• Відкритий лист Гао Чжишена до суду присяжних у справі Ван Веньї

  • Вівторок, 9 травня 2006 року
 
Шановні Пані та Панове, присяжні засідателі у справі Ван Веньї.

Здрастуйте! Спершу дозвольте мені висловити мою повагу усім Вам.

На момент, коли я взяв своє перо для того, щоб написати Вам цей лист із Пекіна, моє посвідчення адвоката незаконно вилучене ось уже майже шість місяців нашим урядом. Протягом цього часу китайський комуністичний режим використовує щодня, принаймні, сотню поліцейських, секретних агентів, а також членів бандитських угруповань для цілодобового спостереження за мною, моїми дружиною і 12-літньою дочкою. Вони слідують за нами невідступно, погрожуючи і вселяючи страх, зовсім зневажаючи розумністю, мораллю, загальновизнаними принципами, і навіть законами і постановами, виданими самим цим урядом.

Моя адвокатська фірма майже закрита примусово. Агенти комуністичного режиму не тільки обірвали наш зв'язок із зовнішнім світом; також, у минулі шістьох місяців вони незаконно викрали декілька сотень людей, що приходили мене відвідувати. Багато хто з них досі не знайдені. Проте, я і моя родина все-таки "щасливчики", у порівнянні з обвинувачуваною в злочині пані Ван Веньї і багатьма іншими практикуючими Фалуньгун, що переслідуються найжорстокішими нелюдськими способами.

Пані та Панове присяжні засідателі, Ви свідчите і служите незалежній судовій системі США, що така ж правоздатна, як і людська цивілізація, і Ваша мудрість може дуже посприяти запобіганню несправедливості. Я думаю, що пані Ван Веньї пощастило бути судимою правовою системою США, а не цією підконтрольною партії і наповненою жахом "судовою системою" материкового Китаю. Однак, оскільки цей суд торкнувся пані Ван Веньї, він сам по собі несправедливий.

Навіть при тому, що я вірю в справедливу природу судової системи Вашої країни, кожна індивідуальна справа виявляє свої глибинні обставини. У випадку з пані Ван, які психологічні передумови лежали в основі її дій, за які їй пред'явлене обвинувачення? Що було підґрунтям того, що пані Ван висловила своє бажання, щоб пан Буш попросив китайський комуністичний режим зупинити переслідування Фалуньгун?

Іншими словами, що відбувається в Китаї, країні, жорстко контрольованій Комуністичною партією? Яка природа тієї жорстокості, що відбувається в Китаї, і спонукала Ван Веньї виразити терміновий протест за подібних обставин? Який розмах тих злодіянь? Яку ми повинні провести паралель між звірствами, що відбуваються в Китаї й основними принципами існування людської цивілізації? Як ми повинні зрівноважити ціну припинення вбивств і необхідність підтримки суспільного порядку на одній зустрічі?

Якщо Ви не враховуєте вихідні обставини, що вплинули на вчинок Ван Веньї, чи навіть визначили його, Ви не зможете гарантувати справедливий результат. Якщо це станеться, ціна правосуддя вашої країни і репутація вашої судової системи понесе втрати так само, як і пані Ван, як результат подібного суду. Варто уникати таких утрат.

Як журналіст, пані Ван Веньї знайома з етикетом поведінки в подібних ситуаціях. Це та ситуація, у якій кожний з Вас у колегії присяжних, включаючи суддю, повинний краще проникнути в цю справу. Будучи людиною, яка прекрасно знає правила поведінки, яка займається (Фалуньгун), нарешті, нормальною людиною, що жодного разу не порушила букви закону, чому ж вона вирішила порушити порядок, ризикнувши накликати на себе неприємності?

Шановні пані та панове присяжні засідателі! Пані Ван Веньї звернулася з проханням до президентів Буша і Ху "зупинити переслідування Фалуньгун". Ми повинні взяти до уваги винятково важливий мотив, що стоїть за цим простим проханням, що стосується занадто нелюдського поводження з практикуючими Фалуньгун у Китаї за минулі шістьох років.

