• Свобода віросповідання по КПК

  • Четвер, 20 квітня 2006 року
 
 
З 13 до 16 квітня буддійські ченці і черниці, а також експерти і політики, зустрілися в східно-китайському місті Ханчжоу на буддійському форумі під гаслом “Гармонічний світ починається з духу”. Голова партії і держави Ху Цзіньтао також пропагує “гармонічне суспільство”, починаючи з останнього Народного з'їзду, який пройшов у березні цього року.

Набагато менш гармонічною була би поява Далай-лами, який проживає у вигнанні в Індії, духовного лідера тибетського буддизму. “Він уніс би певні дисгармонійні нотки в загальний настрій форуму”, - цитує англомовна China Daily (орган державної пропаганди) висловлення одного з організаторів форуму 13 квітня Ці Сяофея.

Дата проведення цього форуму – за тиждень до візиту Ху Цзіньтао до американського президента Джорджа Буша, прихильника релігійної свободи, здається, була запланована зверху. Це схоже на стратегію властителів Китаю - звільняти політичних ув'язнених чи в'язнів совісті перед важливими державними візитами, щоб уникнути критики з питань порушення прав людини. Це демонстрація хибної волі віросповідання.

Конституція КНР гарантує свободу віри і релігії, однак у Китаї релігійне життя дозволяється лише під контролем комуністичної партії. В установчих заявах державного Союзу китайських буддистів, створеного в 1952 році, організатора цього форуму і головної організації дозволеного в Китаї буддизму записано, що він підкоряється “керівництву народного уряду”.

Іншими словами, він знаходиться під контролем атеїстичної комуністичної партії. Віддані ж Риму католики, буддисти, які шанують Далай-ламу, і послідовники Фалуньгун зазнають жорстокого систематичного переслідуванням з боку китайського режиму.

Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...