• У Китаї забороняють іноземні супутникові канали

  • Неділя, 26 серпня 2007 року
 
Державна адміністрація Китаю з питань радіо- і телемовлення минулого місяця видала указ для всіх місцевих керівників, що забороняє всі «незаконні» іноземні супутникові програми. 
 
За словами громадян КНР навіть прокомуністично настроєна, розташована у Гонконзі телекомпанія Фенікс опинилася серед «незаконних» і була заборонена.

Коли Велика Епоха зателефонувала до пекінського офісу компанії, щоб задати питання у зв'язку з цим, службовець сказав, що це не здійснило великого впливу і обмежилося декількома районами. Проте  гонконзька газета «Southern China Morning Post» процитувала вислів керівництва: «Фенікс ТБ стало головною жертвою цієї ухвали, оскільки втратило, щонайменше, 4 мільйони глядачів у КНР».

Фенікс ТБ - компанія, що зазначена у списках фондової біржі Гонконгу та була єдиною закордонною китайською компанією на телевізійному ринку материкового Китаю. На думку експертів, той факт, що навіть прокомуністична Фенікс ТБ стала жертвою, свідчить про те, що Комуністична партія Китаю (КПК) втрачає відчуття безпеки. Вона не довіряє навіть власним людям.

Суворий контроль за кабельними новинами Фенікс ТБ

За словами глядачів пані Ян і пана Леуна з Дунгуаня, провінції Гуандун, з 1 серпня вони позбулися можливості дивитися новини Фенікс ТБ. Місцева кабельна компанія заявила, що діє за вказівками влади.

Провайдер кабельної мережі у Гуанчжоу сказав, що вони отримали наказ від місцевої влади не транслювати головні програми супутникового каналу Фенікс, включаючи новини актуальних подій, фінансові новини і т.п. Проте деякий час можна було транслювати розважальні програми. Вона також додала, що існує багато місцевих провайдерів. Не всі з них зареєстровані і не всі одразу виконали вказівку.

Провайдер у Шеньчжене сказав, що вони отримали вказівку, суть якої зводилася до «запобігання проникненню ворожої інформації та культури».

Недовіра до власних людей

За словами Чжао Дагуна, позаштатного письменника з Шеньчженя - очевидно, що це зачепило і Фенікс ТБ.

«Хоча Фенікс ТБ і підкорюється КПК, деякі з його програм зроблені відповідно до смаків і попиту глядачів Гонконгу. Якщо робити всі програми такими, як на Китайському центральному телебаченні (CCTV), тоді не можна показувати телешоу і рекламу під час програм», - каже Чжао.

Цзінь Чжун, редактор «Hong Kong Open Magazine» говорить: «Коли, за звичайних умов, Фенікс ТБ ухвалювало рішення, не проконсультувавшись з КПК, уряд міг дивитися на це крізь пальці. Проте напередодні Олімпійських Ігор і 17-го з'їзду Зборів народних представників КПК втратила  відчуття безпеки. Вона навіть не довіряє власним людям. Ось чому Фенікс ТБ також стало жертвою».

Цзінь Чжун також сказав: «Я думаю, що це лише тимчасові заходи протягом цього чутливого періоду. Врешті-решт, Фенікс ТБ у народі називають «партнером  CCTV'». Хоча КПК не повністю довіряє Фенікс ТБ, вона, як і раніше, потребує такого ЗМІ для своєї пропаганди».

Слідування авторитарній природі лише спровоковує більше конфліктів

Цзінь також додав, що КПК опинилася у вельми непевному становищі. З одного боку, вона хоче справити добре враження на захід і підготуватися до Олімпійських Ігор. Китай витратив багато грошей і доклав багато зусиль, щоб створити імідж «відкритої, цивілізованої та вільної» країни. Проте, його авторитарна природа породжує нескінченні внутрішні конфлікти. Існує безліч так званих «нестабільних чинників» і неконтрольованих ситуацій. Від Пекіну до сільських областей - всюди накопичується незадоволення. Це важко сумістити з образом, який КПК намагається створити. Міжнародне співтовариство починає все чіткіше і чіткіше бачити дійсне обличчя Китаю. Ситуація з правами людини також привертає все більш пильну увагу, - говорить Цзінь.

«Грунтуючись на цих суперечностях, стає зрозуміло, що жорсткий контроль над закордонними ЗМІ у даний час, включаючи Фенікс ТБ, лише відображає авторитарний дух, пануючий у країні. Вони ніколи не хотіли зробити країну по-справжньому відкритою та надати свободу її народу», - говорить Цзінь.

Чжао Дагун наголосив: «Посилення контролю у Китаї обумовлене майбутніми Олімпійськими Іграми та серйозною занепокоєністю міжнародного співтовариства порушенням прав людини у країні. Уряд прагне контролювати ЗМІ все сильніше та тримати під контролем дисидентів. Проте це лише більше викриває дійсне потворне обличчя  режиму та спричиняє більше конфліктів, соціальних проблем та антиурядової діяльності. Тому можна чекати ще подальших блокад новин та утисків прав людини з боку режиму».

Версія англійською мовою

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...