• Шість адвокатів відкрито захищають Фалуньгун на суді в Китаї

  • Середа, 16 травня 2007 року
 

Ван Бо, її мати і батько, послідовники Фалуньгун з міста Шицзячжуан провінції Хебей, були арештовані комуністичним режимом Китаю. Їм був пред'явлений судовий позов.

Слухання у справі Ван Бо було призначене на ранок 27 квітня в районному народному суді Шицзячжуан. Шість адвокатів з Пекіна - Лі Хепін, Лі Сюнбін, Чжан Ліхуей, Лі Шунчжан, Тен Бяо і У Хунвей - виступили на слуханні, щоб захистити цих трьох відповідачів.

Цей випадок примітний тим, що, за вказівкою режиму, захист послідовників Фалуньгун адвокатами на суді є протизаконним. Цих шість адвокатів були присутні на суді за своєю ініціативою, узявши на себе особисту і професійну відповідальність.У кварталі було введено військовий стан

Згідно з повідомленням сайту «Мінхуей» (Minghui.net), три міліційних машини супроводжували трьох членів сім'ї до будівлі суду. Понад 600 міліціонерів стояли на варті навколо будівлі суду. Вся вулиця перед будівлею була оточена міліцією, а інші співробітники були вишикувані в два ряди по тротуару. Багато міліціонерів при суді і в цивільному входили і виходили з будівлі.

Перехожі, які спостерігали за цією подією, не могли зрозуміти, навіщо необхідні всі ці заходи лише для слухання однієї справи послідовників Фалуньгун. Навіщо потрібно було збирати стільки міліціонерів, немов вони готуються боротися з кимось?

Після того, як міліційна машина проїхала, міліціонер з відділу громадської безпеки заарештував У Лей, який також був послідовником Фалуньгун, за те, що він сфотографував цю сцену.

Адвокати наводять у захист підсудних вагомі аргументи

Адвокат Бо, Лі Хепін, зачитав свою вступну заяву під назвою «Конституція є вищим законом, а віра не є злочином», яку було написано в співавторстві з іншими адвокатами з команди захисників. Заснований на базі панування конституції, яка підкреслює свободу віри і захист прав людини, захист на суді роз'яснив справу на різних рівнях конституції, законодавчого органу, судової влади і пунктів закону.

Кожний із захисників з різних точок зору вказав на те, що під час першого слухання цієї справи, закон використовувався не належним чином: факти були нечіткими, свідчення недостатніми і все це супроводжувалося неправильними судовими процедурами. З правової точки зору і з погляду принципів прав людини, У Хунвей навів приклад, що це подібне до того, як дозволити підзахисному носити лише літній одяг в холодний зимовий день.

Суддя часто переривав захисників і погрожував їм під час слухання справи. Коли Лі Хепін відповідав, що віра у Фалуньгун належить до сфери свободи віри, суддя Лю Бінь не міг логічно і юридично спростувати цю точку зору; натомість він стверджував: «Лі має деякі проблеми в галузі ідеології».

Відповідачі розкривають правду про переслідування Фалуньгун

Знаходячись на трибуні, відповідач Ван Бо, її мати Лю Шуцинь і батько Ван Синьчжоу викрили злочинні дії судді та обвинувачів на першому слуханні і також заявили, що всі троє послідовників Фалуньгун зазнавали тортур, щоб змусити їх визнати свою провину.

Під час останньої заяви Ван Бо, її неодноразово переривали судді Луй Ліїн і Лю Бінь.

Адвокати, яким погрожували

Через тиск китайського комуністичного режиму Тен Бяо не зміг приєднатися до команди захисників, але він все-таки відвідав слухання справи, щоб виразити свою підтримку. Після суду на Тена напала група міліціонерів, які знаходились при виконанні службових обов'язків у суді. Вони схопили його і кинули в бруд на інший бік дороги, поряд з будівлею суду.

 

Тен є доктором юридичних наук, відомим дослідником і викладачем в китайському університеті політології і права. Одного разу він написав листа в Збори народних представників, радячи усунути систему арештів. Він був вибраний в числі 10 популярних постатей у сфері права країни в 2003 році, він також отримав приз за соціальні досягнення від «Gleitsman Foundation».

Все більше й більше людей висловлюються в захист Фалуньгун

Починаючи з 1999 року, комуністична партія Китаю поширювала чутки і брехню про Фалуньгун, щоб обгрунтувати свої переслідування проти послідовників Фалуньгун. Після восьми років постійного роз'яснення правди практикуючими Фалуньгун, все більше й більше людей дізнаються правду і починають висловлюватися на захист Фалуньгун. Ці шість адвокатів - всупереч критиці комуністичного режиму, відкрито захищали Фалуньгун на суді.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...