видах одягу містяться фарбувальні й ароматичні речовини, які викликають рак.
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...