• Готується нова ухвала, що забороняє видаляти органи у неповнолітніх в Китаї

  • Четвер, 5 квітня 2007 року
 

КИТАЙ. 21 березня 2007 року на засіданні виконавського комітету Державної ради були висунуті основні пункти законопроекту «Ухвала про трансплантацію людських органів», в яких чітко вказано, що видаляння органів з метою трансплантації у громадян, які не досягли 18 років, суворо забороняється.

На думку західних експертів, Комуністична партія Китаю (КПК) не мала іншого вибору окрім як таким чином відреагувати на викриття злочинного видаляння органів, яке шокувало весь світ напередодні Олімпійських ігор у Пекіні. Дослідники вказали, що ця ухвала свідчить про те, що видаляння органів у живих людей є звичайним явищем в Китаї і це трапляється навіть з неповнолітніми, які, не можуть бути в числі смертників.

Видаляння органів у неповнолітніх?

22 березня 2007 року багато новинних веб-сайтів опублікували інформацію, взяту з Радіо Китаю (www.cnr.cn) про законопроект «Ухвала про трансплантацію людських органів». У ньому говориться, що забороняється використовувати органи громадян, які не досягли 18 років для трансплантації. Ван Іфен, редактор відділу Великої Епохи, впевнений, що виникнення цієї ухвали вказує на те, що в Китаї контроль, нагляд, процедура і правова відповідальність за видаляння органів знаходяться в хаотичному стані.

Висунення нового законопроекту також показує, що видаляння органів у неповнолітніх, очевидно, трапляється досить часто, інакше б китайська компартія не ввела б на це сувору заборону. Ван заявив, що згідно зКонституцією Китаю страта не може застосовуватися до неповнолітніх.

Минулого року Хуан Цзефу, заступник директора Міністерства охорони здоров'я Китаю, відкрито визнав, що головним джерелом органів для трансплантацій в країні є засуджені до страти, а не добровільні донори, як раніше стверджував режим. Якщо в камері смертників не знаходяться ті, що не досягли 18 років, то звідки беруться органи неповнолітніх?

 

Ван вважає, що Державна рада побічно розкрила цей строгий секрет. Законопроект був оприлюднений, коли багато міжнародних груп, як і раніше, прагнуть в'їхати до Китаю, щоб розслідувати факти видаляння органів у практикуючих Фалуньгун. Цю ухвалу також можна розглядати, як відповідь комуністичного режиму на активне викриття видаляння органів у живих людей в Китаї міжнародним співтовариством.

Створення видимості напередодні Олімпійських ігор?

Тву Шиін-Цзер, колишній директор відділу охорони здоров'я і член Коаліції з розслідування злочинів проти Фалуньгун (КРПФ), сказав, що КПК  висунула цю ухвалу для порятунку своєї репутації напередодні Олімпійських ігор. Він заявив, що китайський уряд повинен не тільки здійснити на практиці цей законопроект, але також дозволити КРПФ в'їхати до Китаю для проведення розслідування і припинення видаляння органів у живих людей.

 

Небажання  режиму зупинити видаляння органів

У ухвалі йдеться: «... здійснити захист прав неповнолітніх. Жодна організації або приватна особа не має права використовувати органи громадян, які не досягли 18 років, для трансплантації». Ян Чжічжу, ад'юнкт-професор юридичного відділу, в китайському університеті політології поставив під сумнів сенс і законність цієї ухвали.

 

Він сказав, що проблема видаляння органів не пов'язана з віком. Права і неповнолітніх, і дорослих повинні бути захищені. Згідно з китайськими звичаями кожна частина тіла отримана від батьків і не повинна бути відокремлена. Більшість китайців бажають, щоб їхнє тіло залишалося цілим після смерті. Тому більшість випадків видаляння органів у Китаї є незаконними, оскільки була відсутня будь-яка згода з боку донора або його сім'ї.

Ян вважає, що уряд не обов'язково прагне зупинити незаконне видаляння органів, особливо у засуджених до смерті, оскільки він має з цього зиск. Прості люди не можуть займатися такою справою. Вона не може бути здійснена без участі уряду.

Засудження режиму з метою проведення розслідування

Пройшов  рік з того часу, як ЗМІ викрили лиходійства режиму в сфері видаляння органів у живих послідовників Фалуньгун в Китаї. Постійно росте кількість експертів, фахівців і політиків, які підтвердили і засудили ці злочини. До 12 лютого 2007 року понад 300 впливових осіб приєдналися до КРПФ і зажадали від Китаю можливості в'їхати в країну для проведення розслідування без втручання КПК.

 

Сунь Веньгуан, колишній професор кафедри фізики в шаньдунському університеті, вважає, що кожен випадок незаконного видаляння органів, особливо у живих практикуючих Фалуньгун, повинен бути викритий. Мета ухвали полягає в тому, щоб заспокоїти голоси обурення у своїй країні та на Заході, а також зупинити спроби провести незалежне розслідування. Більш того, ослаблення міжнародного тиску може послужити тому, що до початку Олімпійських ігор в Пекіні, китайський комуністичний режим вийде з центру уваги.

Ма Сяомін, колишній телерепортер і програмний керівник телебачення Шаньсі, говорить, що КПК намагається відповісти на величезний міжнародний тиск за допомогою створення ухвали, але вона тільки робить ці злочини ще очевиднішими. Міжнародне співтовариство повинне зосередити свою увагу на Китаї, оскільки КПК збирається продовжувати свої злочини і навіть намагається ретельніше приховувати їх за допомогою безрезультатних ухвал.

Ма сказав, що він чув багато повідомлень про нелюдяні дії. Наприклад, урядовці намагалися взяти органи у злочинців-смертників, які знаходилися в ув'язненні. Оскільки деякі пацієнти гостро потребували органів, лікарі радили членам їх сім'ї: «У вас є зв'язки? Якщо так, попросіть, щоб судді засудили декількох злочинців-смертників до страти, ми виберемо одного з них».

Страх китайців перед комуністичним режимом породжує бездушність і байдужість, які спонукають КПК скоювати ще більш звірячі злочини проти людяності, не побоюючись покарання. «Люди повинні припинити в будь-чому розраховувати на уряд», - додав Ма.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...