• Комуністичний Китай створив Відділ пропаганди і управління інформацією в Інтернеті

  • Вівторок, 6 лютого 2007 року
 
 
Згідно з повідомленням China Times  вище начальство, що контролює всю іноземну пропаганду КПК, Управління міжнародною інформацією Центрального Комітету, створило новий відділ для управління інформацією в Інтернеті.

Повноваження цієї організації вищі, ніж Відділу з Інтернету державної інформаційної ради. Це вказує на те, що Комуністична партія Китаю (КПК) усвідомлює вплив Інтернету, який швидко зростає і широко розповсюджується в суспільстві. Цей вплив почав являти загрозу головному державному засобу пропаганди - телебаченню.  

До третього кварталу 2006 року кількість користувачів Інтернету в Китаї досягла 137 мільйонів чоловік. Вік цих користувачів, в основному, від 18 до 24 років, що складає 35,2% від загального населення Китаю. Студенти на сьогоднішній день є головними користувачами Інтернету, їх чисельність складає 32,3%. Інтернет стає найважливішою платформою для розповсюдження інформації.

Згідно з повідомленням  China Times на 38 сесії політбюро ЦК, проведеній 23 січня, Ху Цзіньтао виступив з промовою під назвою «Посилення культури розвитку і управління Інтернетом в новаторському дусі». Він сказав, що належне управління Інтернетом «стосується безпеки культурної інформації і державної стабільності Китаю».

В даний час материковий Китай управляє інформаційний потоком в Інтернеті, головним чином, через такі відділи, як відділ пропаганди, відділ культури, відділ промисловості і торгівлі, відділ громадської безпеки і т.д. Кожний з них розробляє відповідну політику, грунтуючись на власних обов'язках і  перспективах розвитку. Незважаючи на це, через недостатню координацію, а також через те, що ці відділи знаходяться на рівні комітетів, виникла необхідність в спеціалізованому органі на вищому рівні для здійснення централізованого контролю.

Аналітики говорять, що, судячи з недавніх дій влади, посилення впливу урядових ЗМІ і контроль за Інтернетом знаходяться зараз в центрі уваги КПК. Вважають, що напередодні 17  з'їзду партії, що наближається, призначеного на другу половину цього року, нижченаведені заходи є тільки початком посилення контролю:

·        заборона таких книг, як книга Чжан Іхе  «Історії про минуле деяких зірок Пекінської опери»;

·        накази, видані адміністрацією державних радіо, кіно і телебачення, про трансляцію в «години пік» телесеріалів,  які представляють Китай в позитивному світлі.

За останні роки КПК витратила колосальну кількість трудових ресурсів, матеріалів і фінансів для:

·        введення такої собі «поліцейської служби» в Інтернеті, а також автоматичних систем спостереження і пристроїв для вторгнення в сервери;

·        розробки вимог до постачальників послуг Інтернету «самим здійснювати контроль», наприклад, до «yahoo», «google»;

·        системи впровадження вірусу «троянський кінь» в комп'ютери користувачів  з метою добування інформації;

·        створення бази даних ключових фраз, цензури і т.д.

Міністерство державної безпеки Китаю, Міністерство громадської безпеки і Відділ електронних комунікацій об'єднали зусилля з метою створення «Проекту золотої завіси» і навіть вдаються до заманювання американських експертів із електронних технологій з «Силіконової  долини», обіцяючи їм високу оплату праці.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...