• Під час «двох зборів» Міжнародний центр конференцій у Пекіні був оточений міліцією

  • Середа, 31 січня 2007 року
 

Під час «двох пекінських зборів» кілька сотень міліціонерів були в стані підвищеної готовності, кілька десятків чоловік було схоплено

25-26 січня 2007 р. у Міжнародному центрі конференцій у Пекіні відбулася щорічна Нарада Пекінського комітету Народної політичної консультативної ради й Збори народних представників м. Пекіна.

26 січня поблизу місця проведення засідання чергували кілька сотень міліціонерів у формі і стільки ж у цивільному, приблизно півсотні бійців спецназу в шоломах із щитами, більше 50 машин охорони патрулювали вулиці. Більше 30 пекінців було затримано, серед них правозахисник Хуа Хуейці, якого побили кілька міліціонерів.

26 січня вранці були затримані пекінці Хуа Хуейці, Шуан Шуїн, Ван Цзяньпін, Лі Чжоу і передані у відділення міліції при Азіатському спортивному селі. До полудня вже більше 30 пекінців опинилося в залі перевірки пропусків Міжнародного центру конференцій, а пані Ван Лін окремо доставили до найближчого відділення міліції.

Міліція забороняє тим, хто прийшов із мирним зверненням, зустрітися з учасниками зборів біля готелю «Учжоу», чотирьох чоловік уже схоплено

26 січня Хуа Хуейці та його 78-річна мати Шуан Шуїн приїхали о 8 годин ранку в готель «Учжоу», де зупинилися представники міста Пекіна, і намагався їм розповісти, як за наказом місцевої влади були насильно розібрані їхні будинки, і що протягом 6 років їхні скарги не отримали відповідей. Але обоє були зупинені міліціонерами. Шуан Шуїн довелося розповсюджувати листівки і викрикувати «Прогнати жадібних чиновників», проте вона була збита міліціонерами на землю і дістала удар по нирках.

Затримана разом із ними Чжоу Лі, підтвердила, що навколо готелю «Учжоу» були наклеєні більше 40 гасел протесту, зокрема, «Прогнати жадібних чиновників!», «Суспільство, що п'є кров!», «Правосуддя сліпе!», «Міліція та бандити - одна сім'я!» і т. ін. Навколо цього готелю чергували близько 50 міліціонерів і більше 20 машин.

Декілька міліціонерів затримали перед готелем людину, що чинила опір, яка виступала з протестом, затягнули її в машину і привезли у відділення міліції при Азіатському спортивному селі. Під час затримань 4 людей побили, порвали взуття Чжоу Лі. У відділенні міліції Хуа Хуейці били кілька міліціонерів.

Мати Хуа Хуейці, Шуан Шуї, вже 6 років подає скарги, але шансів на повернення будинку немає. Вона разом із чоловіком, якому більше 80 років, щодня ходить до місцевого уряду, щоб виразити протест. 26 січня вона і її син сказали журналістам: «Ми приїхали до народних представників, щоб розповісти про своє становище, але міліція не дозволяє нам пройти, затримує і б'є. У відділенні міліції багато міліціонерів били мого сина, вивертали йому руки, штовхали мене, я кілька разів падала».

Журналіст тричі телефонував у відділення міліції, щоб підтвердити факт побиття Хуа Хуейці. Він сам почув, як міліціонери змовлялися між собою, один дурник відповів телефоном: «Це нам невідомо», - і поклав трубку.

Чжоу Лі подавала скарги більше 5 місяців, тому що, коли вона була ув'язнена, її маленька однорічна дочка пропала, оскільки нікому було її доглядати.

Ван Цінфен із провінції Хейлунцзян вранці 26 січня розклеїла більше 40 гасел навколо готелю «Учжоу». Ван Цінфен 73 роки, вона пенсіонерка-залізничник із провінції Хейлунцзян. Вона сказала: «Я почала працювати в 1953 році, працювала більше 20 років. Я пенсіонерка з 1979 року, проте пенсії не отримую, мені нема на що жити. Моя дочка також багато років працювала. Коли вона народила дитину, її звільнили, навіть не поінформувавши.

Ми з дочкою почали подавати скарги. Міліціонери з транспортної міліції багато разів погрожували нам, лякали нас. Дочка не витримала тиску і збожеволіла. На її роботі не тільки не дали ніяких пояснень, але й запроторили до в'язниці більш ніж на півмісяця. Через таку безвихідь нам і довелося скрізь наклеїти гасла, щоб люди звертали увагу на це».

Кількість міліції, яка охороняє «двоє зборів», викликає здивування: кілька сотень міліціонерів і більше 40 спецназівців

Пекінський правозахисник Лю Анцзюнь, будучи біля місця цієї наради, сказав: «Я зараз перебуваю за один кілометр від місця наради, тут близько 500 міліціонерів, вони перевіряють усіх і всякого, взагалі неможливо пройти. Окрім їхніх машин, ще до 50 спецназівців у шоломах із щитами в руках». Інше джерело повідомило, що біля входу до Центру конференцій стоять чотири машини, в одній з яких багато міліціонерів у цивільному.

Лі Сюєхуей, Гао Юйцін із Пекіна і ще більше 30 громадян із зверненнями були схоплені біля Центру конференцій. Їх завели всередину і після реєстрації закрили в різних кімнатах по 4-5 чоловік на кілька годин. Лі Сюєхуей та інші бачили, як пані Ван Лін із зверненням була відправлена до відділення міліції свого району. Міліціонери сказали: «Хіба твоє обличчя не візитка? Ходімо, говоритимеш, що хочеш». Раніше Ван Лін уже відбула тривалий термін позбавлення волі, де її били. Під час ув'язнення її не напували і не годували, їй навіть довелося розбити стекла і звати на допомогу. Міліціонери намагалися запроторити її до божевільні та трудовий табір.

26 січня о другій годині всі, хто прийшов із зверненнями до Центру конференцій, були схоплені. Біля входу стоять тільки озброєні міліціонери й агенти в штатському, атмосфера дуже холодна. Щороку одна і та ж ситуація: усередині проходить нарада, а на вулиці хапають людей.

Простим людям дуже важко зустрітися з народними представниками

Більше 700 міських представників брали участь у 5-й Нараді народних представників міста Пекіна 12-го скликання. На цій нараді обговорювалися звіти про роботу, питання про вибори і т. ін. У ній брали участь: секретар парткому Пекіна Лю Ці, начальник секретаріату Всекитайського комітету Народної політичної консультативної ради Чжен Ваньтун, мер Пекіна Ван Цішань, заступник секретаря парткому Пекіна Юй Цзібо, Цян Вей, Ду Деїнь.

Лю Анцзюнь повідомив, що того дня перед мерією Пекіна зібралося з протестом більше тисячі чоловік. Вони були затримані і відведені міліціонерами. За програмою «двох нарад» з 11 годин починається обід, і представники повертаються в готель «Учжоу». Щоб люди не могли до них підійти, автостоянки перед тим були обгороджені.

Ван Лін сказала, що останнім часом на вулицях чергує дуже багато озброєних міліціонерів. Важко зрозуміти, що трапилося з цим суспільством? Проведення «двох нарад» Пекіна вже викликало таку напруженість, що ж буде під час Всекитайських «двох нарад» і Олімпійських ігор? Тоді людям неможливо буде жити.

Чжао Цзифа. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...