• КПК втрачає свій престиж через відмову Тайваню проводити естафету з олімпійським вогнем

  • Четвер, 28 червня 2007 року
 

У квітні Тайвань відмовився брати участь у запланованій Китаєм естафеті з передачею факела на Олімпійських Іграх 2008 у Пекіні, що викликало загальну критику.

Обвинувачення посипалися не тільки з боку континентального Китаю, але й із боку прихильників комуністичної партії Китаю (КПК) за кордоном; через відмову брати участь в естафеті Тайвань звинувачують у тому, що він порушує Олімпійську Хартію й принципи, встановлені міжнародним Олімпійським комітетом, у питанні розподілу спорту й політики.

Тайвань тим часом заявив, що маршрут для естафети прокладений як внутрішній, що знижує суверенітет Тайваню й принижує його верховний статус.

Які б протиріччя не існували між Китаєм і Тайванем, це обурення говорить про те, що девіз, обраний КПК для Олімпійських і Параолімпійських ігор 2008 р. - "Один світ, одна мрія", все-таки не відображає дійсності. Здається малоймовірним, що при проведенні Олімпійських ігор у наш час політика буде відділена від спорту, оскільки політика все ще встановлює моральну основу при проведенні цього заходу. Вона перевіряє, наскільки в країні-спонсорі дотримуються свободи й наскільки країна, що влаштовує в себе Олімпійські ігри, виконує свої моральні зобов'язання стосовно міжнародного співтовариства.

КПК покритикувала відмову Тайваню в питанні проведення естафети з передачею факела, запевняючи, що Тайвань поводиться врозріз із принципом "відокремити спорт від політики", про що говориться в Олімпійській Хартії, у той час, як сама вона не дотримується цього принципу з того часу, як їй були надані субсидії на проведення Олімпійських ігор 2008.

Майже за рік до початку Олімпійських ігор в "гармонійному суспільстві", запропонованому режимом Ху Цзіньтао, політична атмосфера всередині Китаю стала задушливою. Арешти правозахисників Гао Чжишена й Чень Гуанчена, арешти членів демократичної партії Китаю Чень Шуціна й Чжу Юйфу, арешт незалежного письменника Лі Хуна - усе це говорить про те, що КПК ніколи не діяла в дусі Олімпійської Хартії, а дані нею обіцянки - це всього лише хитрощі в конкуренції з іншими країнами, щоб стати хазяїном Олімпійських ігор 2008.

Нещодавно центральний комітет КПК віддав наказ провести чистку Інтернету в Китаї. Як же КПК буде здійснювати принцип "гармонічного суспільства" в Інтернеті? Хіба КПК не хоче закрити рот кожному правдивому користувачеві Інтернет, щоб провести ігри, витрачаючи на це гроші й трудові ресурси?

Кандидати в президенти Франції Франсуа Байру й Сеголєн Руаяль заявили, що якщо Китай не вдасться до дій, спрямованих на припинення геноциду в районі Дарфур у Судані, то можна буде розглядати питання про бойкот літніх Олімпійських ігор 2008 у Пекіні.

Міа Ферроу, відома акторка й посланник доброї волі від ООН, підтримала пропозицію бойкотувати пекінські Олімпійські ігри 2008. Виступаючи із критикою економічної підтримки Китаєм геноциду, здійснюваного в Дарфурі в Судані, вона назвала Олімпійські ігри в Пекіні "геноцидні Олімпійські ігри ".

Багато хто сподіваються, що Тайвань як прекрасний приклад демократичного суспільства для всіх представників етнічної групи китайців, у союзі з іншими країнами й міжнародним співтовариством візьме на себе ініціативу в здійсненні бойкоту Олімпійських ігор у Пекіні.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...