• Гонконгські марші 1 липня в підтримку демократії

  • Субота, 30 червня 2007 року
 

Поліція Гонконгу повинна зняти обмеження, накладені на щорічний марш, що має пройти 1 липня цього року, - це слідує з рішення, прийнятого у вівторок Гонконгською апеляційною радою, яка слідкує за масовими мітингами та процесіями в місті.

Апеляційна рада постановила, що поліція повинна надати для проведення маршу три смуги руху та продовжити час, призначений для протесту перед штаб-квартирою уряду, до 19:00.

Апеляційна рада постановила, що поліція повинна надати для проведення маршу три смуги руху та продовжити час, призначений для протесту перед штаб-квартирою уряду, до 19:00.

Згідно початкового плану поліції, маршируючим повинні були надати лише одну смугу, і їм було заборонено входити в будинок штаб-квартири уряду після 18 години, як це було в липневих маршах останніх років.

Як повідомляє Apple Daily, член законодавчих зборів Лі Чеук-ян, який відвідав слухання, сказав, що голова апеляційної ради, колишній суддя Верховного Суду Вільям Раймонд Артур Сірс, знайшов обмеження, накладені поліцією в цьому році, дивними та викликаючими занепокоєння з приводу безпеки під час проведення маршу, якщо люди будуть йти по смузі, розташованій поряд з двома іншими, по яким буде рухатися транспорт.

Згідно Apple Daily, Фронт громадянських прав людини, організатор щорічного маршу 1 липня, вітає рішення апеляційної ради і заявляє: постанова свідчить про те, що обмеження, встановлені поліцією, були повністю безпідставними.

Коментуючи обмеження, накладені поліцією, в інтерв'ю телебаченню "Нова Династія Тан" минулої неділі Ло Юк Кай, директор організації "Контроль прав людини в Гонгонгу" (HKHRM), сказав, що дії поліції свідчать про повернення до утисків свободи в Гонконгу.

Він задаєтьcя питанням, чому уряд і поліція віддають перевагу іншим людям, які користуються дорогою, обмежуючи марш лише однією смугою руху, відмічаючи, що фактично це дискримінація тих, хто хоче висловити свою думку, організувавши мирний марш в публічному місці.

Голова виконавчої влади Гонконгу Дональд Цзан і Генеральний секретар уряду Рафаель Хуей Си-ян несуть відповідальність за перегляд цього питання, говорить Ло.

Серед інших порушень свободи в колишній британській колонії Ло відзначає низку подій, в яких були уражені права практикуючих Фалуньгун, включаючи використання поліції для змови з вуличними торговцями, щоб ті висунули обвинувачення проти практикуючих Фалуньгун, що мирно виражали протест перед Відділенням зв язку Китаю в березні 2002 року.

Серед прикладів дискримінації по відношенню до практикуючих Фалуньгун в Гонконгу, наведених Ло, вказуються труднощі, зв язані з арендою приміщень для своєї діяльності, з якими зустрічаються послідовники Фалуньгун, а також мовчання гонконгських ЗМІ про їх широкомасштабні протести проти переслідування Фалуньгун у Китаї.

Гонконг був повернений Китаю Великобританією 1 липня 1997 року як спеціальний адміністративний район (SАР) на основі угоди по принципу "Одна країна, дві системи". В 2002 році спроба китайського режиму ввести ряд законів в цілях "національної безпеки" в місті, щоб обмежити свободу його громадян, викликала зростаюче невдоволення серед жителів Гонконгу.

1 липня 2003 року величезна кількість людей, по оцінкам близько 500 000 чоловік, вийшли на вулиці на захист демократії. С того часу кожне 1 липня, день святкування "передачі", стає днем щорічного маршу за демократію.

Багато хто вважає, що обмеження, введені в цьому році на марш, пов'язані з приїздом голови комуністичного режиму Китаю Ху Цзіньтао, який буде присутній на офіціальній юбілейній урочистості 1 липня в Гонконгу.

У неділю адвокату-правозахиснику Терезі Чу, одній з послідовників Фалуньгун з Тайваню та виконавчому директору азіатської правозахисної організації, в аеропорту не дозволили в'їхати в Гонконг, і це при тому, що вона в минулому році багато разів відвідувала Гонконг.

Раніше цієї неділі іншим практикуючим Фалуньгун з Тайваню також було відмовлено у в'їзді до Гонконгу.

По словам Чу, вона отримала конфіденціальний документ від якоїсь авіакомпанії, в якому повідомлялось, що послідовники Фалуньгун є "небажаними гостями" до 1 липня, і що міграціонний офіс Гонконгу створить "чорний список" практикуючих з Тайваню, яким буде відмовлено чи у в'їзді до Гонконгу, чи в посадці на борт літака зі сторони авіакомпанії.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...