• Сім'я, яка не святкувала китайський Новий Рік

  • Середа, 21 лютого 2007 року
 

Тоді як китайські сім'ї минулих вихідних святкували в Англії китайський Новий Рік, для однієї сім'ї свято було затьмарене трагічними новинами про те, що їхніх родичів у Китаї переслідувала поліція.

Джейн Лян, що живе в Ноттінхемі, Англія, від своїх родичів у Китаї дізналася, що її сестру і зятя заарештувала поліція в місті Гуаньчжоу за сфабрикованими звинуваченнями.

Венцзянь Лян і її чоловік Чжіюн Лінь - обоє займаються Фалуньгун, популярною китайською гімнастикою, яку в 1999 році заборонила Компартія. За підрахунками, близько 100 000 практикуючих Фалуньгун в Китаї в даний час знаходяться в ув'язненні.

Джейн Лян говорить, що хвилюється за їхню безпеку, оскільки знає, які жорстокі тортури застосовуються до послідовників Фалуньгун, щоб змусити їх написати заяву про "припинення практики". За існуючими даними, близько 3000 практикуючих Фалуньгун загинули в результаті переслідування поліцією, проте експерти стверджують, що фактична цифра складає понад 10 000 чоловік.

"Я дуже засмучена", - сказала пані Лян, додаючи, що члени її сім'ї, які залишилися в Китаї, теж хвилюються.

"Вони відчувають себе безпорадними, тому що весь державний апарат втягнений у переслідування практикуючих Фалуньгун, - стверджує вона. - Поліція може зробити з ними все що завгодно і кожен відчуває своє безсилля. Уряд може прийняти будь-який новий закон, пристосувавши його до своїх потреб".

Венцзянь Лян була заарештована в 2000 році під час обіду в парку з іншими практикуючими Фалуньгун. Тоді вона була засуджена без суду до двох років трудових таборів.

Десятого лютого міліція в цивільному нагрянула в будинок Венцзянь Лян і її чоловіка Чжіюн Лінь, заарештувавши їх і ще декількох чоловік. Їх забрали в місцеве відділення міліції, а пізніше перевезли в центр ув'язнення Фанюї (Fanyu) відділення міліції Гуандуна.

В даний час, їх місцезнаходження невідоме. Їхня дочка зуміла уникнути арешту і переїхала до родичів.

За межами Китаю, Лян і її чоловік Лі Шао, зв'язалися із своїми представниками просячи їх допомогти. Член Європарламенту Роджер Хамер вже відповів їм, запропонувавши повну підтримку і переправивши їхнього листа безпосередньо китайському представникові в Євросоюзі, протестуючи проти арешту подружжя.

"Ми дуже хвилюємося за благополуччя Венцзянь і її чоловіка, - йдеться у листі. - Ми наполягаємо на гуманному ставленні до них і швидкому їх звільненні".

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...