Середа, Чер 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Китаї з'явилася ще одна жертва вільнодумства

Середа, 25 жовтня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Уряд Пекіна офіційно заарештовує Гао Чжишена,  лукаво звинувачуючи в ”підбурюванні до підриву державної влади”

Відомий адвокат-правозахисник Гао Чжишен Фото: Велика Епоха
За словами адвоката, який захищає Гао Чжишена, 12 жовтня пекінська влада офіційно звинуватила адвоката Гао в ”підбурюванні до підривної діяльності”.

Мо Шаопін, який представляє інтереси Гао, у четвер дізнався від пекінської прокуратури, що формально Гао був арештований 21 вересня. Протягом більше 20 днів  Мо неодноразово контактував із пекінськими правоохоронними органами, але не отримував ніякої відповіді аж до 12 жовтня. Сім'я Гао також не отримувала ніякого офіційного повідомлення щодо цього.

З моменту арешту Гао 15 серпня пекінська міліція кожного разу відхиляла заяви Мо про зустріч із своїм клієнтом, посилаючись на різні причини, включаючи ”наявність державних секретів”. 9 жовтня Мо послав письмове звернення в міліцію, вимагаючи назвати ”конкретні звинувачення, через які Гао заарештували”, а також оповістити про ”юридичну стадію, на якій перебуває справа на цей час”.

Ху Цзя, правозахисник і друг Гао, сказав, що за законом комуністичного режиму в усіх випадках така важлива інформація, яку зажадав Мо, повинна бути повідомлена  адвокатові підслідного. Проте не було отримано жодної письмової відповіді, отже, пекінська міліція порушила цей закон.

Мо також додав, що звинувачення у ”підбурюванні до підриву державної влади” не може бути пов'язане з ”державними секретами”. Мо подав іншу заяву, вимагаючи  зустрічі з Гао.

Згідно з Ху, Гао може бути звинувачений як ”головний лідер і екстреміст” із можливим терміном позбавлення волі до 15 років. Ху сказав, що випадок із Гао був прикладом того, як ”державна влада вдається до мафіозних методів, щоб створити ”гармонійне суспільство” перед Олімпійськими іграми 2008 року”.

Випадок з Гао є лише одиничним випадком у зусиллях комуністичного режиму примусити замовкнути голос демократичного руху. Окрім Гао, багато китайських адвокатів-правозахисників, такі як сліпий активіст з прав людини Чень Гуанчен і адвокат-правозахисник родом із провінції Гуандун Гуо Фейсюн, були або позбавлені волі, або арештовані.

Велика Епоха

 

 

Comments   

загрузка...