• Два іноземних журналісти одержали попередження китайської влади у зв'язку з їхніми публікаціями про Тибет

  • Середа, 6 червня 2007 року
 

25 травня Авторитетна міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) висловила стурбованість із приводу дій Міністерства закордонних справ КНР, що винесло попередження двом західним журналістам у зв'язку з їхніми репортажами з Тибету минулого місяця. RSF закликає Голову Оргкомітету по проведенню пекінських Олімпійських ігор Лю Ци (Liu Qi) прояснити статус Тибету за новими правилами для іноземних журналістів.

«Оргкомітет Ігор у Пекіні щойно опублікував досить детальну доповідь про всі переваги, якими будуть користуватися іноземні журналісти. Одже неприємно бачити, як іноземних кореспондентів переслідують під час журналістської роботи, а потім пояснюють, що надруковані ними статті викликали невдоволення влади», - заявила RSF, яка виступає на захист свободи преси.

«Ми закликаємо Лю Ци, Голову Оргкомітету з проведення пекінських Олімпійських ігор, привселюдно виступити на підтримку журналістів, щоб їм було дозволено здійснювати робочі поїздки до Тибету і Синьцзяну без перешкод і щоб ці переслідування припинилися», зауважила організація «Репортери без кордонів».

У вступі до «Правил обслуговування іноземних журналістів під час Олімпійських ігор у Пекіні», які були опубліковані 9 травня, Лю пише: «Повинна бути гарантована свобода іноземних журналістів у їхній роботі з новинами». І далі: «Відповідно до правил, іноземні журналісти з діючою візою або сертифікатом можуть відвідувати місця, визначені китайським урядом як відкриті для іноземців».

Організація «Репортери без кордонів» висловлює своє співчуття у зв'язку з тим, що згідно із цими правилами нові регулюючі постанови перестануть застосовуватися вже в жовтні - щойно завершаться Ігри в Пекіні.

Харальд Маас (Harald Maass), кореспондент німецької газети «Frankfurter Rundschau», і Тім Джонсон, кореспондент американської газетної мережі «McClatchy», були 15 травня викликані окремо директором відділу Департаменту інформації МЗС КНР Чжаном Лічжоном (Zhang Lizhong) для допиту по їхній поїздці в Тибет у квітні.

Чжан заявив Маасу, що його репортажі з Тибету були «помилкою» і досить серйозною. Звинувативши Мааса в перекручуванні фактів і порушенні журналістських стандартів, він зажадав від нього «виправити свої помилки». Маас повідомив RSF, що це був перший випадок за дев'ять років його роботи в Китаї, щоб його за репортажі офіційно критикувало Міністерство закордонних справ. Також Чжан заявив Маасу, що за новими правилами для іноземної преси, в нього є право їздити в Тибет, але він усе ще зобов'язаний одержувати дозвіл від представників Міністерства (Weiban) у Лхасі.

Чжан заявив Тіму Джонсону, що його статті частково були «брехливими» і «неприйнятними». І, як повідомив пан Джонсон, Чжан сказав, що нові правила не можуть застосовуватись для репортажів з Тибету. Коли Маас і Джонсон прибули до Лхаси, вони помітили, що за ними стежать одягнені в цивільне китайські міліціонери. Міліція також чинила перешкоди Маасу у спробі дістатися в місто Шигацзе.

Тибетці, з якими говорили журналісти, були оштрафовані.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...