• Величезна підземна оборонна споруда, виявлена у Суцзятунь

  • П'ятниця, 14 квітня 2006 року
 
 
 
Після прочитання повідомлення про підземний склад зброї у Суцзятунь, міста Шеньян, опублікованому в газеті "The Epoch Times" від 23 березня, я шукав в Інтернеті у надії виявити дані про підземні військові споруди японської Імператорської армії часів Другої світової війни.

Я знайшов декілька веб-сайтів, які повідомляють, що у серпні 2005 були виявлені японські підземні оборонні споруди часів Другої світової війни у Суцзятунь, розташованому у місті Шеньян. На перший погляд, здавалося, що ці повідомлення повторюють інформацію. Проте поки я компілював і аналізував інформацію з цих повідомлень, я із здивуванням виявив декілька корисних дороговказних ниток, ведучих до підозрілого табору у Суцзятунь.

Я хочу представити вибірковий матеріал з цих повідомлень і поділитися думками, які виникли в процесі (вивчення матеріалу).

Перше джерело, яке повідомило про існування японських оборонних споруд, було ніщо інше, як китайський комуністичний режим, що розмістив відповідне повідомлення 8 серпня 2005 року на веб-сайті Комітету Китайської Комуністичної Партії (КПК) району Суцзятун (тільки китайською). (Примітка редакторів: ця сторінка була дотепер доступна, 04.02.2006 о 23:22:45). Витяги з того повідомлення:

Підземні оборонні споруди японської імператорської армії часів Другої світової війни в нашому районі Суцзятунь', 08.08.2005; 08:19:34

Ця група підземних оборонних споруд знаходиться у районі Суцзятунь, поряд з товарною станцією Субей залізничного вокзалу Південний Шеньян. У західній частині товарної станції Субей знаходиться бетонна фортеця, що є входом до цієї групи оборонних споруд. Ми виявили оборонні заводи, які складаються з наземної і підземної частин.

За словами місцевих жителів, які раніше вже бували у цих підземних спорудах, висота підземних тунелів складає приблизно два метри, а ширина півтора. Там побудовані невеличкі приміщення, площею приблизно 10 кв. м, які могли бути використані для десанту. Спеціальні місця відведені для зберігання зброї. Очевидець розповідає: "Пройшовши декілька сот метрів, я все ще не міг побачити кінця тунелю".

Оскільки ці оборонні споруди були багато років безлюдними, підземні тунелі зараз затоплені. Ніхто не може досліджувати оборонні споруди або пройти всередині. Тому ще належить досліджувати, наскільки велика ця група оборонних споруд, яка довжина підземних тунелів, що знаходиться у тунелях.

Повідомлення КПК, приведене вище, не містить інформації про те, як це місце було знайдене. Може це комуністичний режим знайшов його, оскільки він зацікавлений у його використанні? До того ж у повідомленні сказано: " Ще потрібно дослідити, наскільки велика ця група оборонних споруд, яка довжина підземних тунелів, що знаходиться у тунелях".

Якщо слідувати датам, другим китайським ЗМІ, яке опублікувало інформацію про це місце, була газета "Shenyang Daily": (тільки китайською). 11 серпня 2005 два кореспонденти газети "Shenyang Daily" пан Чень Фенцзюнь і пані Лі Шуаньци, розмістили повідомлення про це місце.

Таємничий підземний прохід у Шеньяні... може виявитися японською підземною оборонною спорудою, побудованою під час її вторгнення до Китаю, 08.12.2005

Повідомлення пана Чень Фенцзюнь і пані Лі Шуаньци

(Газета) "Shenyang Daily", 11 серпня 2005 року - "В Суцзятунь, місто Шеньян, незадовго до святкування 60-ти річного ювілею нашої перемоги над Японією у Другій світовій війні, були виявлені таємничі підземні оборонні споруди, що протягнулися на два кілометри, побудовані японською Імператорською армією.

"Дивіться, це вхід в ті таємничі оборонні споруди, побудовані японською армією", – повідомив пан Ма Чуньбінь, заступник президента асоціації фотографів, вказуючи на стару запущену фортецю біля товарної станції Субей у Суцзятунь. Ця фортеця здіймалася на два метри.

