• Китайський біженець одержить захист у Канаді

  • П'ятниця, 14 квітня 2006 року
 
 
 
Адвокат, що представляє чиновника компартії, який покинув Китай, говорить, що його клієнт буде апелювати до уряду Канади з метою захисту від можливої депортації назад у Китай, де він може зіштовхнутися з катуваннями за втечу із країни й розкриття жорстоких зловживань у в'язницях і трудових таборах.

Адвокат у справах імміграції Джоел Етьєн говорить, що його клієнт, що був главою судового бюро м. Шеньян Хань Гуаншен буде домагатися оцінки ризику бути висланим на батьківщину, за допомогою якої люди, що стоять перед небезпекою катувань або покарання в їхніх рідних країнах, можуть бути захищені від видачі.

Прецедент виник після того, як минулого тижня канадський федеральний окружний суддя ухвалив, що колишня участь Ханя в репресивній судовій системі Китаю не дозволяє йому користуватися захистом як біженцеві. Відповідно до канадських законів, люди, що приймали участь у військових злочинах або злочинах проти людяності, не можуть одержати статус біженця.

Суддя Керолін Лейден-Стівенсон виявила правдоподібні свідчення того, що "широко розповсюджені й систематичні порушення прав людини" мали місце в трудових таборах і в'язницях, що були під наглядом Ханя. Суддя покладалася на джерела інформації Фалуньгун, які, за її словами, не суперечили звітам "Міжнародної Амністії" і "Нагляду за правами людини", демонструючи серйозні порушення прав людини, які мали місце у виправних установах Шеньяна під час його керівництва.

Проте, вона визнала, що Хань робив спроби допомогти послідовникам Фалуньгун, зокрема, звільнив декількох практикуючих з в'язниці достроково, наказував охоронцям не знущатися з практикуючих, і робив догани офіцерам, що катували електрошком 14-ти літню послідовницю Фалуньгун. Вона також виявила, що Хань необов'язково був співучасником злочинів у підвідомчих йому таборах тільки на підставі його службового становища.

Сам Хань порівняв себе з Оскаром Шиндлером, що захищав євреїв під час Холокоста й був персонажем популярного однойменного фільму. Суддя Лейден-Стівенсон знайшла "гідним замилування" те, що Хань намагався допомогти послідовникам Фалуньгун, ризикуючи собою. Але вона знайшла, що "ці наслідки були набагато менші, ніж злочини, скоєні режимом".

Суддя виявила, що Хань неухильно піднімався в кар'єрних сходах режиму, незважаючи на жорстоке до себе з 1982 року, і що він відкрито підтримував його політику в минулому. У Канаді Хань став відвертим критиком комуністичного режиму, від якого привселюдно відрікся.

Виступаючи цим літом на конференції в Університеті міста Торонто, пан Хань сказав, що був використаний компартією: "Уявіть, ніби ви пробудилися від кошмару, виявивши, що те, чому ви поклонялися, було дияволом, що змушував вас чинити проти вашої совісті. Ви почуваєте суміш гніву й жалю за те, що вами скористалися й вас обманювали. Біль так великий, що ви втрачаєте бажання жити".

Адвокат Етьєн говорить, що його клієнт має потребу в захисті для того, щоб інші чиновники компартії набралися хоробрості вийти вперед і покинути режим, запобігаючи тим самим подальшим порушення прав людини. Він підкреслив, що в рішенні судді Лейден-Стівенсон говориться про те, що справу можна передати для розгляду оцінки ризику.

Він сказав: "Суд нагадує уряду, що він усе ще має можливість захистити пана Ханя. Це дуже важливо. Ця постанова готує підґрунтя для служби оцінювання ризику, розсіюючи всякі сумніви, що пан Хань може одержати захист". В 2001 році Хань Гуаншен втік у Канаду, заявивши, що не може більше терпіти звірств комуністичного режиму. Він залишив свій високий пост і урядові пільги в Китаї, і зараз проживає в підвальній кімнаті в Торонто.

Англійська версія:
Велика Епоха 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...