• Найманці зносять будівлі, в яких знаходяться люди

  • Неділя, 20 травня 2007 року
 

Рано вранці 18 травня бригада із близько сотні хуліганів, найнята компанією з планування місцевості «Yinxing Group», зруйнувала будинки службовців фарфорово-емалевої фабрики (PEPC) в місті Чуньцин, провінції Сичуань.Найманці насильно витягнули декількох обурених людей з їхніх будинків. Ті, хто не вийшов з будинку, опинилися під руїнами. На щастя їх вчасно знайшли і відправили до госпіталю для надання медичної допомоги.

Це вже шостий випадок починаючи з 20 березня, коли «Yinxing Group» таким методом  зносить житла робочих. Місцевий житель на ім'я Пен розповів журналістам, що 16 травня близько 200 чоловік з «Yinxing Group» увірвалися в його будинок і вигнали всіх на вулицю, після чого почали зносити будівлю. Коли поліцейські наказали їм припинити незаконне знесення будинку, найманці вступили в бійку з ними. Одному з поліцейських серйозно пошкодили руку.

Нічне знесення будинків жахає жителів

За словами місцевих жителів, вночі о1.30 «Yinxing Group» вислала групу з 300 чоловік, щоб виселити працівників службовців фарфорово-емалевої фабрики PEPC з їхніх будинків. Вони почали зносити будинок, використовуючи важку техніку. Багато мешканців не встигли залишити свої квартири і опинилися під руїнами.

Пен говорить: «Ми повідомили в поліцію, але вона побоялася приїхати. Багато людей отримали поранення. Деяких побили, а інших довелося витягувати з розвалин. Всі потерпілі зараз знаходяться в лікарні. Один із них серйозно поранений і як і раніше знаходиться в критичному стані».

Він додав: «Це було жахливо. Люди були побиті та отримали поранення. Багато наляканих мешканців пішли і не насмілюються повертатися назад. Вранці 18 травня на місце події прибули двоє міліціонерів для охорони території. Коли б не їхня присутність, люди так і не наважилися б повернутися додому».

Мешканці повідомили про ці випадки владі, проте місцевий апеляційний офіс і районна рада не володіють реальною владою для вирішення яких-небудь проблем.

Хто несе відповідальність за биття сезонних робочих?

Фарфорово-емалева фабрика PEPC в Чуньцині оголосила про своє банкрутство в 2002 році і виплатила своїм колишнім працівникам декілька тисяч юанів компенсації. Щомісячно сезонний робітник отримує 102 юані (близько 13 $) на прожиття, але їхні проблеми з працевлаштуванням і медичним обслуговуванням залишилися не вирішеними. Коли фабрика збанкрутіла, її менеджери просто виїхали. Ніхто не взяв відповідальність за інтереси і права сезонних робочих.

PEPC продала свою землю «Yinxing Group» в 2003 році, не поклопотавшись про виплату компенсацій робочим і їхнє переселення.

Влада пообіцяла робочим, що планувальники не знесуть їхні будинки доти, доки не будуть виплачені компенсації. Проте протягом двох місяців «Yinxing Group» 6 разів висилала команди, щоб виселити робочих і зруйнувати їхні житла.

З кожним новим випадком ступінь насильства і руйнування зростає. Цього разу будівлі зруйновані майже наполовину. Мешканці налякані тим, що ніхто не може гарантувати їхню безпеку.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...