• Інтерв'ю з представником Фалуньгун на телеканалі C-SPAN

  • П'ятниця, 5 травня 2006 року
 
 
 
Передача в прямому ефірі розкриває правду про Фалуньгун

22 квітня представник Фалуньгун пан Ерпін Чжан (Erping Zhang) прийняв запрошення дати інтерв'ю телеканалу C-Span. Протягом інтерв'ю, що тривало 30 хвилин, пан Ерпін Чжан відповів на запитання про Фалуньгун, що хвилюють американців. Трансляція здійснювалася в прямому ефірі, і у глядачів була можливість подзвонити в студію і поставити свої запитання.

20 квітня 2006 року на галявиині перед Білим Домом у присутності президента Буша і китайського лідера Ху Цзіньтао пролунав вигук доктора Ван Веньї (Wenyi Wang): «Зупиніть репресії Фалуньгун!» З цієї миті американське суспільство виявило велику цікавість до Фалуньгун. 22 квітня 2006 року о 8:30 почалася трансляція інтерв'ю з представником Фалуньгун на телеканалі C-Span. В ході 30-ти хвилинного інтерв'ю, що проходило в прямому ефірі, пан Чжан відповів на багато питань про те, «що таке Фалуньгун», «як КПК здійснює операції на живих послідовниках Фалуньгун по видаленню органів для подальшої трансплантації», «репресії, з якими стикаються послідовники Фалуньгун в Китаї» і т.д. Телеканал C-Span транслював передачу в прямому ефірі на всю територію Сполучених Штатів. Для глядачів була організована гаряча лінія.

C-Span є некомерційною телевізійною компанією, створеною в США. Основною межею цього каналу є те, що передачі ніколи не редагуються і не коментуються. Канал представляє глядачам повну не редаговану картину подій і думок. Це дуже важливий для американців канал, що всвітлює багато питань.

Багато американців в ході інтерв'ю дізналися про те, як Комуністична партія Китаю здійснює торгівлю людськими органами, які вирізають у живих людей — послідовників Фалуньгун. Вони також дізналися про жорстокі репресії щодо послідовників Фалуньгун, здійснюваних КПК вже майже сім років, як в самому Китаї, так і за його межами.

Послідовник Фалуньгун з Чікаго пан Ян (Yang) розповів, що відразу після інтерв'ю йому подзвонив журналіст відомої газети Чікаго, якого ця передача вразила до сліз, щоб більше дізнатися про те, що відбувається.

Більш того, багато американців дзвонили в Білий Дім, направляли факси і листи по електронній пошті, закликаючи уряд зупинити звірства, здійснювані КПК. Вони також турбувалися про доктора Ван Веньї.

Історія пані Ван Веньї

На прохання ведучого, пан Чжан розповів про апеляцію пані Ван Веньї перед Білим Домом в захист Фалуньгун. Він сказав наступне: «Пані Ван Веньї є лікарем і головним редактором китайського медичного журналу, що видається в Північній Америці. Вона закінчила в Китаї медичний університет в місті Чанчунь провінції Цзілінь. Пізніше вона отримала ступінь доктора в університеті Чікаго і зараз працює лікарем в клініці Mount Sinai в Нью-Йорку».

Пані Ван Веньї дуже стурбована випадками вилучення органів у в'язнів совісті в Китаї, особливо вкрай жорстокими випадками, коли подібні операції проводилися на живих людях — послідовниках Фалуньгун. Вона протягом п'яти місяців брала участь в розслідуванні цього питання.

Недавно два очевидці, що приїхали в США, розповіли про те, як лише в одній клініці в передмісті Суцзятунь було вбито декілька тисяч чоловік, і подібні звірства відбуваються не тільки там. За словами колишнього військового медика в Китаї існує 36 подібних таборів. Американські ЗМІ повідомляли про операції по вилученню органів. Конгрес США також заслуховував інформацію з даної проблеми, тому американський уряд мав всі підстави підняти це питання під час візиту лідера Китаю і в ЗМІ.

