• Компартія Китаю загрожує відомому адвокатові Гао Чжішену розправою над його сім'єю

  • П'ятниця, 13 квітня 2007 року
 

За повідомленням інформаційного центру Джунянше, відомий правозахисник Ху Цзя повідомив 11 квітня, що органи влади китайської компартії (КПК) забороняють опальному адвокатові Гао Чжішену, який знаходиться під домашнім арештом, зв'язуватися з демократичними силами в Китаї, із зарубіжними ЗМІ та із закордонними громадськими організаціями, загрожуючи розправою з членами його сім'ї.

Після восьмимісячного ув'язнення, минулого тижня Гао зумів зв'язатися з Ху Цзя по телефону. Адвокат розповів, що після викрадання в серпні минулого року, поліцейські прив'язали його до залізного стільця майже на 600 годин. На нього направляли сильне електричне світло з двох боків понад 500 годин, він був закутий у наручники на 600 годин. Гао також повідомив, що після його звільнення, його будинок цілодобово «охороняють» понад 100 міліціонерів.

Сам Ху Цзя через те, що опублікував розмову з Гао, також вже знаходиться під спостереженням, за його словами, «прямо за дверима квартири сидять 4 міліціонери, коли я виходжу, то вони мене заштовхують назад у квартиру».

Гао Чжішен, відомий адвокат в Китаї, який отримав нагороду «Один з 10 найвидатніших адвокатів». Останніми місяцями, вивчаючи справу про репресії послідовників Фалуньгун, він написав 3 відкритих листи голові КПК Ху Цзінтао та іншим лідерам компартії. 15 серпня 2006 р. його таємно викрала поліція.

Тільки 22 грудня 2006 року суд почав розглядати його справу, звинувативши Гао в «спробі підриву влади держави», йому присудили 3 роки в'язниці з відстроченням вироку на 5 років. Після викрадення, його дружина Ді Хе і дочка зазнали переслідувань, включаючи побиття.

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...