• Об'єднані профспілки звинувачують Китай у застосуванні дитячої праці для виробництва олімпійських сувенірів

  • Четвер, 28 червня 2007 року
 

Міжнародний союз Playfair Alliance опублікував доповідь під назвою «No medal for the Olympics on labour rights», в якій звинувачує Китай у використанні дитячої праці на виробництві сувенірної продукції до Олімпіади-2008.

У доповіді наголошується, що до роботи на фабриках під час шкільних канікул притягуються 12-річні діти, які працюють по 15 годин на день на виготовленні одягу з олімпійською символікою та інших товарах за мізерну платню. Міжнародний олімпійський комітет (МОК) заявив, що займеться розглядом цих фактів.

Playfair Alliance, який об'єднує профспілкові організації всього світу, виявив «серйозні порушення прав трудящих» на чотирьох китайських фабриках в Шеньчжені та Гуандуні. В одному випадку виробник канцелярських товарів використовував працю понад 20 дітей, наймолодшому з яких 12 років, найнявши їх під час шкільних канікул з 7.30 ранку до 10.30 вечора за 2 юані за годину (25 американських центів).

Ці фабрики виготовляють олімпійський одяг і товари за відповідною ліцензією, причому одна компанія в Шеньчжені має ліцензію на виробництво 50 різних товарів для ігор. Навіть дорослі, які працюють на виробництві товарів для Олімпійських ігор в Пекіні, вимушені трудитися 15-годинний робочий день, отримуючи всього два юані за годину, приблизно вдвічі менше встановленої законом мінімальної оплати праці в Китаї.

Умови праці є часто жахливими, включаючи проблеми для здоров'я і безпеки життя, такі як загроза пожежі, пошкодження шкіри від хімікаліїв, а також дихальних шляхів від пилу. На одній із фабрик були виявлені фальшиві виписки на зарплату, призначені для обману інспекторів, що приходять з перевіркою умов праці та оплати. На іншій, як сверджують, компанія інструктувала робочих, як брехати інспекторам про умови праці та оплату, звільняючи тих, хто говорив правду.

За інформацією Asianews, в несправедливому поводженні зі своїми робочими звинувачуються іноземні багатонаціональні компанії. Тепер багато хто з них побоюється, що їхній імідж постраждає через погану рекламу з приводу трудових відносин. Компанії, названі в доповіді, відкинули будь-які порушення.

Тайваньська компанія «Lekit Stationery», що займається в Дунгуані (Dongguan, провінція Гуандун) виготовленням паперових стаканчиків, блокнотів і стікерів з олімпійською символікою, заявила, що 420 робітників фабрики отримують базову щомісячну зарплату приблизно в 700 юанів (91 долар США), а за переробку їм платять у півтора рази більше. «Headwear Holdings» в Шеньчжені заявила, що її «співробітники володіють дуже хорошою атмосферою для життя і умовами для роботи».

МОК заявив, що не несе прямої відповідальності за виробництво товарів, але додав, що зобов'язаний «бути соціально відповідальним лідером олімпійського руху». «Для нас важливо, щоб залучене виробництво було етичним, - заявила спікер МОК Жізель Девіс (Giselle Davies). - МОК не здійснює прямого управління і контролю виробництва по всьому світі товарів, пов'язаних з Олімпіадою, - він робить це шляхом впливу, а також створення стандартів і політичних норм, які є важливою частиною цього процесу і з якими згодні всі, залучені в організацію Олімпійських ігор». МОК відзначив також, що чекає від міст, де пройдуть змагання, відповідності стандартам справедливих умов праці.

Організаційний комітет Олімпіади-2012 в Лондоні (LOCOG) відзначив у своїй заяві, що тісно співробітничатиме з союзом Playfair Alliance.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...