• Жорстоке ставлення до сліпого китайського борця за права людини у в'язниці

  • Четвер, 15 березня 2007 року
 

Сім'ї сліпого активіста за права людини пана Чень Гуанченя із провінції Шаньдун у Китаї не дозволяли провідувати його з того часу, коли його позбавили свободи в серпні минулого року. 1 березня цього року сім'я, нарешті, змогла зустрітися з ним на десять хвилин.

Чень, якому виповнилося 36 років, неодноразово сприяв адвокатам і західним журналістам у розслідуванні проблем щодо обмеженням народжуваності, насильства, і жорстокого ставлення до жінок у Ліньї, провінції Шаньдун. Чень був під домашнім арештом із серпня 2005 року. У серпні 2006 року суд Інань засудив його до чотирьох років і трьох місяців ув'язнення у в'язниці за «знищення предметів громадської й приватної власності й підбурювання народу до порушення громадського порядку».

Два тижні тому Чень був таємно переведений із центру затримання Інань у в'язницю Ліньї. Дружина Ченя, Юань Вейцзін, попросила дозволу відвідати його 27 лютого, проте їй було відмовлено в цьому.

1 березня Юань знову приїхала в центр затримання о 8 ранку й попросила дозволити їй зустрітися із Ченем. їi прохання задовольнили. Під наглядом охоронців центру затримання, вона узяла із собою матір Ченя, сина й доньку й приїхала з ними у в'язницю Ліньї біля полудня. Зустріч тривала десять хвилин. Чень і члени його сім'ї були розділені столом. Охоронець заборонив Юань торкатися руки Ченя й двічі переривав їхню розмову.

За словами Юань, Ченя останні сім місяців погано годували. Перед зустріччю із сім'єю, йому, нарешті, стали давати достатньо їжі. Чень розповів Юань, що він не отримував нормальної їжі з того часу, як його перевезли у в'язницю Ліньї. Він завжди був голодний. Чень також розповів, що у в'язниці жорстка система управління: одні ув'язнені керують іншими.

До того, як закінчилася зустріч, прийшов ув'язнений, щоб відвести Ченя. Коли Чень хотів погладити доньку по голові, ув'язнений ударив його по руці. «Судячи з усього, з ним погано поводяться у в'язниці. У мене не було часу розпитати його про деталі. Я дуже турбуюся про нього», - сказала Юань.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...