• Викладачі початкової школи, підписавши договір, на свій страх і ризик проводять заняття в аварійній будівлі

  • Середа, 11 квітня 2007 року
 

Початкова школа в селі Шанше району Сінфу провінції Шаньсі в Китаї зараз налічує 130 учнів і 8 вчителів. У 2001 році, коли її будівлю офіційно визначили аварійною, школа тимчасово переїхала в інше приміщення, яке випросили у жителя села.

З того часу учні та вчителі чекали спорудження нової школи. За цей час та будівля, в яку вони переїхали, також прийшла в непридатність.

За словами директора школи, одного разу минулого року, коли він випадково штовхнув стіну, будівля захиталася. Він сильно злякався і терміново вивів всіх учнів на вулицю.

Зараз на всіх стінах школи є написи: «Увага, тут небезпечно!». Будівля настільки стара, що в кімнатах із стелі часто сиплеться сміття. У багатьох приміщеннях залишилася тільки половина даху.

Цього року, 8 березня, на відкритті навчального року після канікул, господар будівлі закрив двір на замок, пояснивши, що не може нести відповідальність, якщо щось станеться з учнями.

Врешті-решт, через 2 дні, школу відкрили. Між районним бюро освіти, адміністрацією села і господарем будівлі після довгого обговорення був укладений договір. У ньому було заявлено, що якщо щось трапиться з учнями, то господар будівлі не несе ніякої відповідальності.

Що стосується споруди нової школи, то районне бюро освіти заявило, що кошти вже давно виділені та відправлені, просто адміністрація села досі не може визначити місце для спорудження нової школи.

В той же час, адміністрація села відкидає подібну інформацію, заявляючи, що місце для нової школи вже давно вибране. Хто з них має рацію, учні та вчителі не можуть з'ясувати. Вони із завмиранням серця продовжують заняття в аварійних приміщеннях.

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...