• Приховані мотиви будівництва залізниці Цинцзан, що веде в Тибет

  • Четвер, 15 березня 2007 року
 

Чому Китай витрачає таку величезну кількість грошей на будівництво залізниці Цинцзан, яка сполучатиме провінцію Цинхай і Тибет?

Китайські геологи дали нам відповідь: було виявлено велику кількість цінних місцерозташувань, які зараз знаходяться уздовж цієї залізниці. Це будівництво почалося за рішенням китайського уряду, щоб використовувати цінні ресурси в нагір'ях Цинцзан і просувати місцеву економіку.

Лінія Цинцзан знаменита тим, що вона є поворотним моментом в історії будівництва залізниць. Цинцзан має довжину 1 000 кілометрів і охоплює весь простір нагір'я заввишки в середньому 4 000 метрів.

Місцевість, через яку проходить залізниця, дуже небезпечна і складна. Як вважають, її будівництво, під час якого померла велика кількість робітників і солдатів, було найважчим в історії. Проте Пекін твердо вирішив створити тут залізничну мережу і вже витратив на це 3,7 млрд. доларів.

Стороннім дуже важко розібратися, чому витрачається стільки грошей на будівництво дороги. Яка справжня мета?

Прискорене об'єднання Тибету і материкового Китаю

Пекін стверджує, що єдина причина будівництва - це надання допомоги економіці Тибету. Проте західні критики говорять, що Тибет не отримуватиме особливо великого доходу лише від перевезення пасажирів.

Згідно з оглядачами The Times of India (Часи Індії) справжня мета будівництва магістралі полягає в тому, щоб прискорити об'єднання Тибету і материкового Китаю. А також зміцнити військові сили на кордонах Китаю з Індією, Бірмою і Непалом для того, щоб тримати під контролем інциденти на кордонах і зупинити розширення незалежних сил Тибету.

Занепокоєння Далай ЛамиДалай Лама, духовний наставник Тибету, неодноразово висловлював своє занепокоєння з приводу того, що будівництво дороги стало результатом недавнього відкриття величезних природних ресурсів у Тибеті. Він сказав, що неконтрольована їх експлуатація може зруйнувати екосистему в гімалайських нагір'ях.

Його занепокоєння підтвердили і китайські геологи. Згідно з Китайською службою новин (China News Service) директор Китайського відділу геологічної служби Мен Сяньлай минулого тижня сказав: «Будівництво залізничної колії є ключовим кроком у використанні природних ресурсів і розвитку місцевої економіки в Тибеті».

Відкриття, зроблені вздовж залізниці ЦинцзанКитайська служба новин процитувала вислови Мен Сяолай про те, що в результаті державних досліджень, які почалися у 1999 році, було виявлено 16 великих родовищ, розташованих уздовж залізниці, включаючи поклади заліза, міді, свинцю і цинку. Було виявлено приблизно п'ять великих територій з рудами кольорового металу, з 20 тонами міді і 10 тонами свинцю і цинку.

В районі Мочжугунка були розвідані рідкісно великі запаси міді з резервами в 7,89 млн. тон, що робить їх другими за величиною в Китаї, розташованими поряд з мідною копальнею Десин. Експерти кажуть, що успіхи у пошуках корисних копалини та їх використання вздовж залізниці може допомогти місцевій економіці і зменшити проблеми з браком ресурсів.

Заплановано побудувати ще три залізничних магістралі

Згідно з The Times of India (Часи Індії), в подальше десятиліття Китай планує побудувати ще три гілки залізниці між Китаєм і Тибетом. Одна проходитиме з Лхаса до Ліньцзі, інша - від Лхаса до Жікацзе, а третя гілка - від Жікацзе до Ядун, важливого міста на кордоні Китаю з Індією. Як тільки їх будівництво буде закінчено, загальна довжина залізниць, що ведуть до Тибету, перевищуватиме 2 000 кілометрів.

Му Фен. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...