• Високопосадові особи закликають Китай дозволити провести розслідування видаляння органів у живих людей

  • Середа, 27 грудня 2006 року
 
19 грудня делегація із 117 високопосадових осіб з шести азіатських регіонів зробила публічну заяву, що група вимагатиме необмеженого в'їзду до Китаю для проведення всебічного розслідування у в'язницях і трудових таборах, куди поміщені послідовники Фалуньгун. Азіатська делегація "Коаліції з розслідування переслідувань Фалуньгун" (КРПФ) була створена 10 грудня 2006 року, в Міжнародний день прав людини.

Поза політикою і національними кордонами

На прес-конференції Зето Вар, віце-голова азіатської КРПФ повідомив, що група складається із понад 100 чоловік, включаючи законодавців національного і районного масштабу, адміністративних чиновників, правозахисників, адвокатів, лікарів, учених, керівників неурядових організацій та журналістів. Члени КРПФ родом з Японії, Тайваню, Макао, Малайзії, Гонконгу та Південної Кореї.

Вар заявив: "Група сформована на добровільній основі в результаті загального прагнення стати на захист прав людини і занепокоєння з приводу семирічного переслідування Фалуньгун, організованого Комуністичною партією Китаю (КПК). Зето Вар - колишній гонконзький законодавець і голова Асоціації Гонконгу з підтримки патріотичного демократичного руху в Китаї. За словами Вара, члени КРПФ були шоковані, прочитавши "Доповідь про розслідування твердженнь про видаляння органів у практикуючих Фалуньгун в Китаї", опубліковану в липні 2006 року Девідом Кілгуром, у минулому Держсекретарем у питаннях Азіатсько-тихоокеанського регіону, і міжнародним правозахисником Девідом Мейтасом.

Азіатська КРПФ була створена після заснування австралійської філії в кінці листопада у складі 60 членів, включаючи федеральних політиків Австралії, керівників неурядових організацій і медичних фахівців. Вар також розповів про плани створення північноамериканської і європейської КРПФ.

Тайваньський законодавець Лай Цзінте, голова азіатської КРПФ, розповів про те, що тайваньський Департамент охорони здоров'я працює над законом, що стосується операцій з трансплантації з ненадійним джерелом органів, щоб уберегти Тайвань від ненавмисної участі у вбивстві безневинних людей.

Лай також сказав, що з 25 округів і міст Тайваню понад 10 випустили резолюції, які засуджують видаляння органів у Китаї, що суперечить етиці. Багато тайваньських парламентаріїв приєдналися до азіатської КРПФ.

Вимога дозволити відвідати відомого правозахисника Гао Чжішена

Зето Вар підкреслив, що порушення прав людини з боку КПК дуже поширені в Китаї. Група збирається приділити увагу тим, хто зазнає переслідувань. Крім цього делегація вимагає дозволити відвідати відомого адвоката Гао Чжішена, недавно заарештованого КПК, а також його дружину і дітей. Вар сказав: "Гао є членом КРПФ; ми повинні боротися за те, щоб гарантувати основні його права".

Зето Вар сказав, що члени групи розуміють всю складність подолання перешкод, створених китайським комуністичним режимом, але вони просто не можуть сидіти мовчки і спостерігати за порушеннями прав людини з боку КПК, які постійно зростають.

Різна віра, одна доля

Лам Цзе Кінь, член центрального комітету Демократичної партії Гонконгу і член гонконзьких концернів, сказав, що, хоча він не послідовник Фалуньгун, а християнин, він бачить, що прихильники його власної віри впродовж багатьох років страждали від переслідувань з боку різних політичних сил. Він говорить, що вони (послідовники Фалуньгун і християни) розділили одну долю.

Гонконзький законодавець Лам Він Інь, член делегації, теж християнин, підкреслив, що в Китаї відсутня свобода віри. Деякі церкви для того, щоб вижити, вимушені піти в підпілля.

Зето Вар сказав, що корупція в результаті необмеженої влади комуністичного режиму вже сама собою є проблемою. З існуванням нелюдяної практики видаляння органів у живих людей ситуація в Китаї стає все гіршою і гіршою.

"Видаляння органів у живих людей, особливо у тих, що зазнають переслідувань, і заробляння на цьому грошей - це не тільки злочин проти людяності і порушення прав людини, це просто жорстоко", - сказав Зето Вар. - Ми сподіваємося, що більше людей в світі проявлять стурбованість з приводу цієї проблеми".

Версія англійською: The Epoch Times (Велика Епоха)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...