• Лідер правозахисників Гонконгу: Будьте пильні щодо комуністичної шпигунської тактики

  • Субота, 31 березня 2007 року
 

«Будьте пильні щодо комуністичної шпигунської тактики», - сказав лідер правозахисників Сзето Вах, прочитавши спеціальне повідомлення Гонконзької Великої Епохи (ГКВЕ) 13 лютого. У повідомленні йшлося про те, як Ван Ляня, колишнього співробітника ГКВЕ, змусили стати шпигуном комуністичного режиму Китаю і доносити на ГКВЕ.

Ван Лянь має докторський ступінь з інформатики. Він почав працювати в ГКВЕ як старший співробітник відділу технічної підтримки в 2001 році. Пізніше, в 2004 році, він був прийнятий на роботу в Університет науки і техніки Макао як помічник професора, в той же час він продовжував працювати в ГКВЕ на добровільній основі. 12 вересня 2006 року співробітники Відділу національної безпеки комуністичного режиму викрали Вана під час його поїздки в місто Чжухай в Китаї.


Під загрозою смерті і пройшовши через інтенсивне промивання мізків, Ван був вимушений стати шпигуном комуністичного режиму. Його головне завдання полягало в тому, щоб зруйнувати ГКВЕ зсередини. Не бажаючи зраджувати свою організацію, Ван був змушений кинути свою роботу в ГКВЕ в січні 2007 року і втекти з Гонконгу. 

Колишній член законодавчого органу Гонконгу, а в даний час - голова Гонконзького альянсу підтримки патріотичного демократичного руху в Китаї (Альянс), Сзето Вах заявив, що він не здивований тим, що сталося з Ваном, оскільки такі ситуації часто відбувалися в Альянсі і в Демократичній партії Гонконгу.

Сзето сказав, що Демократична партія Гонконгу одного разу створила команду у складі 5 чоловік, включаючи і його самого, для розслідування випадків шпигунства, що здійснюється китайським режимом. Після восьмимісячного розслідування 19 листопада 2006 року була опублікована доповідь, в якій повідомлялося про те, що комуністичний режим, намагаючись дестабілізувати Демократичну партію Гонконгу, переманив на свою сторону декілька її членів. У розслідуванні також ішлося про те, що з багатьма членами Демократичної партії намагалися встановити зв'язок чиновники [комуністичного] режиму з Гонконгу, Відділ у справах Державної ради Макао, Відділ об'єднаного фронту Центрального Комітету, деякі місцеві урядові організації, а також промислові підприємства континентального Китаю.

Сзето Вах сказав: «Шпигунство - це одна з рис злої природи комуністичної партії»

«Комуністичний режим звик руйнувати зсередини організації і політичні партії, які вони вважають небажаними. При цьому використовуються дві стратегії. Перша: шпигуна впроваджують у ці організації, друга: підкуповують людей, які працюють в цій організації, щоб вони стали працювати на них. Ці шпигунські тактики часто використовувалися протягом останніх десятиліть... [Комуністичний] Режим вороже ставиться до демократичних організацій. Він завжди намагається їх знищити і переманити їх членів».

Сзето також прокоментував: «Ван зробив сміливий і важливий вчинок для викриття [комуністичного] режиму. Багато людей були змушені стати шпигунами [комуністичного] режиму, але вони бояться виступити проти, навіть якщо вони знають, що чинять неправильно». Він спеціально підкреслив: «Вибрані для цієї мети люди повинні бути особливо пильними. Не дайте [комуністичному] режимові себе використовувати. Потрапивши в пастку, вийти з неї важко, і це занапастить вас». Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...