Східна частина фортеці побудована у формі півкола, а західна у формі квадрата. Є маленькі залізні двері, але зараз вони перекосилися і відкрити їх неможливо. Ми потрапили у фортецю через отвір вгорі і виявили, що всередині вона (фортеця) невелика і у ній зможуть поміститися всього лише п'ять або шість чоловік.

На чотирьох стінах видно шість або сім слідів від куль. На підлозі отвір розміром біля одного кв. метра. Ми влізли у цей отвір і побачили вузький прохід завширшки близько одного метра, завдовжки два метри. Він веде у велике приміщення площею близько 7 або 8 кв. метрів. Це приміщення веде у таємничий підземний прохід на північ, його ширина біля 2-х метрів, висота 1,8 метра, а довжина 2 кілометри. Тут прохід був залитий водою, глибина досягала одного метра, і далі ми не змогли йти.

Коли ми стояли у мокрій ямі, Ма Чуньбінь сказав: "Подивіться. Стіни зроблені з бетону, тобто вони дуже міцні. Цей прохід йде у чотирьох напрямах, які мають свої виходи. Два виходи ведуть до товарної станції, один веде у сільськогосподарські поля, а четвертий виходить поряд з двором селянського будинку.

Першим розповідав про це місце пан Ван Ченцзе, фотограф років 50-ти з фотостудії Ван Сяосі у Суцзятунь. Він сказав, що він виявив отвір, що веде під землю, коли йому було 12 років. Він тоді в полях збирав траву для кроликів. З цікавості він проліз у той отвір. Він йшов по холодній воді досить довго, але не дійшов до кінця проходу. Він злякався і пішов звідти. Більше він не ходив у цей прохід.

Ма Чуньбінь і Ван Ченцзе розпитували багатьох літніх людей у Суцзятунь і ознайомилися з масою історичного матеріалу, але не знайшли нічого корисного. Судячи з досліджень Ван Ченцзе і проведеному аналізу, підземні оборонні споруди знаходяться біля залізниці Чанда, яку японська армія будувала під час Другої світової війни, тому це може виявитися групою підземних оборонних споруд, яку японська армія побудувала таємно під час російсько-японської війни.

Пан Цуй Цзюньго, президент історичного музею "9/18 Incident" (або "Mukden Incident") теж був у тих місцях. Він погодився з висновком пана Вана Ченцзе. Він вважає, що це старе місце, покинуте японською армією під час Другоїу світової війни і лише посвячені або експерти у цій області зможуть розкрити їх таємне призначення.

Після того, як про ці новини дізналися у Cultural Artifact Bureau (Установа культури, що займається археологічними пам'ятниками), вони обіцяли послати експертів, щоб досліджувати таємничі підземні оборонні споруди. Ми стежитимемо за цими дослідженнями".

Якраз за три дні до появи цього повідомлення, веб-сайт китайського комуністичного режиму у Суцзятунь повідомив, що вони поняття не мають, яка довжина цього проходу. Яким же чином репортери з газети "Shenyang Daily" отримали цю інформацію? У кого були такі подробиці стосовно цих підземних оборонних споруд?

До того ж "Shenyang Daily" вказує на те, що пан Ван Ченцзе з фотостудії Ван Сяосі у Суцзятунь був першим, хто повідомив про існування підземних оборонних споруд, але фактично першим розкрив існування цього місця веб-сайт комуністичного режиму у Суцзятунь. Чому пан Ван Ченцзе не виявився до теперішнього часу? Майже відразу ж Ма Чуньбінь і Лі Шуаньці оприлюднили ще одне повідомлення про це місце (тільки китайською). Автор – Лі Шуаньці.

"(Газета) "Shenyang Daily" – Підземні оборонні споруди завдовжки 2000 метрів, що містять зброю і склади, переважно занурені у воду. У цій воді водиться риба без очей." 11 серпня фотограф з Суцзятунь подзвонив у Історичний музей "9/18 Incident" і заявив, що він виявив таємні оборонні споруди, побудовані японською армією.

Підземні оборонні споруди завдовжки 2 000 метрів

"Вдень 11 серпня ми пішли на товарну станцію Субей в Суцзятунь, з нами був пан Цуй Цзюньго, відомий вчений з історичного музею "9/18 Incident". На сході знаходиться артилерійська фортеця. Зараз вона заросла бур'янами. Більшість куполів бетонної фортеці відсутні. Деякі з проржавілих залізних воріт були заварені зваркою.