Вона була вкрай схвильована тим, що ні китайський уряд, ні міжнародні ЗМІ не проводять розслідування подібної діяльності. Також не було офіційних урядових заяв у всьому світі, що піднімають це питання. Будучи журналістом, вона відкрито виразила суспільну стурбованість щодо таких звірств. Вона хотіла сказати всьому світу і донести до урядів всіх країн: ми не мовчатимемо, коли в Китаї широкомасштабно здійснюються операції по видаленню органів у живих людей – послідовників Фалуньгун. Пан Ерпін Чжан сказав, що її дії були направлені лише на те, щоб врятувати людей.

Американці захоплюються мужністю пані Ван Веньї

Сцена апеляції д-ра Ван Веньї перед Білим Домом, показана по телеканалу C-SPAN, нагадала американцям Розу Паркс, чорношкіру американку, що відмовилася поступитися білому місце в автобусі, і Мартіна Лютера Кинга, знаменитого борця за цивільні права. Їх дії багато років тому порушували місцеві закони, але їх жертва привела до того, що ще більше людей змогли знайти свої права.

Глядачі з Флоріди, Ілінойса, Меріленда, Нью-Йорка, Вашингтона і інших місць дзвонили в студію, щоб висловити своє захоплення сміливими діями д-ра Ван Веньї і її величезною мужністю.

Звинувачення просто безглузді

На питання про звинувачення, висунуті проти пані Ван Веньї, пан Ерпін Чжан відповів: «Ван Веньї звинувачується в порушенні закону. Звинувачення звучить так: залякування, примушення, створення перешкод і погрози в адресу китайського лідера». Він відзначив, що ці звинувачення просто безглузді.

Пан Ерпін Чжан запитав, як мініатюрна 47-ми літня жінка, медик, мати двох дітей, могла загрожувати лідерові КПК, під командуванням якого знаходиться чотиримільйонна армія, і який знаходиться під постійним захистом охоронців. Все відбувається якраз навпаки. Комуністичний уряд залякує і пригноблює китайський народ. І це відбувається прямо зараз.

Пан Ерпін Чжан сказав, що на нього сильне враження справила стаття "Вашингтон пост" «Дуже гостра реакція на протест». У ній йшлося про те, що якби цей випадок стався в Пекіні, можливо, це закінчилося б для пані Ван шестимісячним ув’язненням, але це відбулося у Вашингтоні, і американський уряд не повинен поступати так само. Це суперечить першим поправкам до Конституції про свободу слова. Звинувачення безпідставні, її дії могли образити лідера КПК, але не «залякувати, примушувати і створювати перешкоди».

Пан Ерпін Чжан сказав, що перші слухання у справі пані Ван Веньї пройдуть 3 травня, в день, оголошений Організацією Об'єднаних Націй Всесвітнім днем свободи друку.

Пан Ерпін Чжан також повідомив, що багато адвокатів висловили пані Ван Веньї свою підтримку. Він висловив надію на те, що американський уряд зніме свої звинувачення проти пані Ван.

Пан Чжан висловив думку, що американський уряд може принести свої вибачення китайській стороні, згідно дипломатичному протоколу, а не у формі арешту журналіста.

КПК одурює міжнародну громадськість, Фалуньгун наполягає на проведенні незалежного розслідування

В ході інтерв'ю пан Ерпін Чжан продемонстрував глядачам китайський вебсайт. На сайті йшлося про те, що клініка провела 2 200 операцій по пересадці органів за період з 1999 року по 2005 рік, коли офіційно почалося переслідування Фалуньгун. І це лише одна клініка.

Телеглядач з Меріленда сказав по телефону, що протягом останніх років все, що бачили люди, які приїжджали до Китаю для перевірки таборів та інших «виправних» установ, було підстроєне. Комуністичний уряд витрачав багато часу на створення помилкового привабливого образу таборів. На одязі ув’язнених були бейджики з іменами англійською мовою, по поляні в трудових таборах вільно розгулювали олені. Але вилучення органів — вкрай серйозне питання, яким чином стали відомі подібні факти?

