• Китайські чиновники привласнюють тисячі квартир, призначених для жертв повені

  • Вівторок, 6 лютого 2007 року
 

Стаття російською

Місцеві чиновники з округу Пенцзе провінції Цзянсі привласнили тисячі квартир, призначених для жертв повені, яка сталася дев'ять років тому, залишивши тим самим людей без житла.

Уряд Китаю виділив 140 мільйонів юанів на компенсації жертвам повені і на будівництво для них житла.

13 січня «Перший китайський бізнес-щоденник (First Chinese Business Daily)» повідомив, що крім вже побудованих в місті 900 квартир, на гроші фонду для жертв повинні бути побудовані ще 6 000. Якби цей процес був ретельно продуманий, то вартість кожної квартири складала б менше 10 000 юанів, а значить великі кошти пішли невідомо куди.

Лю Луньчу, глава відділу з будівництва округу Пенцзе, заявив, що 7 000 бездомних повинні отримати допомогу від проекту із спорудження житла. Проте один відставний чиновник розповів, що мешканці, які проживають в цих квартирах, насправді є чиновниками владних структур. Він стверджує, що крадіжка квартир у потерпілих є загальновідомою таємницею в цьому районі.

Повідомляється, що 80 % з 500 жителів, отримали квартири завдяки зв'язкам з місцевою владою. В той же час більшість із 400 жителів наступного проекту є вчителями і бізнесменами.

Пан Хуан, який живе в Юаньмінху, зізнався, що він не був жертвою лиха. Хуан отримав житлову квоту від свого родича, що працює в місцевих органах влади, який дозволив йому купити будинок у 100 кв.м. за менш ніж 30 000 юанів. Пізніше Хуан продав будинок за 40 000 юанів і купив навіть ще більш упорядковану квартиру в іншого родича.

Він також розповів, що його родичі не були бездомними жертвами. Всі вони отримали квартири завдяки «допомозі» місцевих чиновників. Він стверджував, що більшість жителів не занесені до списку жертв.

Згідно з повідомленням, деякі чиновники завищили дані про кількість жертв, а потім перевели майнову квоту на свій рахунок або рахунок родичів. Оскільки кількість жертв була завищена, людей, які незаконно купили квартири, було більше ніж жертв.

Журналіст «Першого китайського бізнес-щоденника» розповів, що реальні жертви, це ті, хто жив на річці Янцзи на 20 метрів нижче за допустимий рівень. Квартири, які вони купили, побудовані в сільській місцевості, і якість більшості помешкань дуже низька, щоб жити в них.

Мешканець округу Пенцзе говорить, що всі їхні квартири були побудовані в поспіху і більш того були дуже низької якості. Тому вони були вимушені лагодити їх, до того як переїхати. Він також додав: «Мені потрібно витратити чимало грошей на ремонт житла». Його «нове» житло залишалося недобудованим протягом деякого часу.

Співробітник місцевого відділу громадської безпеки заявив, що керівник проекту з розміщення жертв повідомив помилкові дані при запиті субсидій у держави. Повідомлення про цей скандал були передані владі, але дана проблема не була розглянута належним чином.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...