• Вибухи будинків у Китаї стали звичайним явищем (фотоогляд)

  • Субота, 3 лютого 2007 року
 

 

 
За статистикою середній термін експлуатації споруд у Китаї становить 30 років, що дуже далеко від міжнародних вимог: основні будови - 100 років; звичайні будови - 50-100 років. Основною причиною «короткого життя» споруд стало буденне явище вибухання будинків.
Велика частина таких будинків була підірвана внаслідок їхньої невідповідності плануванню споруд міста. Дуже багато з цих будівель ще навіть не здали в експлуатацію - зовсім нові. У них було вкладено кілька сотень мільйонів юанів. Протягом кількох хвилин, навіть кількох секунд, ці будинки зрівняли із землею.
Серед підірваних будинків хоч навіть і є старі споруди, які перебувають в аварійному стані, але є також і приватні будинки, які будувалися без дозволу, є неякісно побудовані будинки, але більше за все висаджують у повітря будинки через недостатньо добре продумане планування архітектури міста у минулому, або ж унаслідок не відповідності їх новим архітектурним планам міста. Це в корені оголяє те, що плани будівництва в місті були дуже не далекоглядними.

Заслуговує на увагу і те, що деякі будівлі були підірвані зовсім не через якісь об'єктивні причини, дуже можливо, що чиновники у такий спосіб вирішили заробити більше грошей нечесним шляхом. Поміняли керівників, які приймали рішення планувати за новою схемою: те, що побудували, потрібно підірвати, а потім будувати наново.

Серед підірваних будівель є як навчальні заклади, так і будівлі державного апарату; як одноповерхові будинки, так і будинки віком більше 10 поверхів; старі будинки, які побули в експлуатації декілька років, але також і нові, які були побудовані всього кілька років тому. Ця ситуація також викликає невдоволення у місцевих жителів. Наприклад, серія вибухів будинків у Циндао й вибух «найпершого високого будинку» міста Ханчжоу викликали загальне обурення людей.

Фотографії вибухів будинків у різних містах Китаю за останні роки, які наведені нижче, становлять тільки частину величезного айсберга.

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...