• Пекін створює інститути Конфуція по всьому світу. Якими мотивами вони керуються?

  • Неділя, 14 січня 2007 року
 
За минулих кілька років Пекін у деяких країнах створив інститути Конфуція, під зручним приводом для поширення китайської мови. У США зараз є 12 інститутів Конфуція. Дійсно, деякі американці прагнуть вивчати китайську мову, але досвідчені люди вважають, що все це є політичним ходом Пекіна. Деякі коментатори кажуть, що КПК неначе по-новому переглянула теорію Конфуція і побачила, що вона може підтримати їхню так звану концепцію "гармонійного суспільства", тому на поверхні КПК пропагує теорію Конфуція, при цьому, не зважаючи на те, що вона повністю протилежна марксизму, якого вона твердо дотримується. Керівники КПК не можуть не знати, що Конфуцій теж робив акцент на способах правління, він не прямо згадував, що якщо правитель не належним чином виконує свій обов'язок, то люди мають повне право підняти бунт і повстати проти нього.

Чому Пекін хоче, щоб ви вивчали китайську мову?

4-го січня християнська газета повідомила, що в світі деякі країни й райони перебувають на стадії створення великих мовних і культурних центрів, які організовує уряд КПК. До їх числа входять Нью-Йорк, Гаваї, Канзас, Мексика, Франція, Сербія, Південна Корея, Єгипет, Австралія, Росія, Руанда та ін.

За минулі кілька років у всьому світі близько 50 країн створили 130 інститутів Конфуція. У США вже створили 12 інститутів, йде підготовка до створення ще кількох інститутів. Пекінський чиновник заявив, що ці інститути створили для того, щоб стимулювати вивчення китайської мови і зміцнити зв'язки із світом.

Деякі американці дійсно щиро вивчають китайську мову, але деякі сторонні спостерігачі вже давно звернули увагу на прихований мотив уряду КПК.

Більшість цих інститутів Конфуція створені на об'єднаних паях, і в основному засновані вони всередині американських університетів. Китайські інститути присилають своїх викладачів, а місцеві університети забезпечують їх аудиторіями й персоналом. КПК надає матеріальну допомогу цим інститутам розміром від кількох десятків тисяч до кількох сотень тисяч доларів.

На самому початку, після того, як пройшла велика реклама і вихваляння цих інститутів Конфуція, у них усе ще не вистачало навчальної бази і кваліфікованих викладачів. Був тільки один офіс і кілька співробітників, які практично не знали, як працювати. Перший інститут Конфуція в США був створений в університеті Меріленда два роки тому. За цей час там навчилося тільки десять із лишком учнів. Двоє викладачів, яких обіцяла надати КПК, приїхали в США тільки минулого місяця.

Коли в США почали створювати інститути Конфуція, викладачі з кількох інститутів виражали сумніви з приводу цих, виникаючих на базі університетів США, інститутів. Вони виражали занепокоєння з приводу того, що КПК почне чинити тиск і політичне втручання.

Завідувач центру східно-азіатських досліджень (CEAS) при Канзаському університеті Elaine Gerbert заявляє: «Звичайно ж, вивчення мови викличе у людей позитивне ставлення до Китаю, це є політичним кроком, і ми не зможемо цього уникнути».

Деякі великі відомі університети, наприклад, такі як Гарвардський університет, відмовилися співробітничати з Пекіном у цьому напрямі.

Керівник у галузі східно-азіатського дослідження Пенсільванського університету G. Cameron Hurst каже, що не хотів би занурюватися в цю «торгівлю», і дозволяти уряду КПК указувати нам, як важливо й потрібно вивчати китайську мову.

Деякі професори виражають занепокоєння щодо того, що Пекін шукатиме способи, щоб придушувати й присікати різні точки зору та підходи до навчання в університеті. Пані Кепоте, з Канзаського університету, яка досліджує проблеми сфери прав людини в Китаї, каже, що, щоб уникнути виникнення будь-яких конфліктів у навчанні, ми повинні строго відокремити інститут Конфуція й центр вивчення країн Сходу й Азії.

За матеріалами: Християнський журнал, Газета "Тайбей Шибао"

Версія китайською: The Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...