• КПК засуджує промову Буша, однак китайські вчені розмірковують над її істинністю

  • Субота, 23 червня 2007 року
 

Гонконг. 12 червня на відкритті пам'ятника жертвам комунізму у Вашингтоні президент Буш засудив жорстокість тоталітарних урядів, заявив, що ідеологія комунізму та його прибічників призвела до загибелі десятків мільйонів чоловік.

Цинь Ган, спікер Міністерства закордонних справ Китаю, висловив «сильне невдоволення и обурення» стосовно промови Буша. Прте деякі китайські дослідники, вважають, що промова Буша відображає істину, і що захист прав людини має універсальну цінність.Буш двічі згадував про Китай

У своїй промові, яка тривала декілька хвилин, президент Буш двічі згадував про Китай, зазаначивши, що «у відповідності з оцінками вчених, комунізм забрав десятки мільйонів людей у Китаї та СРСР... Втрата цих людей переслідує історію, і серед них мільйони безіменних, вбитих жорстокою рукою комунізму..., до числа яких належать китайські громадяни, яких було вбито під час «великого стрибка» та Культурної революції.

Цинь Ган скзав, що деякі сили у Вашингтоні проводять цю конфронтацію ідеологій та суспільних систем на основі мислення періоду «холодної війни» та своїх політичних цілей. Він вимагав від США «припинити розрізняти менталітети та ідеології й припинити втручання у внітрішні справи Китаю».Чжан Цзухуа: Права людини, свобода та демократія - це універсальні цінності

Чжан Цзухуа, пекінський вчений, вважає, що промова Буша є цілком адекватною. Згідно з його розумінням, промова Буша відображає істину. Крім того, він вважає, що права людини, свобода і демократія - це універсальні цінності, їх поребують як американці, так і китайці. Він не вважає це внутрішніми справою Китаю.

Чжан сказав: «У минулому сторіччі два суспільних ідеологічних напрямки, комунізм та фашизм, принесли людям страшенну катастрофу, особливо для людей, які мешкали у комунічтичних країнах. Катастрофа полягала у втраті майна, свободи та життя. Наприклад, у Китаї та Радянському Союзі дестки мільйонів чоловік було вбито внаслідок дій цих напрямків.

Він додав, що після Другої світової війни фашизм, загалом, було стримано, але комунізм, у Китаї та деяких меньших за розміром країнах до сьогодні приносить нещастя навіть після його краху в СРСР та східних країнах. Він гадає, що промова Буша була спрямована на те, щоб дати людям можливість згадати по те, що сталось в історії, розкрити правду та знайти правосуддя.

Сунь Вень-Гуан: Не забувайте історію

Сунь Вень-Гуан, у минулому професор Університету провінції Шаньдун, повідомив, що встановлення пам'ятника жертвам комунізму у США сильно надихнуло його. Він прокоментував: «Ця подія дуже обнадіює китайців континентального Китаю. Кожен, хто прийшов сьогодні сюди, говорив про цю подію, і кожен вважає, що це надзвичайно. Велика кількість людей у світі дотепер пам'ятають про страждання, які спричинив комунізм. Тому що Китай було згадано у промові Буша, всіх хвилює ця тема».

З приводу того, чи була промова Буша виявленням «менталітету періоду холодної війни», Сунь сказав, що це історія, і ми не повинні її забувати. Президент Буш зазначив у своїй промові, що було послідовно вбито 100 мільйонів чоловік. Сунь додав: «Більшість із них - китайці з континентального Китаю. Під час «великого стрибка» загинуло 20 чи 30 мільйонів чоловік, та ще більше людей загинуло під час Культурної революції і проведення аграрної реформи. Тому більшість із тих десятків мільйонів людей були з Китаю».

Сунь зуважив, що президент Буш говорив про китайську історію, однак про масові порушення прав людини, які здійснюються зараз у Китаї, не було сказано.

Тільки Китай займає оборонну позицію

Навіть колишній лідер Комуністичної партії Китаю(КПК) Ден Сяопін як пораду для комуністичного режиму Китаю висував наступні девізи: «Не очолюй», «Не сперечайся», «Приховуй свої таланти» і т.і. Хоча Буш цього разу відзначив інші країни, такі як Ефіпія, Афганістан, Нікарагуа та інші, тільки комуністичний режим Китаю висловив «сильне невдоволення та опозицію».

І Сунь, і Чжан вважають, що китайські комуністи, в певній мірі, висловились як представники комуністичних режимів усього світу, з того часу як комунізм зник у СРСР та Східній Европі. Тільки КПК вважає за необхідне протистояти словам Буша.

Хай Ян. Радіо Голос Америки

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...