ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Боротьба за владу всередині Комуністичної партії Китаю

Велика Епоха
Всього 8 місяців залишилося до початку XVII з'їзду партії, а боротьба за владу серед представників китайського комуністичного режиму перетворилася на битву не на життя, а на смерть. Ця боротьба відбувається між двома угрупуваннями, одне з яких очолює Ху Цзіньтао, а інше - колишній лідер Цзян Цземінь.

Національний народний конгрес у Пекіні, що проходив 14 березня 2004 р. Фото: Getty Images
Національний народний конгрес у Пекіні, що проходив 14 березня 2004 р. Фото: Getty Images
Їх дії - зовсім не гра в морський бій. Не так давно "Шанхайській фракції", очолюваній колишнім лідером режиму Цзян Цземінем, було нанесено серію поразок з боку Ху.

Член постійного політбюро втрачає пост


Спочатку був знятий з поста лідер шанхайської партії Чень Лянюй, потім постійного члена політбюро Хуан Цзюя змусили передати контроль над фінансовим сектором. Хуан не був присутній на черговій зустрічі з питань фінансів, що недавно відбулася на державному рівні. Його повноваження вже перейшли до прем'єра Вень Цзябао, тоді як начальник офісу Хуан Цзюя - Ван Вей був також зміщений з посади і поміщений під домашній арешт, щоб "визнати свою проблему". У минулому Ван у свій час був заступником генерального секретаря шанхайського міського партійного комітету.

Як повідомляє видання Гонконгу «Hong Kong Economic Times», із заяви режиму, "через хронічне захворювання Хуан більше не зміг продовжувати працювати. Після того, як він офіційно припинив працювати, він передав свою владу сектору фінансів".

Зазвичай люди, що належать до вищихм рівнів режиму, ніколи не передають свої повноваження, виключаючи випадки, коли вони самі вибирають собі наступника. Хуан втратив владу не внаслідок поганого здоров'я - це кінець його політичної кар'єри і це ясно показує, що його "бос", колишній лідер Цзян Цземінь, вже більше не може захистити його.

Наступна мета: Цзян Мяньхен


Недавно Ху згадав про випадок з Чень Лянюєм у своїй промові на XVII пленарному засіданні центрального дисциплінарного комітету. Незабаром після цього [було оголошено], що генеральний секретар шанхайського міського партійного комітету Фань Дегуань знаходиться під слідством. Фань був найближчим помічником Ченя, а в даний час в Шанхаї він є чиновником дуже високого рангу, щоб після арешту Ченя не бути замішаним у справі з витрачання коштів, що йшли на соціальне забезпечення.

Це говорить про те, що Ху має намір провести чищення "Шанхайської фракції", використовуючи як каталізатор розслідування справи розтрати коштів, що йдуть на соціальне забезпечення.

Проте Ху цілиться вище і ближче до Цзян Цземіня. В даний час у китайському Інтернеті розповсюджуються негативні новини, що стосуються старшого сина Цзян Цземіня, - Цзян Мяньхена. Людей, що живуть в Шанхаї, підбурюють повідомляти про будь-які підозрілі події, в яких бере участь Цзян Мяньхен. А шанхайський магнат Чжоу Чжені, тісно пов'язаний з фракцією Цзяна, був також в черговий раз арештований.

Згідно з повідомленням, опублікованим в "Open Magazine", в наявності центральної дисциплінарної комісії знаходяться докази махінацій із землею, в які втягнуті обидва сини Цзяня Цземіня.

Китайський адвокат-правозахисник Чжен Енхун, який в останні декілька років присвятив свою діяльність викриттю причетності Чжоу Чжені до справи з привласнення землі, також опублікував статті в Інтернеті, де говорить про те, що люди надали йому цілий скарб інформації, що стосується діяльності двох синів Цзян Цземіня з привласнення землі.

Найбільша проблема Ху - збройні сили


Як повідомляє журнал "Open Magazine", Ху вже накопичив достатньо політичних активів, щоб утримати свою владу на XVII з'їзді партії. Минулого року він зумів просунути своїх людей на 14 провідних провінційних і муніципальних пости. Ху також докладатиме зусилля, щоб до червня 2007 року отримати контроль над іншими 17 провідними постами по всій країні.

Попри весь цей успіх, контроль Ху над збройними силами залишається обмеженим, тоді як Цзян все ще має найбільший вплив на військових.

За повідомленнями, опублікованим в листопаді минулого року в журналі "The Trend", в травні 2006 р. Ху мало не загинув в результаті спроби здійснення вбивства під час свого таємного візиту в розташування морських збройних сил в м. Циндао провінції Шандун. Перевірити повідомлення було важко, але непрямі докази це підтверджують; до них належать такі факти як: санкціоноване Ху усунення майже всіх чиновників в Циндао, зняття з посади заступника головнокомандуючого морських збройних сил Ван Шоує і звільнення з в'язниці смертельного ворога Цзяна Чень Сітуна. Експерти з питань Китаю вважають, що невдала спроба вбивства примусила Ху здійснити напад на Чень Лянюй, що говорить про поглиблення фракційної війни між ним і Цзян Цземінем.

1 січня 2007 р. в "Hong Kong Mingpao News" було опубліковано повідомлення про те, що і командувач, і політкомісар гарнізону пекінського військового округу були замінені в кінці 2006 р. Як повідомляє редактор "China Affair" У Фань, Ху здійснив це, щоб запобігти державному перевороту.

Як повідомляє січневий випуск журналу "Chengming Magazine", окрім іншого, в період з кінця листопада до середини грудня 2006 р. Ху випустив п'ять документів, які підсилюють його владу над армією.

Проте збройні сили часто кидають йому виклик. Той факт, що під час випробування [балістичної ракети середнього радіусу дії], що проводилось китайськими збройними силами, був уражений військовий супутник, викликав занепокоєння у всьому світі, а запізніла відповідь міністра закордонних справ Китаю показала, що Ху все ще не має повної влади над військовими.

Починаючи із погрози генерал-майора Чжу Ченху (Zhu Chenghu) в 2005 р. почати ядерну війну і до недавніх випробувань, в результаті яких був уражений супутник, збройні сили продовжують використовувати патріотизм як виправдання своїх дій, щоб зіпсувати міжнародний імідж Ху, який виступає за мирний Китай. Цзян хоче показати Ху, що "збройні сили не в його руках".

Рано чи пізно між Ху і Цзяном відбудеться вирішальна битва, і, судячи із сьогоднішньої ситуації, відбудеться вона швидко.

Лі Мін. Велика Епоха