Пан Ерпін Чжан відповів, що саме з цієї причини послідовники Фалуньгун створили Організацію по розслідуванню фактів репресій відносно Фалуньгун в Китаї (ОРФРОФ). Недавно американський уряд направив дипломатів в клініку Суцзятунь для розслідування випадків проведення операцій по вилученню органів. Але це відбулося більш ніж через два тижні після появи інформації. Їх у супроводі керівництва клініки провели по лікарні, показавши, що докази, які підтверджують подібну діяльність, відсутні.

Якщо КПК дозволяє відвідати цю клініку, чому вона не може відкрити всі лікарні, трудові табори, в'язниці і центри трансплантації?

Пан Ерпін Чжан відзначив, що подібні дії є злочином проти людяності, вони завдають образи всім людям, що живуть у вільному світі. Подібні дії також принижують такі основні цінності, як свобода і людська гідність. Пан Ерпін Чжан закликав міжнародні організації і уряди всього світу приєднатися до ОРФРОФ для проведення незалежного розслідування діяльності трудових таборів в Китаї.

Репресії у відношення послідовників Фалуньгун

Пана Чжана запитали про те, яких форм переслідувань зазнають послідовники Фалуньгун крім вилучення органів. Він відповів, що мільйони практикуючих Фалуньгун зазнають репресій. Жінок гвалтують у в'язницях, мільйони людей позбавлені роботи.

Пан Ерпін Чжан сказав, що друг його батька, відомий професор фізики в Китаї, був засуджений до трьох років виправних робіт в трудовому таборі, де його жорстоко били за те, що він відмовився відректися від Фалуньгун. Його дочка, професор біології, що працює в університеті США, всіма силами намагається його врятувати. Це лише один з незліченних випадків переслідування. За даними звітів міжнародних правозахисних організацій в результаті репресій загинуло більше 3 000 послідовників Фалуньгун. Сотні тисяч послідовників Фалуньгун кинуті у в'язниці, трудові табори і психіатричні клініки, де вони зазнають нелюдських знущань.

КПК експортує переслідування в США

Пан Ерпін Чжан сказав, що це переслідування чиниться не тільки на території Китаю, але і експортується в Сполучені Штати. Доктор Пітер Чі (Yuan Li) Юань, випускник Університету Прінстона (США), був побитий і пограбований у себе вдома в Атланті за те, що він допомагає китайцям прорвати блокаду Інтернету і дістати доступ до зарубіжної інформації.

Він відзначив, що існують документально підтверджені випадки погроз з боку КПК і спроб силою примусити замовкнути послідовників Фалуньгун на території Сполучених Штатів. Йому самому особисто двічі погрожували смертю по стільниковому телефону.

Пан Ерпін Чжан висловив сподівання на те, що американський уряд відкрито заявить лідерові КПК: не приїжджайте в США, щоб погрожувати і робити замах на свободу американських громадян.

Американці стурбовані репресіями щодо Фалуньгун

Відповідаючи на запитання, пан Чжан сказав, що з моменту появи Фалуньгун в 1992 році китайський уряд підтримував практику, поки в 1999 році не з'ясувалося, що Фалуньгун займається близько 100 мільйонів чоловік, що перевищує кількість членів КПК. Злякавшись, КПК вирішила знищити Фалуньгун.

Пан Ерпін Чжан відзначив, що Фалуньгун є самовдосконаленням і не має відношення до політики. Кожен займається за бажанням. «Все, що ми робимо, спрямоване на те, щоб врятувати послідовників Фалуньгун, що репресуються у Китаї», — сказав він.

Телеглядач з Нью-Йорка запитав, як можна почати займатися Фалуньгун. У передачі був показаний веб-сайт Інформаційного центру Фалунь Дафа.

Подивитися інтерв'ю (формат Real Audio 30 мин. 6 сек.)

Завантажити (49.5MB)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...