• Повчальні історії з Китаю: Легендарний лікар Бяньцюе і герцог Цай

  • Середа, 25 жовтня 2006 року
 

Бяньцюе – легендарний лікар, який жив у Китаї в період Весни й Осені, близько 2 700 років тому. Його чарівні руки зберегли життя величезній кількості простих людей і царюючих персон.

Одного разу Бяньцюе прийшов відвідати герцога Цай у державі Ци. Після хвилинного обстеження Бяньцюе сказав: ”Ви, Ваша Величносте, хворі, але хвороба тільки почалася під шкірою. Якщо Ви не лікуватиметеся, Вам може стати гірше”. Герцог Цай відповів: ”Але я не відчуваю ніякого дискомфорту”.

Після від'їзду Бяньцюе  герцог Цай сказав своїм підлеглим: ”Лікарям подобається хвалитися перед здоровими людьми своєю майстерністю лікування”.

Через десять днів Бяньцюе знову прийшов відвідати герцога Цай: ”Ваша Величносте, хвороба проникла в м'язи і стане ще більш небезпечною, якщо не вжити заходів”. Герцог Цай відчував себе нещасливим, вислухавши це.

Минуло ще десять днів. Коли Бяньцюе знову побачив герцога Цай, він мовчки повернувся й пішов. Герцог Цай здивувався й послав посильного запитати про причини його відходу.

Бяньцюе відповів: ”Коли хвороба була під  шкірою, її могли вилікувати трав'яні ванни; коли вона  проникла в м'язи, її могли вилікувати ін'єкції; якби вона перебувала в шлунку, гарячий трав'яний чай міг би спинити її. Але якщо хвороба проникла в кістковий мозок, як я можу вилікувати її? Такі справи можуть вирішувати тільки Боги. Сьогодні я побачив, що хвороба герцога проникла в кістковий мозок, тому я не наважуюся лікувати її”.

Через п'ять днів герцог Цай почав відчувати гострий біль у тілі. Коли він запитав про Бяньцюе, той  уже покинув державу Ци.

Джерело: "Хань Фей Тцзу" Хань Фей (приблизно 281 рік н.е. – 233 рік н. е.), принц і філософ Держави Хань.

Велика Епоха

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...