• У Китаї місцева влада насильно виселяє селян з їх домівок

  • П'ятниця, 6 липня 2007 року
 
Одного з мешканців китайського села Цзіньцзя Лю Ци силоміць виселили з власної домівки, щоб побудувати на цьому місці будівлю для військових. 26 червня пан Лю був побитий бандитами, найнятими будівельною компанією.
 
 
 
За словами сусіда, у Лю Ци відібрали два мобільні телефони і фотоапарат, а також зруйнували тимчасово побудований сарай. Зараз тяжкопоранений селянин лежить на місці свого сараю для того, щоб захистити свій будинок.
 
У телефонному інтерв'ю журналісту «Великої Епохи» сусід Лю Ци пан Ху сказав: «Лю Ци зараз лежить на місці сараю, щоб будівельна компанія не вивезла матеріали, з яких він був зроблений. Інакше не буде доказів того що трапилося».

Пан Ху відзначив, що 26 червня близько о 20:30 будівельна компанія «підіслала» 40-50 бандитів, які раптово увірвалися в дім Лю Ци. Деякі люди з будівельної компанії та з охорони допомагали бандитам. В результаті голова та ніс Лю Ци були розбиті, очі опухли, все його тіло та внутрішні органи певною мірою були пошкоджені.

Вчора увечері будівельна компанія надіслала вантажівки, щоб вивезти все, що залишилося від сараю. Один із сусідів Лю Ци сказав: «Навіть не пошкодували сарай - хочуть залишити Лю Ци без нічого. Бідний, він прагне зробити все, щоб захистити свій будинок».

Сусід додав, що після того, як про те, що сталося, повідомили поліції, приїхали чотири поліцейські машини. Вони затримали двох, а іншим дали шанс втекти. Один поліцейський сказав: «Ми не можемо контролювати ситуацію». Інший додав: «Ми не справляємося з цією справою». На даний час поліція не знає, де знаходяться ці двоє чоловіків.

Як відомо, в селі Цзіньцзя проживає 448 сімей. Місцева влада і житловий відділ заявляють, що будуватимуть житлові будинки для військових-пенсіонерів. Вони купують землю за ціною 2 000 юанів за квадратний м., тоді як її ринкова ціна складає 12 000 юанів. Для того, щоб примусити мешканців покинути свої землі, місцева влада нерідко застосовує силу.

Зі скарг селян можна зробити висновок про те, що місцева влада та армія діють одностайно. Недивлячись на те, що в даному селі проживає 448 сімей, місцева влада доповіла керівництву, що їх більше 800. Мешканці села вважають, що цей обман був зроблений з метою отримання державних коштів. За їх словами, деякі люди, що мають зв'язки, отримали допомогу в декілька мільйонів юанів.

Селяни заявили, що уряд відбирає у місцевих мешканців землі і порушує їх права, виправдовуючись тим, що веде житлове будівництво, абсолютно не піклуючись про подальшу долю людей. Зараз тамтещні селяни подали на владу позов до суду і чекають на відповідь. Вони виявили впевненість, що боротимуться до кінця, не шкодуючи життя.

Є дані про те, що зараз 48-ми сім'ям села Цзіньцзя загрожує насильницьке знесення будинків.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...