• Шахрайства на іспитах у Китаї

  • Середа, 10 січня 2007 року
 

Згідно з повідомленням "Legal Times and Economic Information Daily" шахрайство на іспитах переросло в Китаї у великий, складний бізнес. Напередодні головних іспитів рекламні оголошення "потрібна допомога" можна знайти в студентських містечках багатьох китайських університетів. Потрібні професіонали, які здають іспити, їх ще називають "наймані фахівці". Багато "організаторів", які керують цими операціями, стали настільки багатими, що можуть дозволити собі вілли й дорогі спортивні автомобілі.

Обман на іспитах стає організованою справою

Є студенти університетського рівня, які заробляють гроші, складаючи іспити за інших. Коли подібне шахрайство тільки починалося, першими в "галузі обману" були "наймані фахівці", які видають себе за того, хто здає іспити і заплатив їм гроші. Коли контроль став суворішим, з'явилися нові форми обману. Серед них - два методи, відомі як "доекзаменаційні відповіді" і "відповіді під час іспиту".

За повідомленням "Economic Information Daily", обізнана людина сказала, що "доекзаменаційні відповіді" продаються клієнтам перед іспитом. Ціни порівняно високі. На південному заході Китаю, наприклад в місті Чунцин, кожна копія "відповідей" продається за 2 000 - 3 000 юанів (254-382$). У містах північної частини країни, таких як Пекін і Тайюань, ціна нижча, між 1 000 - 1 500 юанями (127-191$).

Покупці "доекзаменаційних відповідей" зобов'язані платити напередодні іспитів. Після того, як гроші отримані, в готелі, що знаходиться поряд з місцем іспитів, покупцеві надаються відповіді на питання. Його просять за ніч вивчити їх в готельному номері. В день іспиту покупця доставляють безпосередньо на місце. Щоб перешкоджати передачі відповідей іншим, йому не дозволяють ні з ким спілкуватися протягом всього часу до іспиту. Обізнана особа не повідомила, яким чином організатори цього бізнесу отримують відповіді на екзаменаційні питання.

За словами інформатора, в екзаменаційному  шахрайстві існує чотири рівні. Це організатор, його підлеглі, продавці та ті, що екзаменуються. Підлеглі - єдині, хто має прямий контакт з організатором. Вони відповідальні за роботу з продавцями, яким продають відповіді по 3 000 юанів (382 $) за кожну копію. Продавці безпосередньо пропонують відповіді клієнтам. Якщо кожна копія "доекзаменаційних відповідей " обходиться клієнтові в 500 юанів (64 $), то продавець повинен реалізувати принаймні шість копій, щоб отримати прибуток. В більшості випадків, коли продається більше 100 копій, чистий прибуток для нього перевищує 50 000 юанів (6 361 $).

Здійснення шахрайства

Метод шахрайства "відповіді під час іспиту" дає кращі екзаменаційні оцінки ніж метод "доекзаменаційних відповідей". Один із студентів, що недавно склав іспит, детально розповів про "техніку обману" в інтерв'ю "Legal Times":

Для цього застосовується бездротовий навушник з FM приймачем. Модель із звуком відмінної якості, коштує понад 3 000 юанів (382 $), цей приймач неможливо виявити ніяким електронним устаткуванням.

Процес шахрайства:

1. Той, хто складає іспит, і виконавець реєструються для того, щоб складати іспит одночасно. Той, хто складає іспит, платить виконавцеві завдаток 200 юанів (25 $) і дає йому свій екзаменаційний номер.

2. Вони входять в приміщення, де проходить іспит, і одночасно беруть білети.

3. Виконавець закінчує іспит за першу годину, потім виходить і передає відповіді організаторові. Той, що складає іспит, повністю платить за послугу після того, як екзаменаційні оцінки отримані. Якщо він відмовляється платити, виконавець може повідомити про обман екзаменаційній комісії.

4. Як тільки організатор отримує від виконавця відповіді, вони по радіо передаються тому, хто склдає іспит. Вартовий стежить за безпекою.

5. Той, хто складає іспит, отримує відповіді на питання через бездротовий навушник FM радіо.
Виконавець може заробити приблизно 1 000 юанів (127 $) за кожен іспит. Максимальна кількість іспитів, на яких він може бути присутнім під час екзаменаційного періоду, - вісім.

З кожним роком приходять нові технології

Студенти, які складають іспити кажуть, що устаткування для шахрайства останнім часом більш розвинене в порівнянні з минулим. Навушник був зменшений до розміру маленького нігтя. Це робить його майже невидимим, як тільки він займе місце у вусі. Крім того, це устаткування практично неможливо виявити ніякими детекторами.

У пекінському окрузі Чанпін за межами дільниць, де проводяться іспити, можна побачити два-три підозрілих фургони із затемненими вікнами. Якщо підійти до будь-якого з них, то можна почути голоси людей, які читають відповіді на екзаменаційні питання. Джерело радіосигналу повинне знаходитися максимально близько до місця іспиту. Якщо сигнал не проходить, то водій перемістить фургон в інше місце, де сигнал буде чіткішим, і відповіді таким чином можуть бути передані.

Кожен фургон належить певній групі, яка може передати відповіді принаймні дванадцятьом студентам, що складають іспити. Повідомляється, що організатори передають відповіді тільки за півгодини до запланованого часу закінчення іспиту. Це робиться для запобігання передачі відповідей більш ніж одній людині.

Ланцюг абсолютних вигод

Більшість організаторів колись самі складали іспити і шахраювали на іспитах, а тепер продають успішні способи обману іншим.

Плата за шахрайство на деяких іспитах може доходити до 50 000 юанів (6 361 $). Навіть за таких високих цін цей бізнес швидко розвивається. Більшість студентів вважають, що можливість успішно скласти іспити - важливіша, ніж високі ціни. Багато організаторів шахрайства на іспитах розбагатіли таким чином.

Версія англійською: The Epoch Times (Велика Епоха)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...