Для того, щоб цілком усвідомити правду про криваві репресії, що проводяться китайським комуністичним режимом стосовно практикуючих Фалуньгун, не можна не взяти до уваги дві обставини.

По-перше, жах репресій перевищує будь-яку людську уяву, і ніякими людськими словами не можна виразити ці жорстокість і варварство.

По-друге, країни, що є опорою цивілізованого світу, включаючи США, виявили безнадійне заціпеніння й відсутність інтересу до кривавих убивств вільних віруючих китайським комуністичним режимом. Втрата інтересу не тільки сприяє продовженню злочинів компартією серед білого дня, але і свідчить про ситуацію крайньої безпорадності влади, при якій пані Ван Веньї змушена була порушити кодекс журналістів.

Після розкриття трудового табору Суцзятунь, комуністичний режим Китаю підсилив геноцид, щонайменше, у 36 подібних концтаборах. І цей геноцид, у той час, поки Ви дискутуєте про те, як покарати д-ра Ван Веньї, все ще продовжується.

Жорстоке переслідування послідовників Фалуньгун китайською Комуністичною партією (КПК) є ключем до розуміння того, чому пані Ван вибрала таку поведінку, яка нині розцінюється як злочин. Знати правду про репресії (і то, це можливо лише частково), заради Вашої честі, абсолютно необхідно, щоб винести справедливе рішення суду.

При цьому, я щиро надаю три моїх відкритих листи лідерам КПК, включаючи Ху Цзіньтао, заснованих на моїх локальних розслідуваннях переслідуваних людей і їхніх убитих родичів, поряд із внутрішньою інформацією. Жахаючі, болісні і варварські злочини, описані в цих трьох листах - це навіть не вершина айсберга злодіянь КПК, що відбуваються протягом більше шести років і спрямовані на гідну наслідування групу людей; уже ці слова можуть спонукати Вас винести цілком обґрунтоване й об'єктивне судове рішення з приводу поведінки пані Ван Веньї, що стала причиною її обвинувачень.

Незважаючи на ці відкриті листи, написані мною лідерам КПК із питання репресій Фалуньгун, я усе ще хотів би процитувати два параграфи з третього листа. Я сподіваюся, що кожний з Вас приділить увагу цієї трагедії, так само як і небезпеці руйнування людської цивілізації, що виходить від КПК.

"Ми можемо бачити, що влада, яка символізується числом 6-10 [мається на увазі Офіс 610 - прим. ред.], існує в суспільстві за допомогою таких методів, як фізичне і духовне умертвіння людини, наручники, кайдани, електрошки і "лави тигра". Природа цієї влади нічим не відрізняється від влади злочинної банди. Вона продовжує знущатися над нашими матерями, сестрами, дітьми, над цілою нацією. Добродії Ху і Вень, як високопоставлені представники нашої нації сьогодні і, особливо, як люди, що сприймаються більшістю населення як сумлінні і чесні, ви повинні зустрічати усе нарівні з усіма нами."

"У цей момент, із тремтячим серцем і тремтячим пером, я описую трагічний досвід тих, хто зазнав репресій протягом останніх шести років. Серед реальних випадків неймовірної жорстокості, серед фактів нелюдських катувань урядом своїх громадян, найбільш аморальною і приголомшуючою душу з'явилася огидна, але, проте, досить розповсюджена практика ушкоджень жіночих геніталій електрошком співробітниками Офісу 610 і поліцією. Під час усього періоду переслідування, сексуальним наругам у найвульгарнішій формі піддавалися геніталії і груди жінок, а також геніталії чоловіків. Майже всіх тих, хто зазнав катувань, будь це чоловік чи жінка, спершу роздягали догола."

Ніяка мова чи слова не змогли б описати або відтворити вульгарність і аморальність нашого уряду в цьому відношенні. Хто, якщо тільки в ньому тече тепла кров, може дозволити собі залишитися байдужим, особисто зіштовхнувшись з такою гіркою правдою?"

