• Через двадцять днів повернувся зниклий сліпий захисник прав людини

  • Вівторок, 11 квітня 2006 року
 
Чень Гуанчен - відомий захисник прав людини у місті Ліньї, провинции Шаньдун. 11 березня 2006 року його заарештували. Відтоді більше двадцяти днів ніхто про нього нічого не чув. 1 квітня під час інтерв'ю The Epoch Times старший брат Чень Гуанчена на ім'я Чень Гуанфу звернувся за допомогою до урядів країн Заходу. Він хотів привернути увагу до цього інциденту і дати зрозуміти міжнародній громадськості про те, що необхідні термінові дії. Він щиро сподівається в цій справі також на допомогу адвокатів.

Коли журналіст The Epoch Times подзвонив у міліцейську ділянку міста Шуанхоу, міста Чжу Хунгуо і Комітет Суспільної Безпеки міста Інань, щоб з'ясувати що-небудь з цього питання, то почув, що там нічого про це не знають. Вони так стверджували.

З того часу, як був арештований Чень Гуанчен, у селі посилився контроль міліції. З гучномовців доносилася пропаганда, представники влади заходили у будинки, загрожуючи селянам, що стежитимуть за ними. Розповсюджувалися різні чутки і залякування. Мета всього цього - добитися того, щоб відомості у цій справі не потрапили за кордон.

Влада примушувала селян «викрити і засудити» Чень Гуанчена. Дружину Гуанчена Юань Вейцзін ретельно обшукали, відключили її телефон. Таким чином, вона втратила контакт із зовнішнім світом. Обшукали навіть будинок брата захисника Чень Гуанфу. Коли Чень Гуанфу виходив з будинку, за ним велося посилене спостереження. Урядовці, міліція і шпигуни безупинно залякували 70-річну матір Чень Гуанчена, повідомивши їй, що Чень замучений. Похила жінка розбита горем.

Чень Гуанфу надзвичайно стурбований. Він сказав, що Гуанчен прямолінійний і відвертий, він обов'язково чинитиме опір і, що піде на голодовку на знак протесту. Проте у Гуанчена слабке здоров'я. У нього проблеми зі шлунком, а через сліпоту йому важко пересуватися. Гуанфу турбується, що з Гуанченом може щось трапитися.

Відсутній протягом двадцяти днів

11 березня близько семи вечора охоронці з помсти побили Чень Гуанюй. З цієї причини Чень Гуанчен з супроводжуючими поїхав у східний край села, але це не привело ні до якого результату.

Тоді Чень Гуанчен, Чень Гуанюй, Юань Вейцзін і Чень Гуанцзюнь поїхали у Головний штаб охорони, що знаходиться у іншому селі, щоб зажадати правосуддя. Після того, як їм відмовили, вони пішли до шосе 205 і спробували доїхати до міста Інань автостопом.

Проте міліція випередила їх і заблокувала дорогу. З міліції приїхало більше 100 чоловік, у тому числі і охоронців з міста і села. Зіткнення продовжувалася протягом години, потім помічник спеціального уповноваженого Комітету Суспільної Безпеки Лю Чанцзі наказав заарештувати Чень Гуанчена, Чень Гуанюя і Чень Гуанцзюня. 12 березня о третій годині дня Юань Вейцзи отримала «доповідь про тривалий допит» з Комітету Суспільної Безпеки села Інань. У доповіді говорилося, що Чень допитували до 9-ої години вечора. Проте після цього ніяких новин про Ченя не було. 17 березня сім'ї Чень Гуанюй і Чень Гуанцзунь отримали повідомлення про їх затримання, у яких було сказано, що вони знаходяться у центрі ув’язнення в Інані. Проте, відносно Чень Гуанчена не було ніяких відомостей, і його місцезнаходження залишалося невідомим.

Влада залякує селян

З того часу як Чень Гуанчен був арештований, влада підсилила контроль і спостереження за його родичами і односельчанами. Щоб не допустити ЗМІ і адвокатів до селян, влада виставила біля кожного в'їзду у село охорону: декількох шпигунів і найнятих головорізів. Кількість людей, що спостерігають за Юань Вейцзи, збільшилася з двадцяти до тридцяти.

Чиновники і міліція безупинно заходили у будинки селян, примушуючи співробітничати з урядом і поширюючи наклеп про Чень Гуанчена. Вони обманом змусили селян підписати деякі документи, щоб довести «злочин» Ченя. Вони також загрожували селянам, кажучи: «Не намагайтеся щось дізнатися про Чень Гуанчена, інакше ви зіткнетеся з тим же». У останні дні робоча команда, що складається з урядовців різних рівнів, прибула у село і вела пропаганду через гучномовці по кілька разів у день. Вони говорили: «Тепер всі телефони у селі прослуховуються. Ми тепер точно знаємо, про що ви говорите по телефону. Будь-хто, хто розкриє інформацію про Ченя, зустрінеться з тим же, що і Чень, і буде арештований».

Повідомлялося також, що деякі з тих, хто підтримував Чень Гуанчена, були арештовані, інші змушені були покинути будинки, інші відправлені на примусові роботи. На питання журналіста The Epoch Times інші селяни стали боятися відповідати, або стверджували, що нічого не знають про Ченя.

Спроби влади звинуватити Ченя

Селяни незадоволені тим, що міліція протизаконно завадила Чень Гуанчену поїхати в село у пошуках правосуддя. Влада лише використовувала цей інцидент, щоб висунути звинувачення проти Гуанчена, вони навіть збирають «докази» для цього. Селяни дуже стурбовані таким випадком. У вересні минулого року влада хотіла віддати Чень Гуанчена під суд, звинувачуючи у розголошуванні державних таємниць.

Селяни повідали кореспондентові The Epoch Times, що протягом більш, ніж півроку влада безуспішно намагалася зібрати так звані «докази злочину Гуанчена», застосовуючи погрози і підкуп. Цього разу вони спеціально створили інцидент, щоб отримати собі виправдання.

Згідно висловам селян, побиття Гуанюй з одного боку було здійснене через помсту, а з іншого боку, щоб звинуватити Гуанчена.

Деякі з односельців говорять, що Гуанчена підтримує багато людей, і уряд боїться цього. Вони використовують арешт Гуанчена, як попередження іншим.

І небезуспішно, оскільки деякі селяни раніше були дуже сміливими людьми, проте призналися, що з недавніх пір стали боятися, оскільки чиновники почали приїжджати щодня, загрожуючи їм і створюючи атмосферу терору.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...