• Гоніння на батьківщині і визнання за кордоном - доля чесного адвоката

  • П'ятниця, 25 травня 2007 року
 

Новини про значну роботу, виконану  китайським адвокатом Гао Чжішеном, поширилися за межі Китаю.

Нещодавно китайський правозахисник Ху Цзя зустрівся з Гао і розповів потім про це на радіо «Голос надії». Нижче наводиться запис трансляції:

"Я вирушив до Гао додому 7 травня. Його сім'я щойно повернулася додому. Спочатку я зустрівся з дружиною Гао - Ген Хе;  через годину прийшов Гао із своїм сином Тяньюєм. Коли я думав про всі нещастя, які він пережив за останні 8 місяців, - поза сумнівом, найтемніший період його життя,  моє серце щеміло від болю.

Гао був у досить гарному настрої, радісно тримаючи свого сина на руках. Я помітив, що в оточенні сім'ї, він відчуває себе вільно. Хоч і став худішим,  ніж до цього, Гао в значній мірі відновився в порівнянні з тим,  коли його бачили востаннє. Його колір обличчя покращав,  але на скронях з'явилася сивина, чого раніше не було. Він страждав фізично і морально впродовж восьми місяців, що минули.

Лише після незаконного арешту Гао повною мірою усвідомив, наскільки нещадним і безсоромним може бути китайський комуністичний режим. Вони навіть чинили тиск на членів сім'ї Гао, щоб маніпулювати ним.  Наприклад, коли Гао вперше був арештований,  він почав голодування, яке, проте, припинив через 1,5 дні. Це сталося не через брак волі, а тому що тюремник сказав йому: «Якщо ти хочеш проводити голодування,  будь ласка,  вперед. Але твоїй сім'ї доведеться теж голодувати,  поки продовжуватимеш ти».

Його діти ще такі маленькі,  але це не зупинило китайський комуністичний режим; для нього не є перешкодою використання дружини і дітей Гао для того, щоб йому погрожувати. Цей режим нещадний до крайності.  Коли я запитав у Гао про його затримання і про те, що він пережив, він сказав,  що як і раніше він найбільше хвилюється за сім'ю.

Це не так, що Гао не хоче контактувати із зовнішнім світом або братися за спірні судові процеси.  Проте китайський режим застосовує дуже хитромудрий метод, щоб контролювати його: якщо ти продовжиш свою роботу, твою дочку битимуть міліціонери; вона отримає, як психічну, так і фізичну травму.

Будучи батьком, Гао був вимушений піти на болісний компроміс.  На всіх родичів Гао Чжішена, включаючи його братів,  сестер,  племінниць і племінників чинили тиск, не залежно від того були вони селянами чи службовцями. Сестра Гао та її діти знаходилися під суворим контролем.  Сім'ю його старшого  брата  в провінції Шаньсі також турбували.

Змучений постійним переслідуванням, його брат трохи не наклав на себе руки, кинувшись із скелі, вважаючи за краще померти, ніж боротися з поліцейськими, які його переслідували. В результаті поліцейські із служби громадської безпеки були стурбовані тим, що довели його до такого стану.

Офіцер зізнався: «Ми не знали, що змучили тебе до такого ступеня». Інший сказав: «Ми знаємо що те, що ми робимо - це дуже бридко. Я  більше не хочу цим займатися». Навіть поліцейські усвідомлювали, що вчиняли неправильно. Насправді старший брат Гао - скромний селянин, який пропрацював усе життя на фермі. Він вів тихе життя, проте тривале переслідування з боку міліціонерів  примусило його  стати на захист брата.

У США Гао присудили адвокатську премію за мужність

Гао дізнався, що Асоціація американських судових адвокатів присудила йому премію за мужність. Правозахисник був дуже радий, почувши про це.  Будучи ізольованим від зовнішнього світу протягом довгого часу, він чув лише нескінченні погрози від поліцейських.  Новина про нагороду дозволила йому відчути, що є й ті, хто його підтримує.

Нагорода, присуджена професійними юристами, відзначила його внесок в дотримання правових норм. Гао Чжішен, використовуючи закон,  виступив на захист людей, які зазнають переслідувань, - послідовників Фалуньгун і соціально незахищених груп у північній провінції  Китаю Шаньсі. Відомо, що цей правозахисник не тільки проводив юридичні консультації, але й допомагав цим малоімущим групам матеріально. Особисто я знайомий з трьома або чотирма людьми, яким він надав допомогу таким чином.

Його внесок у сприяння соціального розвитку Китаю шляхом захисту правових норм тепер отримав визнання у світі. Американська юридична організація, яка присудила премію Гао, є високопрофесійною організацією з хорошою репутацією.

Він також висловив наступне бажання: якщо це буде можливо,  буде вірогідність хоча б на 1%, то він би хотів особисто відвідати церемонію і прийняти нагороду. Він з нетерпінням чекає зустрічі з американськими колегами.

Нагорода надихне Гао рухатися вперед,  захищаючи закон і права людини - основний чинник, необхідний для підтримки демократії в Китаї.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...