• Женьміньбі - найбрудніші гроші в світі

  • Вівторок, 17 квітня 2007 року
 

На минулій сесії китайського конгресу в Пекіні, деякі члени Всекитайського комітету Народної політичної консультативної ради Китаю (НПКР) внесли пропозицію проводити в Китаї на регулярній основі дезинфекцію женьміньбі (ЖМБ, купюри в 100 юанів).     

      

Гроші виявилися покриті бактеріями, що передаються за допомогою рук людини. Дослідження показало, що найбруднішими в світі є банкноти ЖМБ з материкового Китаю. На кожній з них знаходиться щонайменше 180 000 бактерій, а на деяких дрібніших купюрах - до 37 мільйонів.

За повідомленнями «Guangzhou Daily» від 14 березня, на зустрічі підкомітету НПКР у справах культури, в рамках засідання конгресу, депутат з провінції Гуанчжоу Луо Тяньчань підняв питання про те, що гроші знаходяться в обігу в Китаї стають дуже брудними і створюють несприятливу репутацію країні.

Інші депутати підтримали обговорення цієї проблеми. Один з них додав: у зв'язку з тим, що клімат у місті Гуанчжоу дуже вологий, ситуація там серйозніша, ніж в Пекіні. На грошах в Гуанчжоу може бути більше бактерій.

Інший депутат Пен Ліні також привів деякі факти, згідно з якими в найгустонаселенішій країні світу на кожній грошовій купюрі знаходиться щонайменше 180 000 бактерій, що безперечно робить їх найбруднішими грошима в світі. Університетом в Туреччині були опубліковані результати досліджень, які говорять про те, що інфекція гепатиту поширена серед касирів у 6 разів більше, ніж серед інших груп населення.

Пен Ліні запропонував налагодити дезинфекцію грошей, з метою зниження розповсюдження бактерій при контактах з купюрами, знижуючи таким чином вірогідність зараження інфекцією при поводженні з грошима.

У засобах масової інформації також була інформація про експеримент, проведений в бактерійному дослідницькому центрі одного з коледжів Гонконгу, який показав, що з шести країн Азії - Гонконгу, Китаю, Індії, Пакистану, Камбоджі, Філіппін і Кореї, китайські ЖМБ містять максимальну кількість бактерій. На цій купюрі міститься, щонайменше, 178 000 бактерій - що на 160 000 більше, ніж на грошах, які знаходяться в обігу в Гонконзі і Камбоджі.

 

Повідомляється, що в Китаї було зібрано близько 5000 банкнот ЖМБ з Шанхаю, Чунцина, Гуанчжоу, Наньцзіна і Даляня, на яких виявили понад 10 видів бактерій, таких як кишкова паличка, вірус гепатиту групи В (ГВВ), стрептокок, цвіль, сальмонелла та ін.

 

Деякі лікарі висловили думку про те, що бактерії кишкової палички з'явилися з екскриментів. Якщо люди не миють руки після відвідин туалету і потім торкаються до грошей, то ці бактерії залишаються на них.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...