Шановні Добродії, коли Ви без упереджень довідаєтеся всю істину про це нелюдське переслідування КПК практикуючих Фалуньгун за ці шість років, Ви прийдете до висновку: пані Ван Веньї - це герой нашого сучасного суспільства, її хоробрість і моральність знаменують собою тріумф шляхетності і гуманності; вона уособлює надію на світле майбутнє людства. Її поведінка не є тим, що прокурор міг би поставити їй у провину: злочин, що наносить збиток суспільству.

Інший страшний феномен, про який я повинен згадати і який не розкривається в моєму третьому листі, - це абсолютний контроль КПК над ЗМІ заради широкомасштабного наклепу на Фалуньгун. КПК забороняє ЗМІ навіть згадувати про нелюдські обставини, у яких знаходяться практикуючі Фалуньгун.

Недавні інциденти широкомасштабного видалення органів, проведені в концентраційному таборі Суцзятунь над живими послідовниками Фалуньгун, чиї тіла спалюються у крематорії, розкриті людьми, що особисто зіштовхнулися чи спостерігали ці злочини, що також підтверджується додатковими доказами. Цих злодіянь більш ніж досить для того, щоб висунути обвинувачення КПК у "злочинах проти людяності" і "геноциді".

Незважаючи на те, що факти цих злочинів уже викриті, з набагато більшим болем ми спостерігаємо інше, не менш моторошне порушення закону: апатію і потурання певної частини суспільства, що включає й уряд США, у відношенні цих нелюдських правопорушень. Скута жадібністю і короткостроковою економічною вигодою, людина деградує до байдужності від гуманності, моральності і цивілізованості - факторів, що визначають майбутнє людства.

Злісне придушення з боку китайського уряду, з яким зіштовхнулися практикуючі Фалуньгун і доктор Ван Веньї, перебувають за межами людської уяви. Ці люди голосно говорять правду усьому світу на повні груди протягом понад шість років, але дотепер поки ще їхні заклики не прорвалися крізь товщу байдужості і холоду, яким міжнародне співтовариство само себе оточило.

Після розкриття трудового табору Суцзятунь, комуністичний режим Китаю підсилив геноцид, щонайменше, у 36-и подібних концтаборах. І цей геноцид, у той час, поки Ви дискутуєте про те, як покарати д-ра Ван Веньї, усе ще продовжується.

Це найнесамовитіша сцена в людській історії. Коли лідери США і КПК зустрічаються, звичайно, вони прагнуть справити доброзичливе і сприятливе враження, демонструючи своє високе становище. Однак, порівнявши цінність такої зустрічі з картиною припинення триваючої нелюдськості, ми усі знаємо, що більш важливо.

Це саме той режим КПК, відомий м. Ху Цзіньтао, що проводить "злочини проти людяності" і "геноцид", який д-р Ван Веньї закликала зупинити. Адміністрація Буша, проте, найганебнішим чином проігнорувала нелюдські, аморальні і жорстокі злочини, "доклавши значних зусиль у формування розвинутих американо-китайських відносин" з цим найдеспотичнішим і безжалісним дияволом у людській історії.

Безсердечний вчинок уряду США не тільки заохочує режим КПК продовжувати злочини, але також не залишає д-ру Ван Веньї іншого вибору, крім як нагадати людям про таку чуттєву ситуацію: "Світ не може більше залишатися байдужим!" Це заява, яку президент Буш і американський уряд повинні висловити з надзвичайною рішучістю.

Сьогодні світові ЗМІ та китайські громадяни усі захоплюються вчинком Ван Веньї і сяючим ореолом гуманності навколо неї. Судова система США повинна бути незалежною від усіх сторонніх впливів, але не може бути вільною від загальнолюдських цінностей. Той момент, коли Ван Веньї буде визнана винною, буде моментом, коли історія судочинства народить монстра, що не має більше нічого спільного з принципами людської цивілізації.

Спасибі за Вашу увагу.

Гао Чжишен зі свого будинку в Пекіні, Китай, обложений секретними агентами, 29 квітня 2006 р.

[На основі аудіозапису телефонного дзвінка]

Гао Чжішен. Спеціально для Великої Епохи

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...