• Великі масові заходи протесту, події Китаю 2006 р.

  • Четвер, 4 січня 2007 року
 
У 2006 р. відбулися спалахи численних актів протесту, які охопили як столицю, так і околиці країни, як міста, так і села, навчальні заклади, а також заводи і фабрики.

Їх спричинила експропріація землі, знос будинків і насильне переселення, забруднення навколишнього середовища, погане медичне обслуговування і т. ін.

Виражалися вони у заворушеннях студентів, страйках робочих, спалахах повстань на захист прав людини і т. ін. У них брали участь тисячі і десятки тисяч чоловік: робітники, селяни, студенти, міські жителі, які захищають свої права методом демонстрацій, ходів, сидячих страйків і т. ін.

17 квітня приблизно 900 студентів філіалу Педагогічного інституту м. Шеньяна, який розміщений у м. Хулудао провінції Ляонін, через те, що викладачі інституту не компетентні, що уроки не проводять під девізом «Потрібно розвивати в собі здатність до самостійного навчання», що в інституті немає відповідного устаткування, при цьому плата за навчання за рік перевищує 10 000 юанів, та з інших причин колективно бойкотували уроки протягом 4-х днів.

21 числа студенти пішли із зверненням до головного інституту. Дорогою вони зіткнулися з підрозділом міліції в касках і з електричними палицями, які почали їх бити, у результаті багато студентів отримали травми.

Увечері 18 червня близько тисячі студентів Шенда - філіалу Університету Чженчжоу провінції Хенань, провели демонстрацію протесту у дворі інституту, в процесі якої зруйнували їдальню і бібліотеку інституту. Причиною цього стало те, що студентам видали дипломи, які не відповідали стандарту і не були дипломами головного університету.

12 червня більше 9-ти тисяч студентів університету в Сичжоу влаштували акцію протесту через те, що адміністрація розпорядилася в гуртожитку вночі відключити світло і не дати студентам подивитися кубок світу з футболу. Виражаючи свій протест, студенти почали бити скло будівлі інституту, розпалили багаття і стали палити велосипеди, комп'ютери і спальні речі.

На початку вересня шанхайський університет Фудан раптово розформував класи з більш ніж 700 студентами, які були зараховані не за правилами, що і викликало невдоволення як самих студентів, так і їхніх батьків. Більше тисячі чоловік прийшли до дверей університету вимагати пояснень, у результаті сталося кілька сутичок з охороною університету і міліцією.

Версія китайською: Велика Епоха (Dajiyuan)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...