• У Китаї 300 мільйонів послідовників різних релігій

  • Середа, 2 травня 2007 року
 
Нещодавнє опитування Природничого університету східного Китаю (East China Normal University) показало, що кількість людей у Китаї, що сповідують ту чи іншу релігію, сягає більше 300 мільйонів чоловік.
Офіційна газета Китайської комуністичної партії China Daily говорить, що ці дані стали результатом 4 500 опитувань, проведених науковцями Природничого університету східного Китаю. Результати опитування показали, що 31,4% китайців віком від 16 років, уважають себе релігійними віруючими. У цілому це становить близько 300 мільйонів людей, що в три рази перевищує державні статистичні показники.
  
В іншому офіційному виданні Outlook Weekly була опублікована стаття, у якій ішлося про те, що в економічно нерозвиненому районі Китаю Шаансі-Ганьсу-Нінься фермери беруть активну участь у релігійній діяльності. У статті згадується, що в деяких сільських районах, майже «у кожному селі є храми. Люди моляться, як тільки бачать статую Будди». Це призвело до того, що з'явилася велика кількість нових храмів, збільшився вплив релігійних віруючих.
У статті з Outlook Weekly говориться про те, що останнім часом люди можуть усе більше контролювати свою культуру й ідеологію. Експерти вказують, що релігійність є проявом людської природи, яку важко стримати. Істинні релігії й вірування, фактично, приносять суспільству стабільність і розвиток. Тому уряд не повинен придушувати прояв цих ідей чи вказувати широким масам у що вони можуть, а в що не можуть вірити. 
У Китаї загальна кількість релігійних віруючих у три рази перевищує офіційні дані
Опитування, проведені Природничим університетом східного Китаю в Шанхаї, показали, що з 300 мільйонів релігійних віруючих 200 мільйонів є послідовниками буддизму, даосизму або Короля дракона, а інші є послідовниками Бога Багатства (God of Wealth) і інших міфічних божеств.
У China Daily згадується, що, згідно з опитуванням, 40 мільйонів людей є християнами. Це становить 12% від загальної кількості віруючих у Китаї. У 2005 році комуністичний режим визнав, що в Китаї 16 мільйонів християн.
До теперішнього часу атеїстичний комуністичний режим визнає тільки схвалені державою церкви, храми й мечеті. Громадянам дозволяється брати участь тільки в службі церков, храмів і мечетей, які перебувають під контролем держави. Міжнародне товариство завжди критикувало подібний підхід. 
Кількість релігійних прихильників швидко зростає в селах; те ж саме відбувається й у містах 
Серед релігійних китайців багато хто займається фермерством. У статті Outlook Weekly повідомляється про зростаючу кількість релігійних вірувань у регіоні Шааньсі-Ганьсу-Нінься.
У цій статті регіон Шааньсі зі Цзінбянь було взято за приклад. Якщо не брати до уваги маленькі храми, у цьому регіоні налічується 297 храмів в 22 областях. Фермери цього регіону заробляють відносно небагато грошей, однак разом їм вдається робити щедрі пожертвування.
За повідомленням «Голосу Америки», китайський християнин і незалежний оглядач Юй Цзе вважає, що відродження релігії в Китаї однаково набирає оберти як у містах, так і в сільській місцевості. Хоча через надзвичайну бідність фермерів на заході Китаю, відсутність пенсій, медичного страхування й інших видів соціальної допомоги, а також відсутність у цих людей надії, та віри в майбутнє ведуть до того, що вони мають більшу потребу в релігійній вірі ніж міські жителі.
Далекі від політики, люди вірять у релігію, а не в комуністичну партію
У статті Outlook Weekly висловлюється причина широкого поширення релігії в сільській місцевості: фермери вже не вірять у комуністичну партію, і не впевнені в її перевазі. Дехто вважає, що комуністична партія стала причиною безробіття, неосвіченості населення й інших соціальних проблем. До того ж повідомляється, що звичайні партійні кадри повністю корумповані.
Радіо Вільна Азія повідомило, що фахівець-психіатр лікарні при Університеті Томаса Джеферсона, д-р Ян Цзіньжуй із Філадельфії зробив наступний висновок: «Збільшення релігійних вірувань фактично є неминучим результатом невір'я народу в комунізм».
Ян сказав: «Сьогодні в Китаї є дві великі проблеми: по-перше, люди більше не вірять у комунізм. Навіть високопоставлені лідери комуністичної партії не вірять у нього. По-друге, КПК нападає на ортодоксальні релігії, віру в Бога або цінність людей, і любов до життя. Це сприяє появі різні духовних течій, включаючи релігійні вірування».
Використання ярлика «культ» для переслідування
Стаття Outlook Weekly ґрунтується на інтерв'ю з послідовниками підпільної церкви, яка називається «Реальний Бог». У повідомленні говориться, що місцева влада відчуває брак ефективних заходів для придушення й контролю дій підпільних релігій. Як наслідок, ці підпільні релігії поступово сильнішають. Зрештою, вони стали поширюватися в містах.
У минулому китайська комуністична партія затаврувала сімейні церкви, які не перебували під її контролем, як «культ». Ця практика, яку застосувала КПК, піддалася широкій критиці.
Юй Цзе зазначив, що Китай зіштовхнувся з наявністю великої кількості так званих груп «єретичних культів», які, можливо, відхилилися від норм суспільства. Однак, це стало природним результатом жорстокої політики у відношенні релігій, прийнятої урядом. Ці групи були змушені піти в підпілля. Тому уряд повинен взяти на себе повну відповідальність за це.
Юй Цзе сказав, що секуляризм (відділення держави від церкви) є фундаментальним принципом сучасного суспільства. Тому такі релігійні адміністративні агентства уряду, як «Патріотичний комітет Триєдності», повинні бути розпущені. Також, щоб дозволити пануючим ортодоксальним релігіям швидко розвиватися, уряд повинен відкрити громадські місця й дозволити кожній релігійній групі вільно розвиватися.
Віросповідання є частиною людської природи
«Голос Америки» повідомляє, що Фань Яфен, помічник дослідника Китайської Академії соціальних наук, уважає, що для людей дотримання релігійних канонів є неодмінною частиною природи людини. «Пошук духовності й віри є природною тенденцією людської раси, і ця тенденція не слабшатиме. Це - людська природа - завзято домагатися свободи релігії», - говорить Фань.

Ши Юй. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...