ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай вводить нове розпорядження про телевізійні покази

Велика Епоха
Недавно комуністичний режим видав вимогу, згідно з якою всі супутникові канали всіх головних телестанцій зобов'язані отримати дозвіл на трансляцію всіх телевізійних програми, запланованих до показу під час прайм-тайму.

Банки телевізійних станцій в Китаї проглядаються на зміст трансляцій. Фото: Kristy Wigglesworth/AFP/Getty Images
Банки телевізійних станцій в Китаї проглядаються на зміст трансляцій. Фото: Kristy Wigglesworth/AFP/Getty Images
Заступник директора Відділу телепостановок Державного управління теле-, радіомовлення і кінематографії (ДУТРК) Ван Вейпін обнародував вищезазначену вимогу на зустрічі, проведеній 20 січня. Ван сказав, що обмеження вступить в силу з лютого 2007 року і діятиме щонайменше вісім місяців. Ван заявив, що цей захід було вжито для поліпшення якості програм.

Він також відзначив, що для узгодження цієї вимоги ДУТРК організував чотирьохрівневу систему цензури:

1. Всі провінційні телевізійні станції повинні представити програми, які готуються до показу, провінційному управлінню телерадіомовлення і кінематографії за місяць до їх виходу в ефір.

2. Провінційне управління телерадіомовлення і кінематографії представляє програми провінційному відділу пропаганди.

3. Провінційний відділ пропаганди піддає цензурі програми в міру необхідності, і потім представляє їх ДУТРК.

4. Нарешті, ДУТРК представляє програми відділу мистецтва і літератури при відділі пропаганди КПК.

Телепередачі будуть показані після схвалення на всіх чотирьох рівнях.

До цього розпорядження в лютому 2006 року ДУТРК видав "Повідомлення про подальший контроль керівництва з цензури і телемовлення мультфільмів". Починаючи з 1 вересня 2006 року, всім каналам кожного рівня телестанцій, що знаходяться в межах країни, заборонено випускати, представляти або рекламувати мультфільми, створені поза материковим Китаєм з 17:00 до 20:00 годин щоденно. Це сталося після того, як деякі програми комуністичної пропаганди були повторно передані з музикою, що мала гумористичний зміст.

Сіма Тань, американський коментатор поточних подій, сказав, що телевізійний ринок Китаю тепер знаходиться під повним контролем КПК. Будь-який фільм, в якому навіть хоча б трохи сумніваються, буде заборонений. Повторні розпорядження влади показують, що її ухвали не підтримуються.

Версія англійською