Ми стрибнули у отвір нагорі бетонної фортеці і пройшли ще через два отвори, щоб потрапити у вузький прохід завдовжки біля 2-х метрів. Пройшовши цей прохід, ми потрапили в обширне приміщення, близько восьми кв. метрів. Ми пройшли ще метрів п'ять і потрапили до підземної оборонної споруди завширшки метра три і заввишки два метри. Нас оточували бетонні стіни. Під ногами була вода метрової глибини. Стеля знаходилася приблизно близько чотирьох метрів під поверхнею (землі). Стіни в деяких місцях зруйновані.

За словами пана Ван Ченцзе, першовідкривача цього місця, довжина цієї оборонної споруди складає 2000 метрів. Ви можете пройти нею тільки половину шляху, оскільки інша половина занурена під воду. Ця вода дуже чиста. У ній водиться риба. У риби немає очей. Через відсутність сонячного світла очі у риб дегенерували.

Одного разу було знайдено зброю і мертві тіла

"За словами колишнього начальника станції вокзалу Суцзятунь навіть старше покоління місцевого населення поняття не має, коли було побудовано цю оборонну споруду. Проте залізниця Чанда, яка знаходиться дуже близько від цього місця, була побудована у 1905 році під час російсько-японської війни, тому ця оборонна споруда могла бути побудована у 1920-ті роки.

Деякі вже були у цій підземній оборонній споруді двадцять років тому і виявили там мертві тіла і зброю. Там навіть є залізні крюки для того, щоб вішати рушниці. Це така велика споруда, але навіть місцеві люди похилого віку у Суцзятунь гадки про неї не мали. Це говорить про те, що існування цієї підземної оборонної споруди знаходилося у суворій таємниці.

Трупи можуть бути тілами робочих, які допомагали будувати цю споруду

Ми розпитали декількох робочих-пенсіонерів. Пан Лю Сіинхань, немолодий чоловік вісімдесяти років, сказав нам, що він знав про цей підземний тунель, коли був маленьким і навіть побував там заради забави. У той час він не помітив, щоб там що-небудь знаходилося. Він тільки знав, що це побудували японці у 1920-ті роки.

Після серйозного обстеження на місці пан Цуй Цзюньго заявив, що судячи з того, що споруда побудована із залізобетону, її побудували японці. Але буде потрібно подальше дослідження, щоб визначити, для чого вона (споруда) призначалася. Японці могли використовувати її як склад зброї і як місце для розміщення японських солдатів. Щоб тримати все це у таємниці, японці вбили китайських робочих, які допомагали будувати цю споруду. Виявлені мертві тіла могли бути тілами тих цивільних робочих, які допомагали будувати оборонну споруду.

Стверджують, що днями City Cultural Artifact Bureau у Шеньяні, Історичний музей '9/18' і деякі пов'язані з ними організації зберуть людей, щоб провести ретельне дослідження цієї секретної оборонної споруди для подальшого розкриття таємниць японської армії в тому місці".

У цьому повідомленні говориться, що вхід до цієї підземної оборонної споруди знаходиться під баштою фортеці на східній стороні від товарної станції, а не на західній стороні товарної станції Субей, як сказано у попередньому повідомленні. Дивно, чи з певною метою кореспонденти прагнуть відвести увагу людей до східної частини товарної станції, оскільки табір смерті Суцзятунь знаходиться на захід від станції.

Лікарня у провінції Ляонін, де здійснюється комплексне лікування тромбозів за допомогою китайської і західної медицини (Sujiatun District Chinese Medicine Hospital / лікарня китайської медицини району Суцзятунь) знаходиться за адресою 49 Xuesong Road, Sujiatun District, Shenyang City, 110101. Це менше, ніж чотири кілометри від товарної станції вокзалу Південний Шеньян. Може ця двокілометрова підземна японська оборонна споруда веде до лікарні?

У будь-якому випадку ця підземна оборонна споруда - не легендарний "Склад Суцзятунь", використовуваний як склад зброї для 500 000 солдатів. "Складу Суцзятунь", який значно більше за розмірами, належить бути ближче до того ж вокзалу або товарної станції. Як використовується "Склад Суцзятун" сьогодні? Хто може з впевненістю заявити, що не існує проходу від лікарні до цієї підземної оборонної споруди або до "Складу Суцзятунь"?

Хуа Мин. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...